Endorfiny

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Endorfiny

przez Badziak 24 lis 2010, 20:01
Ciężko sobie wyobrazić "leczenie" depresji kodeiną czy heroiną (nawet w małych dawkach), a o endorfinach w tabletkach jeszcze nie słyszałam. ;)

edit:
Tak sobie czytam... I faktycznie były nad tym jakieś badania:

Opioidy niedziałające ośrodkowo używane są w środkach przeciwbiegunkowych (loperamid, difenoksylat). Syntetyczne pochodne morfiny stosuje się także podczas terapii odwykowych (metadon, buprenorfina). Prowadzono także wiele badań nad działaniem antydepresyjnym wielu syntetycznych pochodnych morfiny z różnym skutkiem (np. buprenorfina – częściowy agonista receptorów mi, antagonista receptorów kappa; cyklazocyna – przerwane ze względu na skutki uboczne).
Ostatnio edytowano 24 lis 2010, 20:07 przez Badziak, łącznie edytowano 1 raz
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Wujek_Dobra_Rada 24 lis 2010, 20:13
Marek77, Tramalu nie polecam z całego serca. Brałem we wszytkich możliwych dawkach. Jest to opioid o działaniu SNRI, ale tylko gdy się go bierze. Tolerka rośnie prawie z dnia na dzień. Odstawka to katorga. Tylko z tramlem jest taki psikus, że prawdopodobieństwo przedawkowania jest 10000 razy większe, niż wenlafaksyny.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 24 lis 2010, 20:36
Marek77, 3000 się też zdarzyło. Czułem jedną wielką miazge. Byłem tak naćpany, że nie potrafiłem wypowiedzieć słowa, mimo że dykcję mam dosyć dobrą. Objawy abstynencjyjne? Taka depresja na zjezdzie, że wyjesz i błagasz o smierć. Do tego padaczki polekowej dostałem, co skończyło się dużym guzem z tyłu głowy i całym pogryzionym językiem. Przez tydzień jadłem głównie jakieś budynie itd... Bo gryść z bólu nie mogłem. Ta depresja potramalowa jest taka jedyna w swoim rodzaju. W sensie negatywnym oczywiście. Makabryczne uczucie totalnej pustki i bezsensu. To co ty masz pomnóż razy 100, to jakoś tak to będzie ;) Znam Cię na tyle co wyczytałem z Twoich postów na forum. Podobnie jak ja, wydaje mi się, że zżerra Cię ciekawość znalezienia ''tej'' idealnej substancji, co by wszystkie zmartwienia przeszły. Jesteś na idealnej drodze, żeby się w coś wjebać.
Naprawdę nie polecam.
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 24 lis 2010, 20:39
się tylko tak wtrącę:

wg definicji mojej koleżanki z terapii ENDORFINY to są trolle przychodzące nocą.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 24 lis 2010, 21:01
Marek77, Ja biorę TLPD i bardzo sobie chwalę. Nieprównywalnie lepsze od tramalu. Jedynie co, tramal bardzo dobrze się spisywał na nerwobóle. 3000 może wydawać się dawką kosmiczną, ale wierz mi, że to kwestia kilku tygodni i jedziesz na takiej dawce. Tolerancja dosłownie rośnie z dnia na dzień. Podobnie ma się z kodeiną i morfiną. Niestety musiałem brutalnie przetstować na sobie, dlaczego substancje te, nie są antydepresantami lecz środkami przeciwbólowymi. Trzymaj się tego Coaxilu :)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 24 lis 2010, 21:25
Heh. Ja już więcej nie czytam, co jak na co działa. Jakie receptory czy neuroprzekaźniki. Im więcej wiemy, tym gorzej dla nas :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg