Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez linka 24 lut 2011, 01:10
shadow_no, no nie bardzo .... jak jedziesz do Indii - to nie jesz wołowiny, jak pojedziesz do Izraela to z kolei wieprzowiny nie tykasz, a jak jedziesz do Japonii to zamiast pchać się z łapskami na "dzień dobry" - kłaniasz się. Nie jest to nakaz prawa w danym państwie ale respektowanie zasad, obyczajów czy kultury.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ALEKS*OLO 24 lut 2011, 01:12
Zgodze sie tu z Tomkiem, troche hipokryzja to jest, bo wpierdzielamy schabowe itd .... ale w naszej kulturze to jest hardkor i Polacy jak się dowiedzą gdzie on je "pichci" to mu zrobią z dupy karuzele.
Najbardziej dobił mnie tekst , który wkleiłam wyzej, -wymęczone psy ze schroniska, co z nimi? -a ugotowac i zjesc.
To weźmy ludzi z oddziałów opieki paliatywnej, domów dziecka itp, jak przeszkadzają to w cholere ugotować,
normalnie mi to Hitlerem zajeżdza .....
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Anna Maria 24 lut 2011, 01:13
tyle że takie rzeczy się dzieją,nie mam na myśli jedzenie psiaków tylko zabijanie bo moich stronach to na porządku dziennym,że piesek się nie podoba i zabijają :cry:

tyle o ile wegetarianizmu nikomu nie narzucam i nie obrzydzam mięsa tyle za to to do więzienia-jak dla mnie,lae to bardziej wynika z tego że psiaki kocham,wszystkie
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 01:17
ALEKS*OLO, ale tak jak napisałam tak się ukształtowało życie ludzkie że to psa, a nie świnie trzymasz w domu...
a co do drugiej części postu to się całkowicie zgadzam. zresztą podkreślam jeszcze raz, to ściema jest, bo nie będą brać takiego "marnego mięsa" .
dogomaniaczka

przez shadow_no 24 lut 2011, 01:18
linka napisał(a):shadow_no, no nie bardzo .... jak jedziesz do Indii - to nie jesz wołowiny, jak pojedziesz do Izraela to z kolei wieprzowiny nie tykasz, a jak jedziesz do Japonii to zamiast pchać się z łapskami na "dzień dobry" - kłaniasz się. Nie jest to nakaz prawa w danym państwie ale respektowanie zasad, obyczajów czy kultury.......

Nie kieruję się wierzeniami czy kulturą tylko logiką. A ona mi podpowiada, że i pies i świnia to istoty żywe, więc jeżeli ktoś się oburza, że inny je psa to tak jak Aleks napisała jest w pewnym sensie hipokrytą jak na obiad zjadł dupsko krowy.

-- 24 lut 2011, 00:19 --

dominika92, są ludzie, którzy trzymają świnie w domu.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 01:20
shadow_no, a na mój post to już nie odpowiesz ;) trochę jest różnica między tym co trzymasz w oborze a tym co ci w nocy grzeje łóżko..chociaż także mi się to nie podoba. ale mimo wszystko jednak uważam że to co innego.

-- 24 lut 2011, 00:21 --

shadow_no, ale wątpie żeby liczyli się oni w milionach. świnia nie jest przyjacielem człowieka, nie oszukujmy się. a pies nim jest.
dogomaniaczka

przez shadow_no 24 lut 2011, 01:22
dominika92, odpisałem Ci wyżej.
Idąc Twoim tokiem myślenia, w latach 60 hipisi też powinni być jadalni bo spali w stodołach.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 01:27
shadow_no, przecież wiadomo że nie o to mi chodzi...ale tak się ukształtowała cywilizacja a nie inaczej że jednak w mentalności człowieka pies zajmuje trochę inne miejsce niż krowa czy świnia...nie masz takiego kontaktu z krową czy świnią jak z psem, o to mi chodzi. bo nie jestem za zabijaniem żadnego żywego stworzenia i jak tylko upewnię się że już nie mdleję i doprowadzę swoje życie do porządku to przejdę na wegetarianizm ;)
dogomaniaczka

przez shadow_no 24 lut 2011, 01:32
ale tak się ukształtowała cywilizacja a nie inaczej że jednak w mentalności człowieka pies zajmuje trochę inne miejsce niż krowa czy świnia

