Uroda

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Uroda

przez lakuda 22 gru 2010, 15:46
Pozwoliłam sobie założyć nowy temat..
Jeśli jest już podobny - a nie zauważyłam, to przepraszam najmocniej..

Mam takie pytanie, głównie do pań, jak sądzę..

Czy korzystacie z usług salonów kosmetycznch, klubów fitness itp?
Mam taki problem..
nie tak dawno ważyłam 120 kg. Wczoraj u lekarza ważyłam 98 kg.
Ćwiczę w tzn vacu - well i wersji tego w połączeniu z sauną.
Efekty są widoczne..
niestety zarówno pozytywne, jak i negatywne..
Spytacie o negatywne skutki odchudzania?
Ano, nadmiar skóry :(

Lekarka mi powiedziała, że do wyboru mam albo skalpel ( mowy nie ma!) albo zabiegi w salonach, które niestety są drogie..
Zastanawiam się teraz ( bo chciałabym wziąść kredyt na jakieś 2000 i zainwestować w siebie) czy któraś z Was, drogie Forumowczki korzystała z jakichś zabiegów ujędrniających ciało i poprawiających tempo produkcji kolagenu?

Zastanawaiam się nad elektrostymulacją a tzw rollowaniem..
czy któraś z Was korzystała może?
a może polecacie coś innego?
Nie chciałabym wydać na darmo pieniędzy.. wdzięczna będę, jeśli podzielicie się swoim doświadczeniem w tej kwestii..
lakuda

Re: Uroda

przez Prusak 22 gru 2010, 16:28
lakuda po pierwsze gratuluję determinacji w zrzuceniu tylu kilogramów :)

Chciałam tylko dorzucić moje trzy grosze, bo fakt nie mam problemu podobnego do Twojego, ale może coś pomogę :)
Mam pytanie, czy używałaś balsamów/olejków w czasie odchudzania? Wydaje mi się, że nawilżona skóra nie miałaby prawa się nie "ściągnąć".

Nie wiem czy to już nie będzie za późno, ale może intensywne peelingi mogłyby choć odrobinę pomóc?
Ja polecam kawowy peeling, bo bardzo nawilża skórę..i i potem pięknie się pachnie:

2 łyżki kawy sypanej zalać 2-3 łyżkami wrzątku, dodać pół łyżeczki cynamonu (ja dodaję jeszcze aromat migdałowy). Gdy wystygnie dodać olejek lub oliwkę wg uznania (2-5 łyżek). Wskakujesz do wanny, brudzisz wszystko dookoła ale efekty są zniewalające. Robiłam go wczoraj wieczorem a do dziś pachnę kawą i migdałami.

Nawet gdyby nie pomagało tak jak sobie tego życzysz to przynajmniej będziesz się lepiej czuła po wyjściu z łazienki :)

Hmm fakt jestem laikiem w takich sprawach, ale mam nadzieję, że zwiększenie produkcji kolagenu w skórze może być przyspieszone zwiększeniem spożywanego białka? (to chyba brzmi podobnie jak idea zamiany ołowiu w złoto)
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez MOCca 23 gru 2010, 13:57
Panna_Modliszka, haha...nawet górna półka nie pomoże na skórę po odchudzaniu. lakuda, niestety nie umiem doradzić, ale jeśli nie skalpel to zostają drogie zabiegi w salonach kosmetycznych, ale czy efekt będzie taki sam?

Jesteś w trakcie odchudzania, może w trakcie korzystaj z tych zabiegów, a poźniej jak schudniesz już tyle, że wynik będzie Cię zadowalać, ocenisz czy nie potrzebna będzie kosmetyka plastyczna.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agnieszka_1988 23 gru 2010, 14:04
Ja swego czasu schudłam 15 kg w przeciągu niecałych 2 miesięcy. Pozostały mi rozstępy :( Znacie może jakiś sposób, żeby je chociaż trochę zlikwidować? Wiem, że rozstępów domowymi sposobami nie da się pozbyć całkowicie, nawet chyba zabiegi nie są szczególnie skuteczne, ale może da się chociaż odrobinę coś z tym zrobić?
Agnieszka_1988

przez linka 23 gru 2010, 14:10
Agnieszka_1988, od chudnięcia rozstępy??
To chyba jak tyłaś się zrobiły ;)
Rozstępów zlikwidować się niestety nie da ale można je "zbledzić" ale tylko systematycznymi masażami (we własnym zakresie, zakupić sobie jakieś śmieszne przyrządy) + maść na blizny która się zwie : Contractubex, po kilku miesiącach bledną i są mniej widoczne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Agnieszka_1988 23 gru 2010, 14:22
linka, rozstępy robią się też od nagłego, szybkiego spadku wagi.
Faktycznie masaże gąbką antycellulitową nieco pomogły, chociaż to i tak nie jest efekt, jaki chciałabym osiągnąć. Chyba muszę po prostu się z nimi pogodzić :P
Agnieszka_1988

