Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 16:55
Sorrow, no cóż dla większości ludzi jednak to co innego. Pies towarzyszy nam od wieków w życiu. I tak sie ukształtwało a nie inaczej...wyobrażasz sobie, że świnka grzeje Ci w nocy nogi, że wychodzisz na ulicę a tam ludzie ze świniami na spacerach? Że Twoje dziecko małe bawi się ze świnią ? no proszę was czy nie brzmi to dla was śmiesznie i absurdalnie?
Nawet jeśli gdzieś czci się świnię to nigdy nie stała się ona przyjacielem człowieka w takim stopniu, co innego kult, co innego prawdziwa przyjaźń. Dla mnie to znacząca różnica, że wszystko rozwinęło się tak a nie inaczej, gdyby przez wieki świat ukształtował się tak, że to świnie trzymalibyśmy w domach i dzielili z nią tak życie jak z psem pewnie bym tu teraz siedziała i broniła świń, a jadła psy.Ja tak to widzę.
Poza tym nie dla wszystkich to "tylko zwierzę" dla wielu to członek rodziny.
dogomaniaczka

przez grand protestant 24 lut 2011, 17:01
Masz rację.Pal diabli moje poczucie humoru.Najpewniej zaprowadzi mnie do piekła(mimo najlepszych chęci którymi jest wybrukowane).Myślę,że powinienem wylogować się z portalu na wieki wieków.Żegnam i dziękuję,że mnie tak długo znosiliście.Pozdrowienia dla Litra Maślanki-nie gniewaj się kolego.Chciałem dobrze ,a wyszło kiepsko.Daję sobie bana.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 17:02
grand protestant, żarty są śmieszne pod warunkiem , że śmieszą obie strony pamiętaj o tym.
dogomaniaczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 24 lut 2011, 17:05
dominika92 napisał(a):Sorrow, no cóż dla większości ludzi jednak to co innego. Pies towarzyszy nam od wieków w życiu. I tak sie ukształtwało a nie inaczej...wyobrażasz sobie, że świnka grzeje Ci w nocy nogi, że wychodzisz na ulicę a tam ludzie ze świniami na spacerach? Że Twoje dziecko małe bawi się ze świnią ? no proszę was czy nie brzmi to dla was śmiesznie i absurdalnie?
Nawet jeśli gdzieś czci się świnię to nigdy nie stała się ona przyjacielem człowieka w takim stopniu, co innego kult, co innego prawdziwa przyjaźń. Dla mnie to znacząca różnica, że wszystko rozwinęło się tak a nie inaczej, gdyby przez wieki świat ukształtował się tak, że to świnie trzymalibyśmy w domach i dzielili z nią tak życie jak z psem pewnie bym tu teraz siedziała i broniła świń, a jadła psy.Ja tak to widzę.
Poza tym nie dla wszystkich to "tylko zwierzę" dla wielu to członek rodziny.

To co większość ludzi czuje do psów nie ma znaczenia dla tego czy restauracja serwująca psy jest zła czy nie.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 17:16
Sorrow, takie jes Twoje zdanie :)
dogomaniaczka

przez juz 24 lut 2011, 17:50
Mysle że sorrow ma racje. Powinnismy to intelektualnie przeanalizować. Subiektywne uczucia i odczucia spoleczne nie mają absolutnie znaczenia. Zupelnie.
Liczy sie intelektualnie wyrachowana ocena sytuacjji. Swinia ma 4 nogi? Ma. Jemy świnie? Jemy. Pies ma 4 nogi? Ma. Wiec tez możemy jesć psa. Bardzo proste. Przeciez nie ma znaczenia nasza kultura. Nie ma znaczenia że w naszej kulturze psy i koty sa traktowane inaczej niz w Azji.
juz

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 18:04
juz,

Nie ma znaczenia że w naszej kulturze psy i koty sa traktowane inaczej niz w Azji.

takk , tak samo nie ma znaczenia ze w Azji i krajach arabskich kobieta jest traktowana przedmiotowo ....gdzie nigdzie jest nawet waluta wymienna za wielbłąda ....przeanalizuj to intelektualnie raz jeszcze . Bo uwarunkowanie kulturowe to sedno tej sprawy ..a nie pytanie czy psy są jadalne ?

