Mądre odchudzanie .

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mądre odchudzanie .

przez harpagan83 18 sty 2011, 12:49
acha,wegetarianizm nie wpływa na mase ciała,choć wegetarian który ja osobiście znam wszyscy mają nadwage i to znaczą,ale to raczej wynika,że wegetrianie lubią sobie pojeść

A ludzie co lubią steki, hamburgery, lubią poscić? :lol: 8)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez linka 18 sty 2011, 12:51
harpagan83, ale wiesz, vege lubią sobie "dogodzić" w końcu jedzą same zdrowe rzeczy tak na dobrą sprawę ;)
Lepiej "tuczyć" się na zdrowo nie? :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez shelby 18 sty 2011, 12:57
jakiś wpływ na wagę na pewno ma. znajoma schudła w pół roku, po tym jak przeszła na taki styl życia, ok 30 kg, potem waga lecia już wolniej, ale osiągnęła swoją wymarzoną masę ciała i z powodzeniem do dziś ją utrzymuje.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 18 sty 2011, 13:47
linka napisał(a):harpagan83, ale wiesz, vege lubią sobie "dogodzić" w końcu jedzą same zdrowe rzeczy tak na dobrą sprawę ;)
Lepiej "tuczyć" się na zdrowo nie? :mrgreen:

tak,dokładnie.
Ludzie sami siebie oszukują a później niedowierzają i marudzą,że nie chudną a przecież tak się ograniczają.
Tak samo ludzu=ie siebie oszukują produktami dietetycznymi i przy tym spożywają więcej kcal niż im się wydaje.
Z resztą psychika ludzka jest tak skonstruowana,że lubi sobie rekompensować braki,dlatego nie należy walczyć ze wszystkimi pokusami bo czego innego i tak zjemy więcej-no,ale bez przesady w drugą stronę.
Tak samo dzieje się gdy rzucamy palenie,po prostu rekompensujemy sobie papierosa,jedząc.Samo rzucenie palenia w nieznaczny sposób wpływa na wage.

shelby
,a schudła na diecie wegetarianskiej?czy dlatego,że zmieniając diete mimochodem zmniejszyła liczbę dostarczanych kcal?
Prosta zasada mówi:jesz mniej,ważysz mniej.
Każda dieta odchudzająca,czy to dukana czy inna bazuje na zmniejszonej liczbie dostarczanych kcal.
Jest tylko tak że potrawy o wysokim IG tuczą bardziej bo dostarczamy z nich kcal znacznie szybciej niż te o niskim z dużą zawartością błonnika przez to nienadąrzamy tego na bierząco spalać.POza tym duże wahania cukru zwiększają nam apetyt przez co następny posiłek zjadamy większy tzw.potocznie- napady
Innej metody nie ma bo fizjologia.
Sama nie stosuje żadnych diet odchudzających tylko ograniczam posiłki i chudne-no chyba że się zaniedbam,albo oszukuje to nie :mrgreen:

harpagan83 a czy ludzie odżywiacy się w ten sposób są szczupli? Co 4-ty amerykanin jest otyły,a pułapka tkwi w tym że zwiększają apetyt i uzależniają przyczyną tego jest zawartość dużej ilości tłuszczu i przypraw
Anna Maria

przez linka 18 sty 2011, 13:52
No i trzeba pamiętać, jeśłi to 5-10 kg to jeszcze luz...ale przy większym spadku wagi KONIECZNY JEST SPORT. Inaczej schudniemy a nasze ciało będzie...no.....obwisłe.....samo masowanie, wcieranie balsamów nic nie da niestety. Wraz ze spadkiem wagi trzeba dbać o kondycję...żeby było jedrne, skóra "obcisła" itd. Nie musi być to koniecznie jakiś mega wykańczający sport, chodzenie na basen...teraz w zimę np łyżwy....byle regularnie :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez shelby 18 sty 2011, 13:55
nie mogła nie zmniejszyć liczby wchłanianych kalorii, bo to logiczne, że z automatu warzywa w ogóle mają ich mniej :roll: ale z tego wiem, je, aż jest syta, a przy rozciągniętym żołądku (ważyła ok 125kg) jedzenie w mniejszych ilościach jest trochę z początku ciężkie.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

przez Anna Maria 18 sty 2011, 14:18
Zapomniałąm dodać,że ok 3|4kcal dostarczamy do godzin 14 czyli do obiadu (no,tylko w zależności o której wstajemy bo znam takich co wstają o 14).
Ostatni posiłek jemy 3-4 godz przed snem.
Ja nie jem wcale kolacji jak się odchudzam,ale to moje indywiduale.Wyćwiczyć w sobie nie jest takie trudne jeśli się je do 14godz,nie czuję głodu.Osobą w depresji będzie szło trudniej bo z rana są nie do życia a wieczorami się ożywiają i niestety do jedzenia też zjadając pierwszy posiłek o 18godz.

