Praca po szkole policealnej

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Praca po szkole policealnej

przez zappa 19 sty 2011, 21:20
Czy istnieje w ogóle praca dla osób po szkołach policealnych? Nie ma pracy dla technika weterynarii, farmacji, elektroradiologa, ochrony środowiska...

Więc po grzyba chodzić do tych szkół i marnować czas skoro nie ma pracy!

Podejrzewam, że jedynie jest praca dla informatyka i dla ochroniarza tyle, że ja nie umiem matmy więc informatyk odpada a do ochroniarza psychicznego nie dopuszczą.

Czyli mam szykować sobie linkę?
zappa

Re: Praca po szkole policealnej

przez kreatka 19 sty 2011, 21:42
hehe.. mam podobne przemyślenia i podobny problem.. namnożyło się tych szkół teraz i kuszą, na jedną już się skusiłam i skończyłam - nic po niej nie umiem - nawet po studiach jest ciężko z pracą,a co dopiero po szkole policealnej..

Ze szkół policealnych - technik dentystyczny ma szansę, techników farmacji też poszukują.

przez zappa 19 sty 2011, 21:49
Techników farmacji poszukują? A płaczą, że pracy po tym nie ma :D

Na razie wybieram się na fizjoterapię może po tym jakaś praca będzie...
zappa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kreatka 19 sty 2011, 21:56
Ale mówisz o policealnej fizjoterapii?
Mi się wydaje, ze już lepiej zrobić licencjat - nieduża różnica pomiędzy 2- i 3-letnia szkołą, a papier dużo lepszy i myślę, że wiedza i umiejętności bardziej gruntowne.

przez zappa 19 sty 2011, 21:58
No ale trzeba mieć studia a ja nawet matury nie mam. Jakbym miał maturę to w policealne bym się nie bawił.

Chciałbym zarabiać powyżej 1500zł bo marzy mi się willa albo dom na wsi, posiadanie psa i teleskopu :P

[Dodane po edycji:]

A kursy to warto w ogóle robić? Ja chciałbym pójść na medyczno zielarski :D
zappa

przez eligojot 19 sty 2011, 22:17
Jeżeli policealne to tylko technik farmacji, bo apteki potrzebują kilku do obsługi klientów i formalnie tylko jednego magistra do nadzorowania ich pracy. Informatyka, rachunkowości czy inne tego typu: jest mnóstwo magistrów tych specjalności, więc technik nie ma za bardzo szans na przebicie się.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez kreatka 19 sty 2011, 22:18
To może najpierw zrób maturę, dlaczego szukasz szkoły policealnej?

przez eligojot 19 sty 2011, 22:20
Wydaje mi się, że chodzi o to, że są szkoły pomaturalne i policealne. Do tych drugich wystarczy świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalne, a nie potrzebna jest matura, bo to dwa różne dyplomy.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez ehhe 19 sty 2011, 22:20
Podejrzewam, że jedynie jest praca dla informatyka i dla ochroniarza tyle, że ja nie umiem matmy więc informatyk odpada a do ochroniarza psychicznego nie dopuszczą.

Nie musisz umieć matmy żeby być informatykiem wystarczy wyobraźnia i umiejętność logicznego myślenia ;)

Żeby być ochroniarzem nie potrzebujesz żadnego zaświadczenia o tym czy jesteś zdrowy psychicznie. Sprawa się komplikuje gdy chcesz sobie wyrobić pozwolenie na broń palną ;p

Poza tym maturę zawsze można sobie zdać/poprawić...
ehhe

przez zappa 19 sty 2011, 22:25
No ale wyobrażasz sobie jako ochroniarza otyłego, nieśmiałego, strachliwego wymoczka co nie ma siły i nigdy nie ćwiczył na WF ? Mam takie słabe ręce, że nawet nie których zapalniczek nie mam siły uruchomić i muszę pomagać sobie drugą ręką :P To od komputera.