-- 24 lut 2011, 18:07 --

Sorrow napisał(a):Nie wiem w czym niby jest problem. Z tego co gdzieś czytałem, to świnie są inteligentniejsze od psów a mimo to je jemy.
Zwierze to nie człowiek, niezależnie od tego kto co trzyma w domu.

a karaluchy są inteligentniejsze ...jesz je ?
LitrMaślanki

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 18:12
jak nic nie ma znaczenia to co ma znaczenie ? :mrgreen:
dogomaniaczka

przez Ahmall Gammat 24 lut 2011, 18:18
W zasadzie to,co ktoś trzyma w domu jest mi obojętne,jeśli chce to jeść,jego sprawa.
ale jeśli to coś wyłazi na ulicę i robi na chodniku kupę,to już jest moja sprawa,bo ja po tym nie chcę łazić!
Ten popierdolony świat "cywilizowany" przejmuje się strasznie losem czworonogów,a CICHY HOLOCAUST-zabijanie nienarodzonych dzieci jest na dalszym planie.

Ja wiem,tu jest wielu ludzi którzy doświadczyli mało miłości od swoich bliskich,ale wolę do końca życia uczyć się kochać ludzi niż iść na łatwiznę i oszukiwać się "miłością" jakiegoś czworonoga.
Normalni ludzie żyją w Afryce,Azji-tam na pierwszym miejscu są dzieci,nie pies.
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 18:21
Ahmall Gammat, a kto tu mówi, że pies jest na pierwszym miejscu? i z tą kupą to podejście tak dziecinne że..szok. a Twoim zdaniem gdzie mają robić? teraz są przepisy, aby to sprzątać, może w końcu wszystkim wejdzie w nawyk. :?
oszukiwać się z miłością? chyba nigdy człowieku nie miałeś psa. potrafi Ci więcej miłości dać i przywiązania niż niejeden człowiek. chyba się mało znasz. nie znoszę jak ktoś się wypowiada na jakiś temat, gucio wiedząc.
dogomaniaczka

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 18:23
Ahmall Gammat,
Przeczytaj temat ,wcale nie jest o dzieciach ,ani o narodzonych ani o narodzonych .

Proszę nie off topować
LitrMaślanki

przez linka 24 lut 2011, 18:35
Sorrow napisał(a):To co większość ludzi czuje do psów nie ma znaczenia dla tego czy restauracja serwująca psy jest zła czy nie.

Więc co ma znaczenie? Na jakiej podstawie dokonywana jest ocena? Jak aksologicznie wytłumaczysz czemu restauracja z psami to dobra sprawa?

-- Cz lut 24, 2011 5:37 pm --

Utylitarnie patrząc taka buda z psiną - świetna sprawa - pozbędziemy się niepotrzebnych groźnych psów a zarazem nakarmimy ludność....tylko, ze tym tokiem myślenia to możemy zacząć kanibalizm i pozabijać i zacząć jeść np bezdomnych..... 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sorrow 24 lut 2011, 19:31
linka napisał(a):
Sorrow napisał(a):To co większość ludzi czuje do psów nie ma znaczenia dla tego czy restauracja serwująca psy jest zła czy nie.

Więc co ma znaczenie? Na jakiej podstawie dokonywana jest ocena? Jak aksologicznie wytłumaczysz czemu restauracja z psami to dobra sprawa?

Pozbycie się nadprodukcji psów?

linka napisał(a):Utylitarnie patrząc taka buda z psiną - świetna sprawa - pozbędziemy się niepotrzebnych groźnych psów a zarazem nakarmimy ludność....tylko, ze tym tokiem myślenia to możemy zacząć kanibalizm i pozabijać i zacząć jeść np bezdomnych..... 8)

Psy nie są ludźmi. To są zwierzęta. Bezdomni są ludźmi.

LitrMaślanki napisał(a):
Sorrow napisał(a):Nie wiem w czym niby jest problem. Z tego co gdzieś czytałem, to świnie są inteligentniejsze od psów a mimo to je jemy.
Zwierze to nie człowiek, niezależnie od tego kto co trzyma w domu.

a karaluchy są inteligentniejsze ...jesz je ?

Nie. W życiu nie widziałem karalucha poza laboratorium biologicznym. Przypuszczam, że hodowla ich tak by nadawały się do jedzenia mogłaby być dość kłopotliwa.

LitrMaślanki napisał(a):juz,

Nie ma znaczenia że w naszej kulturze psy i koty sa traktowane inaczej niz w Azji.

takk , tak samo nie ma znaczenia ze w Azji i krajach arabskich kobieta jest traktowana przedmiotowo ....gdzie nigdzie jest nawet waluta wymienna za wielbłąda ....przeanalizuj to intelektualnie raz jeszcze .

Co nie znaczy, że w Azji i krajach Arabskich kobieta może być traktowana przedmiotowo, im to po prostu uchodzi na sucho, bo nikomu się nie chce wymierzyć im sprawiedliwości.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 19:34
Sorrow napisał(a):Pozbycie się nadprodukcji psów?

[

zakrztusiłam się. ŻE CO SŁUCHAM?
dogomaniaczka

Sortuj wg