Eutanazja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Prawo do eutanazji

Jestem za
17
77%

Jestem przeciw
5
23%

Liczba głosów : 22

Eutanazja

przez linka 08 sty 2011, 13:21
Jestem bardzo ciekawa waszego zdania o eutanazji. Oczywiście zakładam, że :

- cierpienie pacjenta jest nie do zniesienia, przy czym nie ma szans na polepszenie się stanu chorego

- żądanie przez pacjenta eutanazji musi być dobrowolne i powinno utrzymywać się przez z góry określony czas, nie może być spełnione, jeżeli osoba jest pod wpływem narkotyków, cierpi na zaburzenia psychiczne lub pozostaje pod wpływem innych osób

- pacjent musi mieć pełną świadomość swojego stanu zdrowia, rokowań i przysługujących mu praw

- konieczna jest konsultacja z co najmniej jednym niezależnym lekarzem, który musi potwierdzić stan zdrowia pacjenta i przesłanki, o których mowa powyżej

- eutanazja musi być dokonana w medycznie odpowiedni sposób przez lekarza lub pacjenta w obecności lekarza

- pacjent musi mieć co najmniej 12 lat (pacjenci w wieku od 12 do 16 lat muszą otrzymać zgodę rodziców)

Czy pod takimi warunkami jesteście zdolni zaakceptować prawo do eutanazji czy je odrzucacie?

Dlaczego? Czy są to aspekty moralne? Religijne?
Czy waszym zdaniem to odzieranie z godnej śmierci czy wręcz na odwrót? Dawanie odrobiny godności na sam koniec życia....? Czy wy będąc w takim przypadku bylibyście w stanie poprosić o eutanazję?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Eutanazja

przez Zenonek 08 sty 2011, 13:25
Problem jest taki, ze osoby w takich stanach raczej zawsze sa pograzone w glebokiej depresji, wiec niby w takim przypadku nie moznaby tego robic ?

przez GG7 08 sty 2011, 13:28
Od razu nasunęło mi się to samo pytanie ...

Jestem ,- ZA :evil:
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 08 sty 2011, 13:31
Chyba raczej chodzi o zaburzenia typu schizofrenia, paranoja, jakieś psychozy....tak mi się wydaje :bezradny:

[Dodane po edycji:]

GG7, to oddaj głos w ankiecie :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez milano3 08 sty 2011, 13:45
Ja także popieram prawo do eutanazji. Każdy może decydować o swoim życiu jeżeli jest w pełni władz umysłowych.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Zenonek 08 sty 2011, 13:45
Jest to niezwykle trudna kwestia.

My mamy depresje , nerwice , nie mozemy sie pogodzic z blachymi sprawami....Mimo, ze w 99,9 % jestesmy idealnie zdrowi fizycznie....

A co dopiero by sie z nami dzialo..jakby... :?

przez milano3 08 sty 2011, 14:09
Zenonek, dokładnie ;) ... to ciężki temat bardzo.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez nerwicaman 08 sty 2011, 15:04
jestem przeciw, pomine kwestie religijne, ale mysle ze gdyby eutanazja byla dozwolona to w dzisiejszym materialistycznym swiecie dawaloby to duze pole do popisu dla osob ubiegajacych sie o majatki, spadki starszych schorowanych osob, ktore niekoniecznie chcialyby sie poddawac Aniolowi Smierci :pirate:
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez Thazek 08 sty 2011, 15:14
Ja jestem za!
Już dawno byłem za! Po co się męczyć? To człowiek sam decyduje o swoim życiu i czego chce... Więc powinno to być dozwolone!
http://www.youtube.com/watch?v=9lKeYcEl8gE
Thazek

przez linka 08 sty 2011, 15:17
nerwicaman, rozumiem, że cierpienia ludzi którzy są nieuleczalnie chorzy nie bierzesz pod uwagę? Tylko pojedyncze przypadki morderstw na tle "rabunkowym" ?
Przyjaciel forum

przez marcja 08 sty 2011, 15:27
Jestem za. Z drugiej strony nie kazdy kraj nadaje sie do wprowadzenia tegoz... Juz widze te lapowki i naduzycia...

przez siódmy 08 sty 2011, 15:40
Witam
Widząc w różnych programach tych ludzi leżących wegetujących jak rośliny albo nawet gorzej to jestem za.Dla mnie to jest pastwienie się nad człowiekiem ja bym nie chciał żyć w takim stanie.
Pzdr
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

przez milano3 08 sty 2011, 15:41
linka, dokladnie. Nikt nie zasługuje na cierpienie. Ludzie powinni nawet przed śmiercią wspominać najpiekniejsze chwile a nie to straszne pieklo wywołane np. rakiem.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez nerwicaman 08 sty 2011, 17:09
linka widzialem cierpienie i biore je pod uwage, naprawde ciezko mi ocenic czy eutanazja jest zla czy dobra, tylko widzialem tez spory o majatki, sluchalem rozmow kto co dostanie, kto czeka na smierc kogos itd., dlatego mysle ze to by nie przeszlo, bo swiat jest zagmatwany, a nie bialo-czarny. a przypadki o ktorych mowie nie sa pojedyncze
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

Sortuj wg