Ile śpicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Ile śpicie?

przez eligojot 11 sty 2011, 00:55
Ile dziennie śpicie? Tak aby na drugi dzień czuć się w miarę wyspanym, bez klejących się oczu? Przysłowiowe 8 godzin? (Pomijam kwestie chorobowe - nadmierną senność lub bezsenność)
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Re: Ile śpicie?

przez linka 11 sty 2011, 00:57
8 godzin minimum, a najlepiej gdzieś tak 9-10, ja lubię spać długo :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 11 sty 2011, 00:58
ostatnio minimum 10 godzin... co stało się niezdrowe. ale przeciętnie 8 godzin żeby funkcjonować.. a nie wysypiam się chyba nigdy.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harpagan83 11 sty 2011, 01:00
ja właśnie ide spać. Pa :lol:
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez marcja 11 sty 2011, 01:00
8-9 h najchetniej bym spala. Rzadko jednak mi sie to udaje, bo o ile rano jestem potwornie spiaca i mowie sobie wstajac: "Jutro poloze sie wczesniej", o tyle wieczorem NIGDY nie jestem spiaca. Wstaje jutro o 7.30 i powinnam sie juz klasc, ale mi sie nie chce teraz w ogole spac !!! :D A rano bede niezywa...
Kiedys czytalam, ze czlowiek to jedyne stworzenie na ziemi, ktore idzie spac wypoczete, a wstaje zmeczone :D Cos w tym niewatpliwie jest :mrgreen:

przez Korba 11 sty 2011, 01:06
tyle ile tabletka pozwoli..
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Zazie 11 sty 2011, 01:09
10 godzin jest idealnie, by wstać dość normalnie. Jeśli śpię mniej to czuję się niewyspana, w ciągu dnia często myślę o drzemce. Spanie akurat to jedna z moich ulubionych czynności. Generalnie mogłabym spać całymi dniami, ale niestety to niemożliwe. Na szczęście jakbym nie miała naładowanego nerwami, lękiem dnia, to o ile uda mi się na chwilę choć trochę uspokoić, to zasypiam i na 90% będę spać tak długo, jak tylko mogę.
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

przez Anna Maria 11 sty 2011, 01:20
A ja próbuje się przestawić,bo czytała że to też kwestia przyzwyczajenia.Kiedyś spałam 10-12godz (może i po lekach :? ) teraz wstaje o 8 bomnie psiaki budzą :P
a kłade się o 24 bo psiaki mnie zapędzają :mrgreen:
Anna Maria

przez dogomaniaczka 11 sty 2011, 01:54
kasiątko, u mnie to samo :D a potrafiłam spać po 14 h..teraz przez psa śpię mniej i nie mam czasu na podsypianie w dzień
dogomaniaczka

przez *Monika* 11 sty 2011, 01:59
Powinno się zasypiać najpóźniej przed godziną 23-cią, wstawać około 7-mej,żeby nie zaburzać rytmu dnia i nocy. Pełni on ważną rolę w funkcjonowaniu caego organizmu. MOżna o tym poczytać.
Niestety , ja chodzę spać o tej porze, wstaję rano o 6:00 czyli śpię 5 godzin.

Czasem kładę się popołudniu na 1.5 godziny.

W weekendy zasypiam późno, późno też wstaję, ale śpię wtedy tyle, ile porzebuję czyli około 8 godzin.
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 11 sty 2011, 11:32
Monika1974, oj nie nie nie - jest jeszcze coś jak nocne sowy i poranne ptaszki :mrgreen:
Ja zdecydowanie nocna sowa. Obudzona przed 8 rano, żebym nie wiem ile wcześniej spała i tak będę nieprzytomna......niewyspana...ranne wstawanie jest dla mnie koszmarem......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 11 sty 2011, 11:34
mnie dziś zbudził ryk o 8 rano.. zasnęłam po 1... a jestem wypoczęta... posprzątalam już chałupę i kończę robić obiad :mrgreen:
mam nadzieję, że się dziś wymęczę i pójdę spać koło północy i jutro też wcześniej wstanę, bo chcę się przestawić na inny tryb ... mam dosyć bycia zgnilizną ;)
paradoksy

przez Apii 11 sty 2011, 11:45
Ja nigdy nie jestem wyspana! Moglabym spac i spac, ewentualnie drzemać. Dzis np. spalam jedynie 10 godzin, ale czasem spie po 13h + drzemka w dzień. Po 8 godzinach snu to ja jestem kompletnie nie do życia :hide: Najwazniejszy w zyciu jest sen moim zdaniem dlatego przywiazuje duza wage do niego :mrgreen:
Apii

przez kubaka666 11 sty 2011, 11:54
ile wlezie, czyli ostatnio średnio 3-5 godzin na dobę. na siłownię zacznę chodzić to może będę więcej spał.
śmieszy mnie to co napisałem powyżej.

"jesteś dziwny." i słowo nerwicą się stało.

Sortuj wg