A matury nie będę zdawać bo napisałem próbną na 1 punkt - chybił trafił :D !
zappa

przez ehhe 19 sty 2011, 22:32
No ale wyobrażasz sobie jako ochroniarza otyłego, nieśmiałego, strachliwego wymoczka co nie ma siły i nigdy nie ćwiczył na WF ?

A jak ty sobie wyobrażasz pracę ochroniarza? Bo mam wrażenie że tobie chodzi o koksika co stoi na bramce w dyskotece ;p
Ja pracowałem w hipermarkecie a jakiś wybitnie wysportowany też nie byłem i też nieśmiały strasznie ale jakoś się pracowało. W tej pracy nikogo nie możesz uderzyć, podnosić głosu na ludzi itp. zgodnie z zasadą "nasz klient nasz Pan"... No chyba że chciałbyś być konwojentem ale to chyba wymaga już licencji ;)

No tu się nie ma z czego cieszyć, trzeba zacząć się uczyć, skoro zdawałeś do następnych klas to pewnie coś masz w głowie wystarczy zacząć się uczyć.
Co do studiów jak byś się dobrze uczył to dostawałbyś stypendium naukowe, na którym mógłbyś nawet zarobić troszkę więcej niż byś na nie wydał...
ehhe

przez Badziak 20 sty 2011, 02:12
ehhe napisał(a):Nie musisz umieć matmy żeby być informatykiem wystarczy wyobraźnia i umiejętność logicznego myślenia ;)

Żartujesz sobie? Ludzie mają błędne pojęcie o wielu kierunkach. To, że jest się na lotnictwie to nie znaczy, że nie ma na nim ekonomii czy ochrony środowiska. Na weterynarii mają statystykę (matematyka), a przecież to kierunek biologiczny. Wiele przedmiotów nie ma wiele wspólnego z docelowym zawodem. To, że ktoś jest na informatyce to nie znaczy, że nie będzie miał matmy. Matematyka to podstawa!
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez linka 20 sty 2011, 09:20
zappa, nie obraź się...ale nie za wysokie masz aspiracje? Bez matury i 1500 do ręki? Ludzie po studiach tyle zarabiają....jeśli nie założysz własnej działalności to raczej wątpliwa sprawa, że będziesz miał taką pensję. Czy fizjoterapia jest fajnym kierunkiem - pewnie tak, ale to "modny" kierunek i będziesz miał dużo konkurencji wśród absolwentów AWF-ów. Wiem za to, że tak jak mówi eligojot, jest parcie na techników farmacji...ale tam matematyka jest istotna dość.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 20 sty 2011, 10:30
zappa napisał(a):No ale wyobrażasz sobie jako ochroniarza otyłego, nieśmiałego, strachliwego wymoczka co nie ma siły i nigdy nie ćwiczył na WF ? Mam takie słabe ręce, że nawet nie których zapalniczek nie mam siły uruchomić i muszę pomagać sobie drugą ręką :P To od komputera.

Zawsze mozesz zrzucic pare kilo i pocwiczyc troche na silce, to z automatu podnosi nastroj i dodaje pewnosci siebie...

A dwa , piszesz to powaznie o tej maturze ?? Przeciez matura na poziomie podstawowym to naprawde nietrudna sprawa....

Moze troche przesadzasz ??

Co do zarobkow...Jak chcesz niezle zarabiac to naucz sie jakiegos fachu :

- malowanie
- glazurnictwo
- tapetowanie

ETC...

Bedac niezlym w tym fachu mozna zarabiac i po 4-6 tys/miesiecznie (oczywiscie jak sie juz wdrozysz), ale roboty na 99 % bedziesz mial pod dostatkiem.

Ewentualnie wyjazd za granice.

Bo rzeczywiscie pracowac za ponizej tych 2200-2400 nie ma sensu, jak nie ma noza na gardle.

Sortuj wg