Lubicie owoce morza?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Lubicie owoce morza?

przez Ahmed 29 lis 2010, 19:57
o tak najlepiej!!! jak podrzucacie jakieś zwierze to od razu dajcie przepis przygotowania :)
Mam bardzo blisko sklep z owocami morza. Tyle że z mrożonymi...
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez fobia 01 gru 2010, 00:57
właśnie ogłądam powtórkę "ugotowanych" na tvn i jest prosty przepis na krewetki : 0,5 szklanki mąki przennej, 0,5 szklanki mąki żytniej , starty imbir optaczamy krewetki, nabijamy na patyki od szaszłyków i smażymy w głębokim oleju. Wygląda apetycznie :pirate:

przez szczesliwy_chomik 01 gru 2010, 03:32
linka napisał(a):szczesliwy_chomik, rozumiem też, ze nie posiadasz żadnych skórzanych butów, pasków ani rękawiczek?

Tak jest.

[Dodane po edycji:]

szczesliwy_chomik, a wszyscy weterynarze muszą być vege?

Nie o to mi chodziło. Przyczepiłam się do stosunku do zwierząt jaki wyłonił się z postu lakudy. Chociaż według mnie wszyscy ludzie powinni być wege ;) , ale nie chce drążyć tego tematu. Każdy ma swoje zdanie,nie zamierzam nic nikomu narzucać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ahmed 01 gru 2010, 12:23
fobia napisał(a):właśnie ogłądam powtórkę "ugotowanych" na tvn i jest prosty przepis na krewetki : 0,5 szklanki mąki przennej, 0,5 szklanki mąki żytniej , starty imbir optaczamy krewetki, nabijamy na patyki od szaszłyków i smażymy w głębokim oleju. Wygląda apetycznie :pirate:

o w końcu cos prostego ... spróbujemy.
a gdzie kupic imbir ??

szczesliwy_chomik napisał(a):Chociaż według mnie wszyscy ludzie powinni być wege ;)

heh....dobre !!!Powinno być w dziale "Kawał na dzisiaj" ;)
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez wovacuum 01 gru 2010, 12:40
Allah, z tego co wiem w Poznaniu jest siec sklepow "Piotr i Pawel"-myslè,ze tam kupisz swiezy imbir.Ale taki starty w sloiku tez moze byc,jest rownie bardzo dobry. :D
wovacuum

przez stardoll 01 gru 2010, 12:45
Ja nigdy nie jadłam owoców morza i jakoś nie mam ochoty ich skosztować :pirate:
stardoll

przez wovacuum 01 gru 2010, 13:02
Krewetki diavolo z Meksyku- wrzucam przepis znaleziony na "Onecie"-sprawdzony,jak ktos lubi na "ostro" moze siè skusi. :D

Składniki na 2 porcje

• 400 g krewetek tygrysich(mogà byc mrozone)

• olej z pestek winogron(moze byc kazdy inny)

• 6 ząbków czosnku

• 2 papryczki chili

• bardzo dużo grubo mielonego czarnego pieprzu

• sól

• sok z 1 cytryny

• natka kolendry

Przygotowanie:

1. Na mocno rozgrzany olej wrzuć bardzo dużo pieprzu, rozgniecione papryczki chili, posiekany czosnek. Chwilę przesmaż i dodaj krewetki. Smaż krótko na dużym ogniu, energicznie mieszając i potrząsając patelnią. Na koniec skrop krewetki sokiem z cytryny. Sprawdź, czy nie trzeba potrawy posolić. Całość posyp posiekaną kolendrą.

Bardzo dobre podane z zimnym wytrawnym winem.
wovacuum

przez Pluto 01 gru 2010, 13:06
Czy naprawdę nie możecie podawać normalnych przepisów? Podajecie tylko takie gdzie są potrzebne wyszukane składniki. Np. olej z pestek winogron czy szklanka białego wina :roll:
Pluto

przez wovacuum 01 gru 2010, 13:10
Pluto, olej moze byc kazdy,a wina nie musisz pic do tego.Chociaz owoce morza lubià jak siè je podlewa winem.Ale jak ktos nie lubi,to nie musi.
wovacuum

przez linka 01 gru 2010, 13:47
Pluto,bez przesady.... olej z pestek winogron, wino i imbir kupisz w KAŻDYM większym markecie.....tak samo jak owoce morza..........owoce morza jak wiadomo to podstawa kuchni śródziemnomorskiej - to i składniki są stamtąd....nie da się zrobić krewetek z kapustą kiszoną i kiełbasą :P
Dziwne to są składniki w kuchni tajskiej - ale za to jakie pyszne mają tam zupy z owoców morza...z mlekiem kokosowym, trawą cytrynową....... :105:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pluto 01 gru 2010, 13:54
Nie chodzi o nie lubienie tylko o składniki, które albo ciężko dostać albo są drogie. Praktycznie wszystkie przepisy wymagają jakichś dziwacznych składników np. jak nie szafran to jakieś grzyby shitake.

Olej z pestek winogron 1l 25zł.
Olej rzepakowy 1l 6zł.
Szafran 8zł za kilka linek ;/

I nawet przepisodawcy nie informują czy dany składnik można zamienić na inny albo w czy ogóle się go pozbyć.
Pluto

przez wovacuum 01 gru 2010, 14:02
Pluto, mozesz smazyc owoce morza na oleju slonecznikowym,czy nawet rzepakowym,a zamiast szfranu dodaj odrobinè kurkumy-tez zabarwi danà potrawè na zolto,bo taki jest cel szafranu.Nie marudz tyle 8) :P
wovacuum

przez LitrMaślanki 01 gru 2010, 14:03
oleje na oliwę z oliwek

szafran na kurkumę
LitrMaślanki

przez linka 01 gru 2010, 14:07
LitrMaśalanki, na oliwę z oliwek nie - bo po pierwsze na niej się nie smaży a a po drugie - ona ma bardzo intensywny smak, lepiej słonecznikowy - on ma neutralny. Aczkolwiek tak jak piszecie - da się wszystko zamienić - odrobina inwencji :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg