Lubicie owoce morza?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Lubicie owoce morza?

przez Shadowmere 28 lis 2010, 20:32
Uwielbialam homara(jako dziecko),to byl moj absolutny przysmak.

Reszta owocow morza uszlaby w tloku,ale bez rewelacji.Tylko tak jak chomik-trochę widzialam.
Ostrygi,za ktorymi przepada ojciec-skrapia się(i spożywa) żywe i slychac jak placzą i jak je szczypie.Raki wrzucane do wrzątku-i znowu ich placz.Przez nie dostalam bodajże pierwszy raz w pysk-córce znajomych ojca wsadzilam rękę w ukrop.Żeby zobaczyla.

Ale ja w ogole jestem przeciwko eksploatowaniu zwierząt,bo mam ogólne pojęcie jak to wygląda i nie chce brac w tym udzialu.
Co do walorow smakowych-skoro jadlam to musialo byc pyszne.Na pewno.
Shadowmere

przez Pluto 28 lis 2010, 20:38
Czytałem, że jak chce się ulżyć homarom, rakom i krabom to trzeba je do zamrażarki włożyć na 20 min.
Pluto

przez linka 28 lis 2010, 20:43
No tak, racja, raki, kraby i tego typu zwierzaki wrzuca się ( jeśli są świeże) żywe do wrzątku, ale tak jak pisze Pluto, wcześniej można je zamrozić, a jeszcze wcześniej uśpić, stawia się takie stworzenie na głowie i szczypcach i usypia, serio :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 28 lis 2010, 21:00
ja uwielbia krewetki i paluszki surimi. Rybami tez nie pogardzę mimo iz nienawidze zabawy z ośćmi. A ma ktos dobre przepisy na krawetki? :D

przez wovacuum 28 lis 2010, 21:05
gdyby ludzie w krajach srodziemnomorskcih mysleli kategoriami,czy kreweta,homar bàdz rak piszczà-to nie mieli by co jesc.niestety nie kazdemu odpowiada tylko bagietka z pomidorem,albo produkty sojowe,ktore notabene dla mnie sà obrzydliwe!!i niesmaczne.sama nie jem mièsa czerwonego ale dobrego kuraka czy ryby,tudziez malz w winie i masle sobie nie nie odmawiam.To chyba rzecz poglàdow. :yeah: i upodoban smakowych.

[Dodane po edycji:]

fobia, ja mam :D wrzucè na forumowe przepisy jesli chcesz??
wovacuum

przez lakuda 28 lis 2010, 21:11
hmm.. szkoda bardzo, że współczujący piszczącym rakom, czy innym robakom nie myślą, jak wygląda proces tworzenia wieprzowinki, wołowinki, czy nawet drobiu.. :(

sory, ja wole pisk durnego robaka..
lakuda

przez Shadowmere 28 lis 2010, 21:16
Oj,Wiola.. :smile:
Mi też nie do konca odpowiada moja obecna dieta,nie ograniczam się do niej dlatego,że jest przepyszna czy zdrowa.Uwierz mi,mam bardzo ograniczone preferencje smakowe,do tego nie znoszę warzyw-lekko nie jest. :mrgreen:
Ale każdy ma swoje pojęcie barbarzynstwa i okrucienstwa.Dla mnie cena rezygnacji z pewnych przyjemnosci nie jest zawyżona,wrecz przeciwnie,jestem szczesliwa,że tak niewiele mnie to kosztuje.Są w życiu ważniejsze rzeczy niż nawpieprzanie się kotletów-i w tym wymiarze wlasnie ja to pojmuję.Ty robisz tak wiele dobra w innych dziedzinach-że moglabys codziennie zażerac sie żywymi prosiakami na sniadanie-a i tak nie mialoby to znaczenia.
Nie krytykuje pogladow innych ludzi i nikogo do niczego nie namawiam,bo to bez sensu.Kazdy zyje w zgodzie z wlasnym sumieniem i jest uwrazliwiony na co innego.
Shadowmere

przez maksinek 28 lis 2010, 21:20
nie lubię zadnych robaczków,pełzajacych glist brrrrrrrrrrrrrr
maksinek

przez Shadowmere 28 lis 2010, 21:22
lakuda napisał(a):hmm.. szkoda bardzo, że współczujący piszczącym rakom, czy innym robakom nie myślą, jak wygląda proces tworzenia wieprzowinki, wołowinki, czy nawet drobiu.. :(

sory, ja wole pisk durnego robaka..

To do mnie?
Jesli tak to troche bez sensu-bo ja nawet mleka i jajek unikam,że nie wspomne o drobiu czy wieprzkach.Lepiej poznac trochę rozmówcę zanim się cos palnie z glupia franc.

"Głupie robaki"-to bardzo niepokojaco brzmi z ust przyszlej pani weterynarz.:(
Już pomijam fakt,dzielenia zwierzat na gorsze i lepsze-w czym cielaczek od kota gorszy?
Ale nieznajomosc przynależnosci gatunkowej-to już naprawde przesada..poczytac o podstawowej klasyfikacji gatunkowej,zamiast ciągle się użerac z parazytologią. 8)
Shadowmere

przez wovacuum 28 lis 2010, 21:33
Niech kazdy wcina co chce-wazne zeby siè dobrze czul z tym i tyle..jednemu dobrze zrobi malza w winie innemu schabik w ciescie. :great:
wovacuum

przez szczesliwy_chomik 28 lis 2010, 21:34
linka napisał(a):No tak, racja, raki, kraby i tego typu zwierzaki wrzuca się ( jeśli są świeże) żywe do wrzątku, ale tak jak pisze Pluto, wcześniej można je zamrozić, a jeszcze wcześniej uśpić, stawia się takie stworzenie na głowie i szczypcach i usypia, serio :)

Myślisz,że oni jak dostają setki krabów do ogarnięcia to się tak z nimi certolą? Zamrażają żywcem albo do wrzątku.

A co do wypowiedzi lakudy - nie jem zwierząt w żadnej postaci,jedynie produkty od nich pochodzące np. mleko. I nie chce się za bardzo już rozwijać na temat klasyfikacji zwierząt na lepsze (ładne, można pogłaskać) i gorsze (brzydkie, nie daje się głaskać), ale powiem ci jedno...zmień kierunek , bo weterynaria to nie twoje powołanie ;)

przez linka 28 lis 2010, 21:39
szczesliwy_chomik, rozumiem też, ze nie posiadasz żadnych skórzanych butów, pasków ani rękawiczek?

[Dodane po edycji:]

szczesliwy_chomik, a wszyscy weterynarze muszą być vege?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 28 lis 2010, 21:47
ja pierdolè!!mialo byc o zyjàtkach z morza, a konkretnie o ich konsumpcji (mniam,mniam)a dyskusja schodzi na wiadome tory..czyli:klotnia ..do niczego nie prowadzàca.
to co??kto chce przepisa na malze w winie i masle?? :mrgreen:
wovacuum

przez *Wiola* 28 lis 2010, 21:48
Nie lubię:( żadnych . Próbowałam ale mi to nie smakuje.
Moderator

Sortuj wg