Co to ma wspólnego z człowieczeństwem? Odwołujesz się do przyczyn kulturowych. W Indiach psy są dużo niżej w hierarchii niż święte krowy. W Polsce to pies jest wyżej. Ale odrzucając przekonania, wiarę i kulturę jaka jest różnica pomiędzy psem a świnią?

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 01:38
shadow_no, tak się składa że kultura to istotna część życia, jakbyś odrzucił wszystko to niewiele by Ci zostało. więc odrzucanie wszystkiego nie ma sensu, bo to gdybanie o czymś czego nie ma i co nie istnieje. a raczej w większości krajów pies zajmuje wyższe miejsce i jest lepiej przystosowany do tego żeby pełnić rolę przyjaciela człowieka niż krowa :)
no ale...nie ważne bo nie o tym jest ten temat :) nie mam zresztą nic przeciwko krowom czy świniom. :)

-- 24 lut 2011, 00:46 --

to temat na osobną dyskusję. prawda jest jednak taka że u nas kultura jest taka a nie inna, i traktuje się psa tak a nie inaczej i nie rozumiem jak można tego nie szanować, nikt im nie zabrania robić tego u siebie, ale tu, gdzie tyle osób kocha psy, nie wyobraża sobie bez nich życia i obrzydza ich coś takiego...jest to dla mnie brakiem szacunku, jest chore i niesmaczne :roll:
dogomaniaczka

przez Vi. 24 lut 2011, 01:54
Uważam, że to straszne iż on chce jeść psa, że chce zjeść przyjaciela rodziny.

Moją psiczkę bardzo kocham i w życiu by mi coś takiego do głowy nie przyszło, nich mnie zjedzą a nie Norę...

Jednakże nie rozumiem jak on się nazywa Polakiem, jeśli jest wietnamczykiem to mogę to zrozumieć, to straszne co robi, ale wychował się w tamtej kulturze tak jak my jemy wołowinę, tak oni jedzą psy :(

Bardzo przykre to jest, ale z tego co czytałem, to nie będzie żadna restauracja, a jego prywatny lokal, gdzie będzie raczył swoich znajomych specjałami, zresztą jak mądrze powiedział, to się dzieje w Polsce, przecież Ci Chińczycy i Witnamczycy to robią już dawno, oni nawet po Polsku nie mówią, więc nie wyrzekną się swojej kultury, pewnie jak jest u nas jakiś człowiek co mówi w suahili to nie tknie krowy.

To straszne, ale my tego nie zmienimy, to tylko wywiad, który ma mu stworzyć reklamę ale przecież on to robi już długo.

Jeszcze jedno, uważam iż pierwsze skojarzenie, gdy mowa o zabiciu, to że robią to jak ludzie bez honoru i uczuć, że ja malteretują zamiast uśpić czy inaczej zabić.
Pocieszeniem jest to, iż pewnie pieska to nie boli, mam nadzieję :(
Vi.

przez zappa 24 lut 2011, 10:53
A roślinki to nie są żywe?
zappa

przez linka 24 lut 2011, 11:20
zappa, to prowokacja czy co? Bo woda też jest żywa więc nie wolno jej pić? :roll:

Dla mnie jedzenie psiny jest tak samo ohydne złe i niemoralne jak zjadanie koniny....... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zappa 24 lut 2011, 11:37
Ciekawe jakby hindus domagał się zakazu spożywania wołowiny. Pewnie byście powiedzieli, że to świr.
zappa

Sortuj wg