[Dodane po edycji:]

A nie jedząc wieczorami automatycznie (no,może z czasem) rano czujemy głód.
ja jakbym przed snem się nawtryniała to do południa z toalety bym nie wychodziła,za przeproszenie :?

Pamiętać należy (jak mawiała moja nauczycielka z dietetyki :evil: )przed wprowadzenie zmian w sposób odżywiania osoby niepełnoletnie,kobiety w ciąży,karmiące,osoby w starszym wieku po 60 roku życia i osoby przewlekle chore lub zażywające leki powinny skonsultować się z lekarzem.

tia..fajnie się pisze tylko jak to w prowadzić w życie,chyba połowy zasad nie przestrzegam a tego ostatniego to nawet nie mam zamiaru :mrgreen:
no, jak ja tą piramidę fitnes zobaczyłam :shock:
Anna Maria

przez harpagan83 18 sty 2011, 18:27
harpagan83, ale wiesz, vege lubią sobie "dogodzić" w końcu jedzą same zdrowe rzeczy tak na dobrą sprawę
Lepiej "tuczyć" się na zdrowo nie?

linka, zdecydowanie lepiej się tuczyć zdrowo, ale myślę że mięso w diecie człowieka też jest wskazane, przynajmniej w naszej szerokości geograficznej ;). W końcu jesteśmy wszystkożerni, a w mięsie jest mnóstwo białka niezbędnego do budowy mięśni. Ja osobiście uwielbiam w szamać sobie jakiegoś gyrosa z frytkami, cheeseburgera z Maka, albo jakiegoś kotlecika schabowego, albo pierś z kurczaka z kapustką zasmażaną.

Uwielbiam też kuchnię włoską która jest bardzo kaloryczna, ale nie istniała by bez mięsa :P
Ale też bardzo lubię warzywa, owoce, ryby.
A moja walka i przeciwdziałanie nadwadze, polega nie na odmawianiu sobie mięsa, tłuszczy, czy nawet słodyczy, ale polega ona przede wszystkim na umiarze i na aktywności fizycznej :mrgreen:.

Od kond przestałem rosnąć i zacząłem mierzyć 180 cm wzrostu, z moją masą było różnie. Przy tym wzroście ważyłem prawie sto kilo a dokładniej 98 KG :mrgreen: , a rok później zacząłem ważyć 72 :mrgreen: aktualnie ważę około 85 kg może nawet mniej czyli w sam raz, ale jeszcze pare miechów temu w wakacje ważyłem około 78 kg :mrgreen: Tak wiec skacze sobie po tej wadze ze zwinnością pchełki :mrgreen:

harpagan83 a czy ludzie odżywiacy się w ten sposób są szczupli? Co 4-ty amerykanin jest otyły,a pułapka tkwi w tym że zwiększają apetyt i uzależniają przyczyną tego jest zawartość dużej ilości tłuszczu i przypraw

kasiątko, no oczywiście że są grubi, ale też nie wszyscy, bo przyczyną otyłości w stanach są nie tylko fastfoody, ale przede wszystkim zamulony i leniwy tryb życia. Bo są ludzie co lubią sobie wciąć hotdoga, albo chambeksa z maka, ale potem idą na siłkę, albo do parku na bieganie i wszystko wraca do normy a są tacy co jedzą i siedzą i tacy tyją. Dla tego dietę należy dostosować do swojego trybu życia, jak ktoś nie żyje aktywnie to nie powinien sie objadać ;) .
A co do otyłości Amerykanów, to w Tv kiedyś gadali ze Polacy zaczynają z Amerykańców brać przykład. Coraz więcej dzieci w szkołach ma nadwagę :smile:
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez Anna Maria 18 sty 2011, 19:27
harpagan83 coraz więcej dzieci i męższczyzn odsetek kobiet z nadwagą maleje.

