Zakład pracy chronionej - co to?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zakład pracy chronionej - co to?

przez Pluto 21 gru 2010, 16:29
Jestem niepełnosprawny psychicznie i fizycznie i mogę pracować jedynie w takich zakładach. Czym to się różni od normalnej pracy?
Pluto

Re: Zakład pracy chronionej - co to?

przez agusiaww 21 gru 2010, 16:43
Tym ze maja dotacje na prowadzenie dzialnosci, a praca jak kazda.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez LitrMaślanki 21 gru 2010, 16:44
nie wiem wiele ,jedynie obiło mi się o uszy ze są dwa systemy pracy ; 3,5h dziennie i 7 h dziennie .Pieniądze z tego nie wielkie ,ale nikt nie robi Ci problemów jeśli pogorszy sie stan zdrowia i pójdziesz na zwolnienie . Taka prace jest łatwo połączyć z leczeniem .

W moim mieście spółdzielnia pracy "pokój "( to zakład pracy chronionej ) za 3,5 h dziennie wychodzi 500zl netto miesięcznie a za 7,5 h dziennie 950 zl netto . Możliwe ze są jakieś jeszcze dodatki na 100% koszyk socjalny jest rozwinięty maksymalnie .

A musisz w zakładzie pracy chronionej? Opcja z pracą na stanowisku chronionym w normalnym zakładzie ,odpada?

Po więcej informacji zgłosi się do opieki społecznej lub do PEFRONu

[Dodane po edycji:]

agusiaww, piszesz o miejscach pracy chronionej a zakłady pracy chronionej to coś innego
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pluto 21 gru 2010, 17:12
Na razie mam rentę to nie mogę pracować ale chcę wiedzieć co to takiego. Mam umiarkowaną niepełnosprawność i papierach mam napisane, że tylko tam mogę pracować.
Pluto

przez LitrMaślanki 21 gru 2010, 17:35
Pluto, mimo rety możesz podjąć prace w zakładzie pracy chronionej ,wiem bo właśnie zaczynam załatwiać taką prace siostrze .
LitrMaślanki

Sortuj wg