Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Zenonek 25 lut 2011, 10:41
Panna_Modliszka,

heh wiesz, ze dokladnie to samo czesto mi przychodzi na mysl...oczywiscie akcje w obronie zwierzat typu psy, koty, delfiny sa jak najbardziej pozytywne, ale...no wlasnie...ale...

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 10:47
a przed kim bronic ludzi ,przed ludźmi? chwalebne to ale mało skuteczne .
Tak na marginesie ,często biorę udział w akcjach AI .
LitrMaślanki

przez dogomaniaczka 25 lut 2011, 10:57
Panna_Modliszka, Zenonek, nie przesadzajcie, jest mnóstwo akcji mających na celu pomaganie biednym ludziom, chorym, dzieciom, mnóstwo różnych fundacji itp..mało tego? od cholery na każdym kroku
ale jak się napatrzysz na krzywdzę jaką ludzie wyrządzają bezbronnym zwierzętom to stajesz sie wrażliwszy na to jeśli kochasz zwierzęta..a one same o siebie nie zadbają, nie mają głosu żeby cokolwiek powiedzieć
ja na każdym kroku widzę jakieś akcje mające na celu pomóc człowiekowi, zbiórki pieniędzy, rzeczy, 1% podatku...przesadzacie. a jak była wiadoma tragedia na forum,czy nie więcej ludzi udzielało się w temacie? czy nie została zorganizowana zbiórka? ile było chętnych do pomocy? temat był znacznie aktywniejszy niż ten.

-- 25 lut 2011, 09:58 --

LitrMaślanki, artykuł został usunięty.
dogomaniaczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 11:04
dominika92,
LitrMaślanki, artykuł został usunięty.

I taki sam los jak tego artykułu czeka ten pomysł z knajpą z psim mięsem .
...Ot siła internetu .

-- 25 lut 2011, 11:09 --

Panna_Modliszka napisał(a):
dominika92 napisał(a):a one same o siebie nie zadbają, nie mają głosu żeby cokolwiek powiedzieć

No właśnie.. a ludziom jest odbierane to prawo. Zwierzęta nie mówią, bo nie mają głosu. Ludziom głos jest odbierany.
Oczywiście popieram akcje ratowania zwierząt itd, ale zwracam uwagę na to, że bardziej zajmują ludzi niż te dotyczące drugiego człowieka.

Masz 100% racji ,ale bronienie praw człowieka jest przed innym człowiekiem .
Zazwyczaj silnym i wpływowym . To już kwesta zmian systemowo strukturalnych .
Zaczęcie takiej walki od obrony zwierząt tez ma sens ,bo takie działanie powoduje ,że
człowiek staje sie bardziej otwarty na problemy innych .

Skwituje to dwoma banalnymi cytatami ;
"czym bardziej poznaje ludzi ,tym bardziej kocham psy"
"kto nie potrafi kochać zwierząt,nie potrafi kochać ludzi "
LitrMaślanki

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 11:17
Panna_Modliszka,

jak napisałem wcześniej ,broniąc praw ludzi zazwyczaj występujemy przeciwko
systemowi który z łamania praw ludzi czerpie gigantyczne zyski .
Jest to po prostu trudniejsze i wymaga zorganizowania się tych słabszych pokrzywdzonych .
A konstrukcja systemu zapobiega takiej możliwości .

Ps
Mi jest bliżej do socjal demokracji ,niz do kapitalizmu ...ale cóż z tego?
Jestem bezsilny ,bo sam .
LitrMaślanki

przez nerwicaman 25 lut 2011, 13:10
LitrMaślanki napisał(a):nerwicaman,
drapiezcow

To słowo trochę ...powoduje że post jest ..mało ,mało zrozumiały .
Co do śmierć psa ,tez to przeżyłem . Straszne uczucie . Co do kaczki ,masz racje ,pies jest najstarszym przyjacielem człowieka .
Mogła nim zostać, kaczka ,gdyby tylko umiała bronic i pomagać w wypasie .

Marek77
Ależ Dominika już coś zrobiła ,rozpoczęła o tym dyskusje .A to zawsze dobry początek .
Jak nastąpi taka konieczność ,żeby zamienić słowa w czyny . To podejrzewam ,że sporo osób z forum .
Zjawi się pod ta knajpa i będzie pikietowało .
A ile jest takich "forum"w internecie? Jeżeli na co dwudziestym ,ktoś zrobi to co Dominika
To taka pikieta może być na prawdę spora .

-- 25 lut 2011, 09:45 --

Ps
Powiedzcie ,czy to ja mam problem z linkiem do artykułu ?
Czy artykuł został już wycofany ?

