Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dla wszystkich, którzy chcą cos o mnie powiedzieć.


Gość Vi.

Rekomendowane odpowiedzi

Vi., kiedyś dawno temu powiedziałam księdzu, że dla mnie nie ma już ratunku, bo jestem takim wielkim grzesznikiem i złym człowiekiem. usłyszałam że to pycha widzenie siebie w świetle wyjątkowości - nie ważne, czy uważasz się za super dobrego czy bardzo złego. w jakiś sposób uważasz się za wyjątkowego. a Ty właśnie tak robisz - ciągle chcesz by zwracano na Ciebie uwagę, proponuje zgłębić tą kwestię, bo widzę, że Twoja wiara jest bardzo powierzchowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., znacznie łatwiej było by Ci pomóc (o ile uważasz ,ze takie opinie o Tobie Ci pomogą ?)

jakbyś zadawał jakieś konkretne pytania . A z tym zlinczowaniem toś przesadził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadawałem pytania, ale ja nie chcę już nikogo dręczyć swoim natręctwem, więc jeśli przyjdzie tu ktoś kto chce mi pomóc zrozumieć wszystko i się oczyścić to proszę, żeby się odezwał.

 

Kasiu, ja zgłębiam tą kwestię, tylko że jest jeszcze coś takiego jak obniżenie winy moralnej za grzech i definicja grzechu jest taka:

 

"Jest to świadome i dobrowolne wykroczenie przeciw prawu Bożemu w rzeczy ważnej"

Ja nie czuję, żeby to było świadome, ani dobrowolne, aczkolwiek przypatrzę się temu i spróbuję zrozumieć.

Być może robię coś źle, poza tym ostatnio usłyszałem mądre słowa od księdza " Nie bądźmy wykonawcami prawa, lecz szukajmy wolnego ducha"

Nie chodzi o to aby grzeszyć, ale o to, żeby nie zajmować nim całej swojej głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałeś kiedyś z terapeutką o tym, że masz upośledzone mechanizmy nawiązywania kontaktów? Totalnie nie masz pojęcia czym jest socjalizacja wtórna i jak się zachowywać w różnych sytuacjach w grupie społecznej? Zamiast tego chowasz się w religię, jakieś języki obce, w muzykę . U ciebie nie było i nie ma procesu uczenia się kontaktów....popracuj z nią nad tym..Bo ile osób tu na forum tak nikt praktycznie nie wie o co kaman...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałeś kiedyś z terapeutką o tym, że masz upośledzone mechanizmy nawiązywania kontaktów? Totalnie nie masz pojęcia czym jest socjalizacja wtórna i jak się zachowywać w różnych sytuacjach w grupie społecznej? Zamiast tego chowasz się w religię, jakieś języki obce, w muzykę . U ciebie nie było i nie ma procesu uczenia się kontaktów....popracuj z nią nad tym..Bo ile osób tu na forum tak nikt praktycznie nie wie o co kaman...

 

Zmieniłem terapeutkę, teraz chodzę do terapeuty.

Zamierzam jutro z nim o tym porozmawiać, ale nie spodziewam się zbyt dużych efektów, bo chodziłem 10 miesięcy na terapię i to się nie zmieniło ba! pogorszyło się.

 

Ten terapeuta podobno jest najlepszy na dolnymśląsku, więc mam szanse wyzdrowieć :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Co masz na myśli przez "Bo ile osób tu na forum tak nikt praktycznie nie wie o co kaman...", nie wiecie o co chodzi w moim zachowaniu czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., masz takie silne eksplozje emocji ,że to powoduje brak czytelności i brak zrozumienia .

Musisz się zdystansować ...wyjść z wrzącego kotła emocji i spróbować dodać odrobinę obiektywizmu do tego co piszesz.

Ja odnoszę wrażenie ,ze myślisz o ludziach (nienawidzą mnie) tylko dlatego,że boisz się ,że Cie nie zaakceptują .

 

A zobacz sam ,tu w tym temacie ,czy ktoś daje Ci do zrozumienia ,że nienawidzi lub nie akceptuje ?

Jedynie ,że ma problem ze zrozumieniem kakofonii myśli i emocji które przelewasz na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, nie, w tym wątku nikt mi tego nie pokazał, ale w innych tak.

Może się chcieli na mnie wyżyć, nie wiem. :-|

 

Dzisiaj miałem bardzo cięzki poranek, jeśli przeczytałeś to wiesz, że miałem wrażenie iż jestem w obcym ciele.

Turlałem się po dywanie, i musiałem jakoś dać upust swoim emocjom, nie wiem czy w dobrym miejscu i czasie, pewnie nie i dlatego to wszystko się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., to nie jest nienawiść ,Ty czasami tak się na sobie koncentrujesz ,że stajesz się nieznośnie irytujący .

Nie jestem fachowcem ale wydaje mi sie ze wiem w czym problem .We wzorcach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, we wzorcach- masz na myśli te wyniesione z domu ?

Mi się wydaje, że tato mnie kompletnie zaniedbał, tak naprawdę go nie miałem i nie będę nigdy miał.

A mama jest bardzo wybuchowa, co się źle odbija na psychice mojej ale starszego brata także.

 

Brid, raczej nie wychodzę z domu, ale lubię robić brzuszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., wiesz co...nie jesteś pępkiem świata...każdy ma swoje problemy i nie nie ma fazy: o jaa coś mi się w życiu nie powiodło to się wyżyję na tym chłopcu na forum poprostu NIE WIEMY O CO CI CHODZI, nie umiesz przekazać tego co chcesz powiedzieć, nie wypowiadasz się jak zwykły nastolatek, masz jakieś dziwne zmanierowane górnolotne podejście do różnych spraw, to podpisywanie się obcymi językami - dla mnie to jest jak napis : uwaga jestem zajebisty znam angielski i niemiecki.... tylko ci nie idzie bo strzelasz byki, chcesz uchodzić za znawcę biblii a tak naprawdę niewiele o niej wiesz, twoja wiara też jest jakaś taka na pokaz, chcesz uchodzić za znawcę muzyki - no ale ekhmm nie oszukujmy się Eminem to najwyższe loty nie są, piszesz że masz problem jak się masturbujesz - bo to grzech, ale jak eminem śpiewa żeby sobie jakąś dziwkę puknął to już jest ok jak tego słuchasz.

Bądź sobą, nie staraj się na siłę być lepszy niż jesteś....... chcesz na siłę nam imponować? Po co? Nie rób z siebie męczennika bo nikt tu krzyża ci nie postawi i kamieniem nie rzuci..... jesteś nastolatkiem to nim bądź.

 

Co do terapii - skoro rok czasu nic nie dał znaczy po prostu, że miałeś dupną terapeutkę. W jakim nurcie miałeś terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×