Skocz do zawartości
Nerwica.com

nasze wspomnienia z lat 90


neem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem takiego tematu a widzę że jest temat o filmach więc czemu by nie powspominać o bajkach jakie to kiedyś oglądaliśmy a może jeszcze ktoś ogląda :)

 

Pamiętam jak kiedyś oglądało się "pokemon", " Kapitan Cubasa", "muminki (i ta straszna buka)", "smerfy", "wilk i zając", "reksio", "Bolek i Lolek", "król lew (to chyba bajka legenda do dziś wspominam jak byłem na tym w kinie), "krecik" i wiele wiele innych :)

 

a jakie są wasze bajki z dzieciństwa które mile wspominacie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam fanem bajek z Polonii 1, to byl chyba najwiekszy hit dla dzieci z rocznikow 83 - 87;) - Jataman, Ksiega Dzungli, Gigi itp :D

Jak dzis pamietam, ze o 16.15 je nadawali i cale podworko wtedy pustoszalo;)

 

Oprocz tego Muminki, Brygada RR, Swietliki, Denwer - ostatni dinozaur, Troskliwe misie, no i bajki Hanny Barbery - Flinstonowie, Jetsonowie i Scooby Doo :) Z dlugometrazowych hitem byl Krol Lew, pozniej dlugo dlugo nic...Jesli chodzi nie o kreskowki Akademia Pana Kleksa, to dla mnie mistrzostwo swiata. Marsz wilkow z tegoz filmu to prawdziwa "psychodela" - snil mi sie pozniej po nocach;) Uwielbialam tez serial "7 zyczen" z kotem Radamenesem, film "Dziewczyna i chlopak czyli heca na 14 fajerek" oraz "Stawiam na Tolka Banana" - do dzis moglabym je ogladac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ja się tylko mogę podpisać obiema łapami pod tym co napisała marcja, :great:

Jeszcze na Poloni 1 była Czarodziejka z księżyca, Generał Daimos, bajka o takim chłopczyku - piłkarzu - miał na imię Cubasa czy jakoś tak.

 

Doaję : Marceli Szpak dziwi się światu, Kasztaniaki, Reksio, Muminki, pingwinek pik pok, miś Koralgol, bajka o słoniu Dominiku, Tajemnica Wiklinowej Zatoki, Kapitan Planeta, no i nade wszystko Żwiru i Muchomoru :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ja się tylko mogę podpisać obiema łapami pod tym co napisała marcja, :great:

Jeszcze na Poloni 1 była Czarodziejka z księżyca, Generał Daimos, bajka o takim chłopczyku - piłkarzu - miał na imię Cubasa czy jakoś tak.

 

 

Ooo wlasnie...Zapomnialam o Czarodziejce z ksiezyca !!! :D Takkk i pilkarz Cubasa tez byl! :)

Ogladam sobie wlasnie intro tych bajek na youtube: Gigi jednak wymiata:D Az mi dziwnie to slyszec po tylu latach:)

 

[videoyoutube=h5d48iIcmc4]

[/videoyoutube]

 

Swoja droga te bajki z Polonii 1 byly totalnie nieprzeznaczone dla dzieci z punktu widzenia psychologii ;):D

 

[Dodane po edycji:]

 

Korba, jeszcze z tych "dziecinnych" książek: Ten Obcy, Jezioro osobliwości.....świetne....no i cała Jeżycjada....

 

"Jezioro osobliwosci" mistrzostwo!!! Chyba ze 100 razy czytalam! :) Tak samo jak "Niespokojne godziny". A jak bylam mlodsza: "Dzieci z Bullerbyn" i "O psie, ktory jezdzil koleja" Alez sie naryczalam przy tym!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, :shock: buahahaha dooobre. Japońce zawsze mieli jakieś dzikie fetysze, faktycznie te bajki są "spaczone". Najlepsze jest to, że na język japoński, nałożony był włoski dubbing a na to polski lektor :lol:

 

O jeszcze "Było sobie życie" :mrgreen:

 

No i coś jeszcze:

[videoyoutube=Iy9mlLJzn8o&feature=related][/videoyoutube]

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, :shock: buahahaha dooobre. Japońce zawsze mieli jakieś dzikie fetysze, faktycznie te bajki są "spaczone". Najlepsze jest to, że na język japoński, nałożony był włoski dubbing a na to polski lektor :lol:

 

Buahahha nooom ;D Ale ja przez to jestem teraz poliglota :D - zebys widziala jak sobie teraz spiewam - cale teksty pamietam! Szok! :D

 

O jeszcze "Było sobie życie" :mrgreen:

 

Ojj tak super to bylo! A teraz dzieci mowia, ze to beznadziejne...