co do Twojego sposobu odżywiania to nie byłąbym przekonana,zależy ile razy w miesiącu pozwalasz sobie na te "frykasy".Jedyne co tam można nazwać zdrowym to pierś z kurczka chyba,że Ty jadasz smarzoną na głębokim tłuszczu.

wegetarianizm-zdania są różne,ogólnie lakto-owo-wegetarianizm czyli ten najpopularniejszy jest zdrowy-mówie tu o badaniach WHO,a nie osobistych poglądach.

a moje zdanie na temat wege;nie żyjemy w czasach kamieniołomów więc jedzmy świadomie bez niepotrzebnego stosowania przemocy.
Rynek jest bogato zaoparzony nawet smakosze dań mięsnych mogą astępować szerokim asortymencie produktów sojowych,pasztetów,smalcu,kotletów,serków,kiełbasek,mleka.Ja tego nie jem bo mi nie brakuje smaku mięsa nawet nie przepadam bo mięsa nigdy nie lubiłam (dlatego twiedze że nie w tym kraju się urodziłam bo powinnam w Tybecie gdzie jest większość wege,miałabym mniej zmartwień w dzieciństwie)
a tak się wypowiadał na temat wegetarianizmu Alber Einstein:Wegetariański sposób życia,przez swoje czyste fizycznie działąnie na ludzki temperament,może wpłynąć na ludzkość w najbardziej dobroczynny sposób.
A tak Leonardo da Vinci:Zaprawdę,człowiek jest królem zwierząt,gdyż przewyższa je okrucieństwem.Żyjemy kosztem śmierci innych.Jesteśmy cmentarzami.Ale przyjdzie czas kiedy człowiek będzie traktował mordowanie zwierząt w ten sam sposób w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi.Ten kto nie szanuje i cieni życia,nie zasługuje na to ,aby żyć.

wegetarianami też byli;Lew Tołstoj,George B.Shaw,Edward Kupfer-Koburewitz
U Nu-premier Briny
i wielu innych między innymi,w co ja osobiście nie jestem w pełni przekonana,Jezus Chrystus,fragmenty Bibli o tym mówią i przykazanie Z DEKALOGU które brzmi NIE ZABIJAJ a ludzie dla własny sposób,bo tak zapewne było im wygodnie,zaczeli kąbinować z intepretacją (dosłownie brzmi troche inaczej,ale nie pamiętam,nie zabija niczego co żywe jest-jakoś tak,ale nie wiem)

Ja dziś kończe mój pierwszy dzień wegański i bardzo smacznie pojadłam.Kiedyś byłam już weganką i nawet piekłam ciasta bez użycia jajek,więc żyć też tak można.
Anna Maria

przez _asia_ 18 sty 2011, 19:30
http://www.wegetarianski.pl/podstrona/c ... artykul=23
ciekawy artykuł o wegetarianiźmie autorstwa mojej lekarki ;)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez LitrMaślanki 23 sty 2011, 22:04
no szkoda :( zakładając ten temat miałem nadzieje ,ze uda nam sie stworzyć kompendium wiedzy ..suchych faktów na tematy zawarte w pierwszym poście ..niestety nie wyszło . A szkoda ,bo pewnie i ludzie z forum i z poza forum chętnie by poczytali .Taki koncentrat informacji .
LitrMaślanki

Mądre odchudzanie .

przez NoOneLivesForever 15 lut 2011, 18:56
Wprawdzie nigdy się nie odchudzałem, bo i nie było z czego :smile: , ale dorzucę kilka praktycznych rad w związku ze zdrowym odżywianiem, które sam z dobrymi efektami stosuję.