przez linka 23 gru 2010, 14:28
Agnieszka_1988, ja mam od bardzo dawna, mam 25 lat a z rozstępami egzystuję od 12......w pewnym okresie życia bardzo szybko i dużo urosłam, rozstępy na pupie, przy kolanach....skóra nie nadążyła.
Jak mówię, można je wybladzić, spłaszczyć...ale "cudownego" środka na nie nie ma ......masaże, smarowanie, sporty wodne :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 23 gru 2010, 14:28
Agnieszka_1988, Głębokie złuszczanie np kwasami -nie zlikwiduje do zera ale na pewno zrobi dużo mniej widocznymi. Ja walczę tak z moją buzią i przebarwieniami - bo niestety ale po lekach mam sporo przebarwień i widzę duży efekt , a opowiadały mi dziewczyny , że można w ten sposób znacznie spłycić rozstępy.

lakuda, Nie próbowałam, ale są takie zabiegi jakby bańkami które zasysają mocno skórę , wydają się sensowne. Balsami i inne mazidła to wydają mi się w takiej sytuacji stratą pieniędzy. Albo zabieg chirurgiczny albo intensywne zabieg kosmetyczne.
Ostatnio edytowano 23 gru 2010, 14:32 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Moderator

przez Agnieszka_1988 23 gru 2010, 14:32
linka, też mam pod kolanami od szybkiego rośnięcia w pewnym wieku. U mnie co prawda nie są one chyba jakoś bardzo widoczne, bo chłopak twierdzi, że nie widzi, ale mi bardzo przeszkadzają. Czuję się mniej atrakcyjnie przez te białe paseczki.
Muszę wypróbować sposobu Wioli z tymi kwasami.
Agnieszka_1988

przez lakuda 23 gru 2010, 15:16
Panna_Modliszka napisał(a):lakuda, a balsamy ujędrniające z górnej półki nie dają rady?

używam lipometric vichy..

nie wiem co by było, gdybym nie używała, ale efekty pozytywne są marne.. :(

[Dodane po edycji:]

Prusak, Przyznam, że podczas odchudzania nie stosowałam żadnych mazideł :/
zabrałam się za to, jak zobaczyłam, co się dzieje..

a peelingu z kawy spróbuję..

no rozstępów to mam od groma :(
szczególnie takie pionowe na brzuszku :(
lakuda

przez julia6000 23 gru 2010, 16:19
lakuda.....tak jak radzą wyżej...poczekaj na efekt końcowy a wtedy zainwestuj w profesjonalne ujędrnianie ciała w salonie kosmetycznym ale takim z górnej półki.....myślę że można coś na to poradzić ale wątpię aby 2000 wystarczyło...balsamy stosuje się nim skóra zaczyna wiotczeć..( zapobiegawczo)..choć ich działanie jest delikatne..i na pewno na Twój problem zbyt słabe

No i oczywiście ćwiczenia fizyczne jak najbardziej ...zamiast tłuszczu... mięśnie..wypełnią ten ubytek spowodowany odchudzaniem...no i ciało wyda się jędrniejsze.....tak trzymaj
Mamo, nie myśl że się skarżę, żal mi tylko marzeń
z dziecięcych dni, moich dni...

przez lakuda 27 gru 2010, 20:02
mimo wszystko, spróbuje tych "pasów z prądem"..
na razie wezmę pakiet za 500zł i zobaczę czy będą jakieś efekty..
lakuda

przez Alienated 27 gru 2010, 21:15
wiola173 napisał(a):Ja walczę tak z moją buzią i przebarwieniami - bo niestety ale po lekach mam sporo przebarwień i widzę duży efekt , a opowiadały mi dziewczyny , że można w ten sposób znacznie spłycić rozstępy.

Przepraszam, że tak się wcinam w niby typowo damski temat, ale jeżeli chodzi o przebarwienia posłoneczne będące skutkiem zażywanych leków, dość dobrym rozwiązaniem są zabiegi z wykorzystaniem lasera. Można w ten sposób korygować wygląd zarówno wyselekcjonowanych fragmentów skóry jak również spróbować tzw. fotoodmładzania. Nie są to aż takie znowu ekstremalne wydatki, a efekty naprawdę dobre i względnie trwałe w porównaniu na przykład z botoxem czy wypełniaczami -oczywiście te ostatnie stosowane są w zupełnie innym celu ;). Trzeba jedynie po takim zabiegu stosować specjalne kremy z filtrem SPF 50+.
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez *Wiola* 27 gru 2010, 22:26
Alienated,
Dzięki:) Coś o tym słyszałam i to ewentualnie w następnej kolejności wypróbuję:). Teraz jest całkiem nieźle po 3 krotnych kwasach i mikrodermabrazji. Niestety boję się ,że jak przyjdzie lato znowu się skuszę na opalanie i wtedy problem powróci:(
Moderator

Sortuj wg