Ulubione miejsca świata

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Ulubione miejsca świata

przez Anna Maria 15 sty 2011, 22:51
Nie wiem czy temat przypadnie do gustu,jeśli nie to proszę o usunięcie

Dla mnie Lwów z skąd pochodził mój tata i dziadkowie.Z skąd wywodzi się moje nazwisko.
Dla mnie niezapomniana podróż w czasie o 100 lat.Zabytki na każdym kroku,lwowiacy grający w szachy na ulicy,lwowskie przekupy oferujące ciepłe pierogi,bazarki oferujące stare książki,lwowiacy polskiego pochodzenia chętni do pomocy,pomagają zaparkować,robią zakupy,oprowadzają.Nawet ta bieda dodaje uroku choć wstrząsa.
Miasto polskiej inteligecji,kultury i sztuki-to czuć
Jeśli bym mogła wybierać gdzie mieszkać "to tylko we Lwowie"
No i Bieszczady :105: jak to mówi teks jednej z piosenek "jeśli bieszczdzki anioł muśnie cię swym skrzydłem już jesteś ich bratem" i " bieszczd się nie opuszczat się tylko wraca"
Przecudne miejca dla artystów,inspirujące

[Dodane po edycji:]

to to miało być zdj
przepraszam za błąd w temacie :oops:
jeśli by ktoś mógł proszę o porawienie
jak widać,nic nie potrafię napisać bez byka :( :oops: a tak się staram
dyslektyczka
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 15 sty 2011, 23:00 przez Anna Maria, łącznie edytowano 1 raz
Anna Maria

Re: Ulubione miejsca świata

przez paradoksy 15 sty 2011, 22:59
kasiątko, poprawiłam błąd

jesteś może z Podkarpacia? ;)
paradoksy

Re: Ulubione mijsca świata

przez Anna Maria 15 sty 2011, 23:01
nie kuj-pomorskie
bardzo dziękuje
myślałam że się spale ze wstydu
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 15 sty 2011, 23:03
kasiątko, spokojnie, błędy się zdarzają

też uwielbiam Bieszczady, Solinę, Lesko... te rejony
paradoksy

przez Helvetti 15 sty 2011, 23:13
Moje ulubione miejsca:
W Polsce to bezapelacyjnie plaża w Sobieszewie (Gdańsk). Szczyt Rys, widok i uczucie... :105:
A na świecie, to Stonehenge, miasteczko Salisbury w Anglii, i Londyn.
I Wenecja.
got a date with suicide.

przez Anna Maria 15 sty 2011, 23:21
paradoksy to dla Ciebie ;)
wieś 1km od Leska
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Anna Maria

przez shelby 15 sty 2011, 23:39
• na świecie póki co Egipt. myśl o wakacjach tam nie wywołała u mnie entuzjazmu, dla mnie był to kraj mocno przereklamowany przez wyżej srających niż dupę mających Polaczków. poleciałam i były to najpiękniejsze 2 tygodnie .. do dziś na samo wspomnienie... :105:
• w Polsce Zakopane gdzie spędziłam większość dzieciństwa i ogólnie góry, bo kocham góry..
• Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie .. uwielbiam tam jeździć na rowerze, siadać sobie w jakimś spokojnym miejscu na ławeczce i wsłuchiwać w przestrzeń, to co przyniesie wiatr, łapać promienie słońca, albo uprawiać czytanie lektury "ciekawej książki" na świeżym powietrzu.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

przez marcja 16 sty 2011, 14:49
Moje ulubione miejsca to na pewno Chorwacja (Dalmacja), Kanion verdon (Francja), Lazurowe Wybrzeze pachnace lawenda i cale Wlochy - wloskie morza, przepiekne jeziora i gory, niesamowity klimat. Bardzo kocham Wlochy, czasem mi sie wydaje, ze tam zylam w poprzednim wcieleniu ;)
Jesli chodzi o miasta to nie bede chyba oryginalna - numerem jeden jest Paryz, za urzekajace piekno. Na drugim jest Berlin - moglabym dzisiaj sie tam przeprowadzac do tego wielokulturowego, tolerancyjnego miasta, czuje sie tu jak w domu. Trzeci Zurich - niesamowicie czysto, plynaca przez centrum miasta rzeka Limmat olsniewa blekitem. Do tego przepiekne widoki na okalajace miasto gory.
W Polsce jesli chodzi o dzikie, nieskazone cywilizacja miejsca, to na pewno Roztocze i Bieszczady. Lubie tez polskie morze, zreszta lubie wlasciwie kazde morze ;) Z miast moje ukochane rodzinne miasto - Warszawa. Wielu sie nie podoba - nie wiem czy z uzasadnionych powodow, czy z przekory, ale dla mnie jest pelna uroku, szczegolnie wiosna i wczesna jesienia. Gwarna i tetniaca zyciem z jednej strony, ospala i melancholijna z drugiej.
Poza Europa nie bylam i chyba nie bede, bo boje sie latac samolotem. Krotkie europejskie loty przyplacilam straszliwymi nawrotami nerwicy, wiec nie wiem, jakbym zniosla dalsze :mrgreen:

przez LitrMaślanki 16 sty 2011, 14:55
Bieszczady ,miejscowość Komańcza schronisko podkowiata
Drugie miejsce to Lanckorona koło Wadowic ,pensjonat willa Tadeusz . Albo pensjonat Tadeusz ,nie pamiętam nazwy .
LitrMaślanki

przez marcja 16 sty 2011, 15:02
Tak sobie mysle, ze gdybym podrozowala po calym swiecie to chyba Polinezja Francuska bylaby moim ulubionym mijescem:)

http://api.ning.com/files/Gj*xxivjJXcFA ... ora_10.jpg

Ju widze siebie, jak leze sobie w tym hamaku :105: :105: :105:

Ulubione miejsca świata

przez Wind of Freedom 01 lut 2015, 13:04
W przeszłości w Polsce zwiedziłem m.in. Kraków - to najpiękniejsze miasto w nadwiślańskim kraju. Pociągają mnie góry, których na żywo jeszcze nie widziałem.

Niestety nigdy nie byłem za granicą, a miałbym duże plany, co obejrzeć. Chciałbym pojechać do Tybetu, odwiedzić jeden z klasztorów buddyjskich. Jeśli jesteśmy już w Azji, to wybrałbym się do Chin i Japonii - pociąga mnie tamtejsza przyroda i architektura. Mekka - aby poczuć klimat islamu od podszewki. Następnie Rosja - ujrzeć symbole dawnej potęgi - Moskwę i Petersburg. Czechy - zachęciła mnie do nich gra komputerowa. Serbia - piękne krajobrazy z filmów, fajne domki. Poza tym w Europie Niemcy, Francja, Włochy. W USA Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Waszyngton.

Ulubione miejsca świata

przez Zbychu 1977 01 lut 2015, 13:05
Kielce City.
Zbychu 1977

Ulubione miejsca świata

przez katia010 01 lut 2015, 15:40
Granada !
Z Polski - pewna mała miejscowość z zamczyskiem, której nazwy nie zdradzę

Sortuj wg