1. W zaburzeniach nerwicowych, lękowych, może nawet depresji organizm jest stale zagrożony przeciążeniami spowodowanymi chronicznym stresem, z tego co wyczytałem, to może się zdarzyć, że stres wywoła w ciele stan 'stresu oksydacyjnego', jest to stan kiedy liczba wolnych rodników i przeciwutleniaczy jest niesymetryczna i te pierwsze zaczynają poważnie szkodzić ciału. Organizm z powodu zaburzeń nerwowych/stresu nie jest sam w stanie osiągnąć homeostazy i wyprodukować odpowiedniej liczby przeciwutleniaczy (nawet jeśli pierwotne przyczyny typu napięcie, stres miną!), w związku z czym ściany komórek/mitochondria/dna są atakowane przez wolne rodniki, co upośledza ich funkcjonowanie i prowadzi do dalszej ekspansji wolnych rodników. Aby temu zapobiec należy sztucznie uzupełnić liczbę antyoksydantów w organizmie (przeciwutleniaczy). Z tego co pamiętam istnieją dwa główne rodzaje antyoksydantów, rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie, te pierwsze walczą z wolnymi rodnikami w ścianach komórkowych, drugie wewnątrz komórek, w cytoplazmie składającej się głównie z wody. Przeczytałem niedawno dobrą książkę o tej tematyce i po wprowadzeniu informacji w niej zawartych w życie stwierdzam, że to działa, wcześniej przez 3 lata próbowałem różnych głodówek, zdrowego odżywiania, brania minerałów i witamin. Dopiero duże dawki (znacznie większe niż zalecane) antyoksydantów dały wyraźną poprawę w samopoczuciu i nie tylko. Więc tak, witamina C jest przeciwutleniaczem rozpuszczalnym w wodzie, wraz z witaminą E, która rozpuszcza się w tłuszczach tworzą parę nawzajem wspierających się przeciwutleniaczy. Witaminę C można brać w ilościach dowolnych (na pewno do 2000 mg/dzień jest zupełnie bezpiecznie), gdyż nie jest toksyczna/nie ma skutków ubocznych i w razie nadmiaru organizm wydala ją samodzielnie, z witaminą E (należy zażywać przy tłustych posiłkach, inaczej się nie wchłania) nie należy przesadzać, gdy mogą wystąpić skutki uboczne, 50-200 mg/dzień.

Lista antyoksydantów:
+ hydrofilne (rozpuszczalne w wodzie)
- Witamina C
- Witaminy z grupy B
+ lipidofilne (rozp. w tłuszczach)
- Witamina E
- 'Witamina' Q (koenzym Q10)
- Witamina A
- beta karoten (np. Marchew)
+ inne
- Czosnek
- Miłorząb dwuklapkowy (Ginko Biloba)
- kwas foliowy
Są to informacje pochodzące głównie z książki: Frederic Le Cren - Przeciwutleniacze - rewolucja w medycynie XXI wieku

2. Druga sprawa przy odchudzaniu i nie tylko. Należy pić duże ilości wody, około 2 litrów dziennie, organizm dzięki wodzie funkcjonuje prawidłowo, łatwiej wchłania składniki pokarmowe, łatwo wydala zbędne substancje, woda chroni przed utratą i zbyt dużą temperaturą.
3. Nie należy jeść posiłków późnym wieczorem i najlepiej najpóźniej 3 godz. przed snem.
Lepiej gdy jemy kilka dużych posiłków w ciągu dnia, niż wiele małych - zużywamy mniej energii na trawienie.
4. Sport, ćwiczenia, gimnastyka dobrze robią na samopoczucie. Widziałem niedawno film na youtube, w którym lekarz mówił o tym, że niektóre niezbędne hormony są wytwarzane wyłącznie przy wysiłku fizycznym, więc aby zachować zdrowie i młodość należy regularnie ćwiczyć, biegać, chodzić na spacery, rozciągać się.
NoOneLivesForever

Mądre odchudzanie .

przez _asia_ 15 lut 2011, 19:24
Dorzucę swoje 3 grosze. ;) Niby dobre przy odchudzaniu, ale zabójcze dla zdrowia a czasem i życia, tak więc:
Nie spożywać produktów zawierających ASPARTAM, a więc słodzików, coli zero/light i innych napojów typu light, gum bezcukrowych, niektórych jogurtów, galaretek, napojów mlecznych, niektórych kaw rozpuszczalnych 3 lub 2 w jednym, niektórych syntetycznych witamin i innych.
Aspartam powoduje poważne problemy neurologiczne, zaburzenia neuroprzekaźników, a niestety także i cukrzycę, chłoniaki, nowotwory mózgu oraz wiele innych chorób.

"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Mądre odchudzanie .

przez NoOneLivesForever 15 lut 2011, 19:45
Nie spożywać produktów zawierających ASPARTAM
Dokładnie, czytałem długi artykuł, jak za pomocą aspartamu truto szczury i dlaczego komisja w Stanach udostępniła go do sprzedaży. Trzeba uważać, bo każda guma do żucia (niestety nie mogę się obyć bez) i każde mulsujące witaminki posiadają ów produkt, dlatego witaminki tylko w tabletkach, wszystkie multi maja spartam.
NoOneLivesForever

Sortuj wg