Maslanka z biologicznego punktu psy wywodza sie od wilkowatych wiec jak najbardziej drapizcow, a zdziczaly pies raczej nie jest roslinozerca, wiec nie wiem czemu post mialby tracic przez to slowo, a napisalem ogolnie bo tak samo dziwne wydawaloby sie(przynajmniej mi) jadanie tygrysow, lwow, w sumie to nie wiem czemu, ale jakos tak...
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 16:51
nerwicaman, AAaaaaa drapieżców :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dopiero zakumkałem .
LitrMaślanki

przez dogomaniaczka 25 lut 2011, 16:57
Panna_Modliszka napisał(a):
dominika92 napisał(a):a one same o siebie nie zadbają, nie mają głosu żeby cokolwiek powiedzieć

No właśnie.. a ludziom jest odbierane to prawo. Zwierzęta nie mówią, bo nie mają głosu. Ludziom głos jest odbierany.
Oczywiście popieram akcje ratowania zwierząt itd, ale zwracam uwagę na to, że bardziej zajmują ludzi niż te dotyczące drugiego człowieka.

może po prostu nam się tak wydaje bo takie akcje występują o wiele częściej i jesteśmy już "znieczuleni"
dogomaniaczka

przez Thazek 25 lut 2011, 17:15
Panna_Modliszka, Pamiętasz jak oglądaliśmy film pt. "Equilibrium"
tam był taki mały piesek którego chcieli zabić...
nie było Ci go żal? :roll:
Thazek

przez juz 25 lut 2011, 17:21
"czym bardziej poznaje ludzi ,tym bardziej kocham psy"
"kto nie potrafi kochać zwierząt,nie potrafi kochać ludzi "

Te cytaty nie są banalne. One są głupie. Może ten drugi to jeszcze ma jakies "przesłanie:. Z tą obroną wszystkich pokrzywdzonych to ciekawa sprawa. Im wszystko zmierza w lepszym kierunku, tym więcej obrońców : feministek, obronców praw zwierząt, ekologów itd... Co do ludzi ceniących bardziej zwierzeta niż ludzi to mnie to troche przeraża.
Uważam też że ci miłośnicy w swojej miłości są toksyczni i czesto krzywdzą te zwierzęta. Zwierzeta zastepują im relacje z człowiekiem. Tak jak czasem syn ma zastąpić ojca. Tak zwierze ma być substytutem synka, przyjaciela, dziewczyny itd... Zwierzeta chodzą do psychologa, 3 razy w tyg do fryzjera. Mają garniturki itd... sa uszceśliwiane w egoistycznym stylu przez swoich kochających właścicieli. Coraz więcej obrońców i coraz czesciej psy śpią w klatkach" bo one tak lubią". Są im obcinane jajka" bo to dla ich dobra".
Najlepsze jest to, że to własnie ci najwieksi miłośnicy zwierząt robią sobie z nich zabawki i nie pozwlają na bycie zwierzeciem
juz

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 17:22
Panna_Modliszka,
Wiec zainicjuj jakąś akcje pomocy ludziom .W czym problem ?
LitrMaślanki

przez marcja 25 lut 2011, 20:05
dominika92 napisał(a): a trzymasz świnie w domu? śpisz z nią w łóżku? traktujesz niemal jak członka rodziny? dostajesz tyle przywiązania, wierności i miłości? dla mnie to znacząca różnica.

Teraz zagramanica ponoc zaczyna sie moda na trzymanie w domu swin wietnamskich, w Polsce tez niektorzy trzymaja je w domu, bo czytalam wywiad z gosciem, ktory je ma :D Chodzi sie z nimi na spacer na smyczy, uczy komend itp. Sa jak psy jesli chodzi o wiernosc i "uczuciowosc", oprocz tego,ze ponoc ich siersc jest tak twarda, ze moze ranic jak sie dotknie swoim policzkiem;)

A co do pomyslu jedzenia psa - to jakis skandal!!! W zyciu bym nie zjadla, ale np.moj ojciec jadl pare lat temu w USA i mowi,ze dobre...Dla mnie porazka :shock:

-- Pt lut 25, 2011 8:14 pm --

NoOneLivesForever napisał(a):Mam dobry argument przeciw zjadaniu tych zwierząt. Otóż koty i psy to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt, widać to nawet w ich spojrzeniu, a taka na przykład koza, krowa, czy świnia nie sprawiają wrażenia aż tak bardzo inteligentnych stworzonek, kura, czy kaczka to już w ogóle nie przejawiają inteligencji.

Swinie to jedne z inteligentniejszych zwierzat. Dorownuja inteligencja 3 latkowi, wiec przeganiaja psy w tej kwestii...:)

przez dogomaniaczka 25 lut 2011, 20:22
marcja, słyszałam o trzymaniu świn..ale to dopiero początki i kto wie czy to nie właśnie tylko "moda" ..a kontakt z psem jest znacznie głębiej zakorzeniony..
ehh nie mam już siły do tego tematu, zbyt mnie przygnębia :(
dogomaniaczka

przez Anna Maria 26 lut 2011, 13:38
A może by było warto napisać list do kogoś tam wyżej postawionego jako przecim zakładanie tego typu restauracji.Nie wiem ,nigdy takiego czegoś nie robiłam,nie wiem jak to powinno wyglądać.Co o tym myślicie?
Anna Maria

Sortuj wg