Jak dobudzić się rano?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jak dobudzić się rano?

przez Brid 04 sty 2011, 18:07
Witam!

Mam pewien problem, który może wydawać się dość dziecinny. Mianowicie chodzi o to, że rano zawsze potrzebuje dużo czasu zanim dojdę do siebie i mogę iść do ludzi. Niedługo mam zamiar zacząć pracować, no i się boję że będę chodził jak widmo.

Macie jakieś sposoby jak się rano dobudzić :?:
Bardzo proszę o wasze sposoby, co robicie, żeby w miarę szybko dojść do siebie.
Brid

Re: Jak dobudzić się rano?

przez Agnieszka_1988 04 sty 2011, 18:12
Chłodnawy prysznic. Niezawodny w moim przypadku 8)
Agnieszka_1988

przez dogomaniaczka 04 sty 2011, 18:13
prysznic, szorowanie zębów, spacer szybki, ochlapanie twarzy ...czyli nic nowego :)
dogomaniaczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Brid 04 sty 2011, 18:14
Brrrrr chłodny prysznic rano, to jak średniowieczna tortura ... Ale może skuteczna.. :)
Brid

przez GG7 04 sty 2011, 18:15
Jak mam gdzieś coś konkretnie zrobić i muszę wstaję godzine wcześniej . tak około godziny potrzebuje na doprowadzenie sie do jako takiego normalnego stanu .
Jutro rozmowa kwalifikacyjna u mnie :twisted: , też mam obawy , ale z 2 strony ( trochę dojżałem ) , że dorywczo to nigdy do niczego nie dojdę - chociaż nie powiem , że nie daję jakoś rady ).P.S. cały ja ( znów -jak sam czytam co napisałem- to chyba mam rozdwojenie ) ;p
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

przez Paranoja 04 sty 2011, 19:20
Brid, ja bym nastawiała budzik odpowiednio wcześniej, by móc się "dobudzić", prysznic (nie koniecznie zimny) to dobry pomysł, sama stosuję.

Myślę, że po jakimś czasie organizm sie przyzwyczai do wstawania
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Brid 04 sty 2011, 19:25
Kwestią problemową u mnie jest chyba niezbyt dobry sen. Często nie mogę zasnąć. Kładę się specjalnie wcześniej (koło 22) i tak mi schodzi do 1. Jeśli bym mocno spał, ogólnie się wyspał, to chyba nie musiałbym się jakoś specjalnie dobudzać...
Brid

przez paradoksy 04 sty 2011, 19:49
może kawa od razu po przebudzeniu?
paradoksy

przez Brid 04 sty 2011, 20:14
kiedyś próbowałem, ale skończyło się to bardzo źle. Kawę to tak dopiero koło 12, 13 to jakoś czuję lekkie pobudzenie. Pije czasem Tigery, choć wiem, że to niezbyt zdrowe. Czytałem że plusz, albo magnez pomaga trochę...
Brid

przez Guzik 04 sty 2011, 20:34
Ja nie wiem czy można się dobudzić, czasem mi wychodzi a czasem nie. Możesz spróbować otworzyć okno - rześkość potrafi postawić na nogi, prysznic, jakaś muzyka, woda mineralna albo herbata w zależności od nastroju?

przez Brid 04 sty 2011, 21:17
właśnie ostatnio myślałem o szklance albo dwóch wody mineralnej zaraz po przebudzeniu. W końcu człowiek składa się głównie z wody..
Brid

przez Apii 04 sty 2011, 23:04
Brid, mam podobny problem do Ciebie, tylko, ze ja nawet jak w nocy spie dobrze to nie moge sie dobudzic. Jestem rano nieprzytomna, tez nie wyobrazam sobie przez to pracy.
U mnie zimny prysznic odpada od razu bym sie przeziebila :? tigery tez chlam litrami, ale na mnie to raczej nie dziala....
Apii

przez dogomaniaczka 04 sty 2011, 23:07
Paranoja napisał(a):Brid, ja bym nastawiała budzik odpowiednio wcześniej, by móc się "dobudzić"

milion drzemek a w końcu i tak jest " pierdzielę idę spać" :mrgreen:
dogomaniaczka

przez Apii 04 sty 2011, 23:08
dominika92, skad ja to znam :mrgreen:
Apii

Sortuj wg