Lekarze kontra internet, czyli... ;)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Zenonek 25 lut 2011, 16:12
Marek77,

Wiem, wiem o co chodzilo :) , jednak moznaby bylo sobie na cos takiego pozwolic juz zarabiajac chocby 10 klockow...

Swoja droga to szokujace, w Polsce pensja 10 klockow netto miesiecznie jest uwazana za bardzo wysoka i malo kto tyle zarabia...a za na to nawet nowa BMka czy Mercem nie bedzie sie jezdzilo...co za kraj...

przez Anna R. 25 lut 2011, 16:23
Kasiu, Depakine bierze moja siostra. Ma następujące skutki uboczne: duży przyrost wagi, problemy skórne, uporczywe zaparcia i wypadanie włosów. Nigdy bym się na ten lek nie dala namówić. Jeśli chodzi o stabilizatory to najlepsze są lamotrygina i pregabalina. Ta ostatnia ma tez wyraźne działanie przeciwlękowe.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 16:33
Anna R.,

skutki uboczne ,nie muszą lecz mogą wystąpić . Stąd właśnie ta różnica .
Dla niektórych to bardzo dobry lek dla innych przekleństwo .
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 25 lut 2011, 16:40
Anna R.,

To dlaczego to bierze ? Czy przestala juz ?

przez Anna R. 25 lut 2011, 16:50
LitrMaślanki, wiem o tym doskonale, mimo to kwasu walproinowego ani karbamazepiny nigdy w życiu bym nie wzięła.

Zenonek, bierze nadal na padaczkę skroniową i jako stabilizator nastroju. Inne leki niestety nie działają.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 25 lut 2011, 17:39
Anna R.,

A probowala Trileptal ?

przez Anna R. 25 lut 2011, 17:50
Zenonek a jaka to różnica? Skutki uboczne takie same :?

Trileptal- objawy niepożądane: Bardzo często- zmęczenie; ból i zawroty głowy, senność; nudności, wymioty; podwójne widzenie. Często- zmęczenie, pobudzenie, amnezja, apatia, bezład ruchowy, zaburzona zdolność koncentracji, splątanie, depresja, chwiejność emocjonalna, oczopląs, drżenie; zaparcia, biegunki, bóle brzucha; niski poziom sodu we krwi; trądzik, łysienie, wysypka skórna; zaburzenia widzenia

Na Depakine nie ma napadów, ale straciła połowę włosów, ma trądzik jak nastolatka, a do łazienki chodzi raz na tydzień.
Herbert Grönemeyer

przez Pinkii 25 lut 2011, 18:06
Adamo napisał(a):Ja oczywiście jestem świadom, że to lekarz jest wykształcony i ma doświadczenie z pacjentami. Jestem pewien, że po dniu użerania się z psychicznie chorymi w państwowej poradni - z chęcią po powrocie do domu zabiera się za studiowanie najnowszych badań i zaleceń ze świata psychiatrii ;).

Żebyś się nie zdziwił. Znam kilku lekarzy (jako moich znajomych, a nie moich lekarzy) i oni jako pasjonaci bardzo chętnie czytają tego typu prasę czy książki, to nic dziwnego. Sama często czytam takie rzeczy, bo mnie to po prostu interesuje. Nic w tym dziwnego.

Adamo napisał(a):Co do doświadczenia, to przecież wszyscy pacjenci biorą leki regularnie, nie kłamią na temat alkoholu/narkotyków i efektów działania. Musieliby być chyba... nienormalni ;).

Ja nigdy nie kłamię. Jeśli Ty kłamiesz to Twoja sprawa, bo szkodzisz tym tylko sobie a nie lekarzowi. Jaki sens ma leczenie oparte na kłamstwie?

Adamo napisał(a):Co wy sądzicie na ten temat? ;)

Sądzę że trzeba ufać lekarzowi ale też samemu należy dużo czytać, aby mieć wiedzę o tym co nam dolega i jakie leki bierzemy. Bo ślepo ufać nie należy nikomu.

p.s. Anna, jak miło Cię widzieć!!! :smile:
Obrazek
zbanowany

przez Anna R. 25 lut 2011, 18:09
Pinkii, to my się znamy?
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 25 lut 2011, 18:10
Anna R.,

ja wale, naprawde tak ja ten lek zdezintegrowal ? Az tej jej wlosy zrzedly ?? Dla kobiety to bardzo ciezka sprawa, skoro nawet mezczyzni bardzo przezywaja lysienie...Dla kobiety to masakra...

A na te zaparcia hmm probowala kompot z suszonych sliwek ? (bierzesz 100-200 gram sliwek zalewasz 2 litry wody, gotujesz na wolnym ogniu kilkadziesiat minut, pije sie rano i wieczorem + zjesc kilka tych owocow z kompotu - na mnie to lepiej dziala niz Normosan i Xenna Extra razem wziete, a tez kiedys mialem hardcorowe zaparcia).

przez Pinkii 25 lut 2011, 18:15
Anna R. napisał(a):Pinkii, to my się znamy?

No jasne, ja tu jestem od lutego 2008 :smile: Napiszę Ci na priva żeby ot nie robić.
Obrazek
zbanowany

przez Anna R. 25 lut 2011, 18:18
Zenonek, wszystkiego próbowała- śliwki, jabłka, len,otręby, błonnik, nasiona babki jajowatej, laktuloza, xenna i nic. Naprawdę ten lek to masakra, łysienie jest wśród często występujących objawów ubocznych, a zaparcia kosmiczne :roll:
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 25 lut 2011, 18:22
Anna R.,

Ale czy probowala kompotu ze sliwek ?? Na mnie normalne owoce, aktimele, xenny nic nie dzialaly.

A kompot ze sliwe suszonych idealnie wyregulowal mi te sprawy i nie mam juz problemu, ja mialem zaparcia od podlozu depresyjnym, ale zanim zaczalem sie leczyc sliwki mi pomogly. Niech sproboje kompot ze sliwek.

Ewentualnie sa jeszcze inne rzeczy jak plynna parafina i inne na recepte, one dzialaja na 100 %.

przez Adamo 25 lut 2011, 18:58
Pinkii napisał(a):Żebyś się nie zdziwił. Znam kilku lekarzy (jako moich znajomych, a nie moich lekarzy) i oni jako pasjonaci bardzo chętnie czytają tego typu prasę czy książki, to nic dziwnego. Sama często czytam takie rzeczy, bo mnie to po prostu interesuje. Nic w tym dziwnego.
Za porady dobrych specjalistów trzeba dobrze zapłacić. Ja nic nie mam do tego, takie są prawa rynku. Lekarze siedzący w lokalnej PZP z mojego doświadczenia nie przemawiają do mnie zbytnio swoimi kompetencjami. Choć może są aż tak dobrzy, że wystarczy im rzut oka i już wszystko wiedzą, kto wie...

Ja nigdy nie kłamię. Jeśli Ty kłamiesz to Twoja sprawa, bo szkodzisz tym tylko sobie a nie lekarzowi. Jaki sens ma leczenie oparte na kłamstwie?
Takie leczenie nie ma sensu zbytnio w tym rzecz. W mojej wypowiedzi chciałem tylko wykazać, że doświadczenie lekarza często jest zbudowane na fałszywych informacjach, szczególnie gdy groźne spojrzenie i reprymenda ucinają możliwość dyskusji z biednym, przestraszonym pacjentem ;).

-- 25 lut 2011, 17:59 --

Zenonek, Może kompot ze śliwek zapity litrem mleka ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Sortuj wg