 

Nienawidzilam tych ludkow - Pi i Sigma, gadajacych o kosmosie i matematyce :lol: Porazka jaks to byla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pi i sigma...ja tam nie wiedziałam o czym oni mówią :lol: ale do dziś mówię piisigma na puchowe kurtki :mrgreen:

Edit: Przygody Baltazara Gąbki, Rumcajs, Krecik, Pszczółka Maja, :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

Psychodela nr 2 - po marszu wilków - Przygodwy wesołego diabła - Piszczałki :hide:

Mój ukochany serial - Janka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie cierpialam "muminków" i "sigma i pi"

 

a kto pamieta "mali mieszkańcy wielkich gór" o dwóch super niedzwiadkach dzeki i nuka? pózniej co drugi pies na osiedlu nazywal się dzeki albo nuka. no i oczywiscie "Trzej muszkieterowie".

 

a z filmów "Domek na prerii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychodela nr 2 - po marszu wilków - Przygodwy wesołego diabła - Piszczałki :hide:

 

Nooooooooooooooo :D:hide: Nie ma sie co dziwic, ze tyle teraz psycholi - po bajkach z Polonii 1 i psychodelach jakie zafundowali nam rodzimi tworcy, trudno byc normalnym :D;)

 

Rycze ze smiechu, jak slucham tego "tlumacza" polskiego w Yatamanie :lol: "Bywa tu, bywa tam, bywa tez gdzie indziej" bueheheh :D

[videoyoutube=jlGbkIK4vnA&feature=related]

[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka, oj taaak, teraz to inne czasy - wspolczuje dzieciom, tak nudno teraz im sie musi zyc ;) Ja tez cale dnie na podworku bylam - na trzepaku takie rzeczy robilismy, ze gdyby ojciec zobaczyl, mialabym dupe zbita na kwasne jablko ;) I gry w podchody, w krola skoczka, w panstwa - miasta, gaski do domu, budowanie szalasow z kartonow i galezi, poobijane kolana i lokcie, gra w klasy i w gume, przejazdzki na rowerze Reksio ;)... Chcialabym znow byc dzieckiem, naprawde... :105:

 

[Dodane po edycji:]

 

Neem, no oczywiscie, ze pamietamy! :D

"Gruszki na wierzbie i SIKI na sosnie" - toz to jeden z hitow muzycznych z tamtych lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa marcja przypomniałaś mi te budowanie szałasów z kartonów haha to są wspomnienia :D

a teraz dzieci cale dnie siedzą na naszej klasie i piszą z kolegami/koleżankami zamiast świetnie się bawić...

Nawet teraz nikt w zimę nie buduje bałwanów ani nie bawi się w wojny na śnieżki...

 

//

 

ach i jeszcze pamiętam

 

Majkę Jeżowską

 

[videoyoutube=Lz3QyYqRAjk][/videoyoutube]

 

 

niby każdy się nie przyznawał że tego słuchał a jednak nucił pod nosem "a Ja wole moja mamę..." *_*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majka byla swietna, bylam nawet na koncercie w Sali Kongresowej :) Hitem jednak byla dla mnie jej piosenka: "Na raz, na dwa" - tekst genialny w swej prostocie, jak wszystkie teksty Cygana. No i Antkowiak tu spiewa, alez bylam w nim zakochana - jak kazda niemal dziewczyna wtedy:)

 

[videoyoutube=BpsPjf7Lzsg]http://www.youtube.com/watch?v=BpsPjf7Lzsg[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×