O czym człowiek myśli przed śmiercią?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Brid 13 lut 2011, 22:19
Polaco90 napisał(a):Szczegolnie to z tym samobojstwem mnie nurtuje, jako ze sam czesto o tym myslalem i mysle ze w koncu sie doigram. Zycie nie ma dla mnie sensu bez sukcesu, nic mnie nie cieszy i praktycznie wszystkie stare zainteresowania wygasaja; i wiem, ze jesli nie osiagne sukcesu finansowego (?) (jedyna rzecz ktora daje mi ochote by wstac z lozka) to pewnie pewnego dnia skads skocze. Dlatego intryguje mnie co moga czuc tacy ludzie. Moze byli jacys samobojcy, ktorym sie nie udalo, i powiedzieli co czuli?

Trudno mówić o takim przypadku, ponieważ, jeżeli osoba dokonuje samobójstwa, ma bardzo "skrzywione myślenie". rzeczywistość wydaje się nie do zniesienia. myśl o samobójstwie przynosi ukojenie. Podejrzewam, że dla takiego chorego człowiek, własna śmierć, może być pardoksalnie przyjemnością (nie sam moment śmierci, a ogólnie pozbawienie życia = ucieczka od problemów, weltschmerz)
Podejrzewam, że wtedy już się nie myśli, a działa. "Wreszcie upragniony koniec..."
Brid

przez buka 13 lut 2011, 22:19
paradoxy widziała wielki czerwony neon z napisem BAN ;P

przez paradoksy 13 lut 2011, 22:21
linka, no właśnie null :mrgreen:
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 08 cze 2011, 20:01
O śmierci??
:)

przez miś wesołek 12 cze 2011, 03:44
Polaco90 napisał(a):Jak sądzicie, o czym myśli człowiek, który wie, że za kilkanaście sekund umrze?

Niestety, takich stanów właśnie doświadczałem podczas ataków paniki. Mam Ci opisać jak bardzo się balem? Chyba nie jestem tu jedyny.
A naprawdę człowiek przed śmiercią NIE MYŚLI. Wygląda to tak jakby Cię jebła jakaś wielka grypa, tracisz wszelkie poczucie wszystkiego, czujesz się coraz gorzej i gorzej, w końcu już nawet tego nie czujesz, jak się czujesz, widzą to tylko osoby dookoła. A później umierasz. zawsze się bałem że będę tego momentu świadomy, ale niedawno umarła mi bliska osoba, którą się opiekowałem. Wyglądało to tak jakby zapadła na jakąś chorobę podczas której wiedziała coraz mniej i mniej, w końcu już nawet nie wiedziała że znajduje się w tym ciele swoim, a później kaszlnęła i umarła. Pięknie to Pam Bóg w niebiosach wymyślił, myślę, że jeśli istnieje, to jest super, że tak to właśnie wymyślił. Przybiłbym mu piątkę :uklon:
miś wesołek

przez paradoksy 20 cze 2011, 10:19
miś wesołek, w pytaniu jest "o czym myśli człowiek , który WIE (a nie-wydaje mu się ...) ze zaraz umrze?"

u mnie było jak w tej piosence

No blinding light or tunnels to gates of white...
paradoksy

przez Lord Kapucyn 20 cze 2011, 17:02
To zależy od kontekstu. Jeżeli dajmy na to wiem, że za 5 sekund zginę, bo w Ziemię walnie olbrzymia asteroida no to myślę sobie - "K..., ja p...". Można do tego przywołac wspomnienie najlepszego seksu i imprezy w życiu. :P

Obrazek
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depresyjny86 21 cze 2011, 01:19
Mi sie wydaje to bez sensu,bo jak człowiek może myśleć o czymś innym jak nie o śmierci która go czeka?..<oczywiście jeżeli jest w pełni świadomy>

przez Lord Kapucyn 21 cze 2011, 16:06
Darek, nie zgadzam się z Tobą. To zależy ile czasu pozostało do "zejścia". Jeżeli dajmy na to gość dowiaduje się u onkologa, że ma nieoperacyjny, złośliwy nowotwór i zostało mu pół roku życia no to ma dwa wyjścia: zamknąć się w domu i popaść w depresję albo może przełamać swoje lęki, sprzedać dom, zaciągnąć kredyt w jakimś banku (jeżeli nie zorientują się, że to pacjent terminalny) i żyć pełnią życią - np. wybrać się w wymarzoną podróż dookoła świata. Bo co ma do stracenia? Gorzej jeżeli za pół roku wyjdzie na jaw, że onkolog się pomylił albo wydarzył się cud no to gość zostanie bezdomnym z zobowiązaniami finansowymi. I wtedy dopiero zacznie myśleć o śmierci. :P

W ogóle jaki sens ma myślenie o śmierci w jakimkolwiek stadium? Po co analizować i jątrzyć ten temat? Śmierć jest jedyną rzeczą w życiu (poza podatkami), która jest pewna i nieunikniona. A po co marnotrawić czas na coś, co i tak się wydarzy w swoim czasie?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depresyjny86 22 cze 2011, 23:59
Ja to zrozumiałem,że no na chwile przed śmiercią...

przez Amon_Rah 26 cze 2011, 09:41
O niczym. I nie ma nic, tylko jest koniec. Nie ma orszaku powitalnego, swiatla w czarnym tunelu. Umieramy i nas nie ma. A wszelkie wymysly typu zycie po smierci to bzdury, które czlowiek wymyslil, zeby mniej bac.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Michuj 26 cze 2011, 09:43
A ktoś z was był na tyle blisko śmierci, że przeżył tą tzw euforię przedśmiertną? Ponoć nie da się tego do niczego innego porównać.
Michuj

przez Amon_Rah 26 cze 2011, 09:58
Nie, jak widac na odjazd do piekla 10 minut nie wystarczy :roll:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Sabaidee 26 cze 2011, 12:18
Ka_Po, byłem bardzo blisko zejścia i jest dokładnie tak jak piszesz. Żadnej paniki. Błogi spokój.
Sabaidee

Sortuj wg