Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Flavour_ed 22 lis 2011, 03:24
polecam Garden State ...i Big Fish ;) ..te dwa filmy zmieniły na pewien czas moje myślenie

Filmy!

przez Zmęczonyyy 24 lis 2011, 12:08
Taxi Driver - Martina Scorsese
Bardzo polecam. Film stary z 1976 roku
Kolejny jego film (jeden z moich ulubionych) - Bringin' out the dead w podobnym klimacie, ale nakręcony półtorej dekady później.
Pierwszy z młodym Robertem De Niro, drugi z Nicolasem Cage'm. Obydwa rozgrywają się w Nowym Yorku pierwszy opowiada jak wskazuje tytuł o taksówkarzu, drugi o kierowcy ambulansu.
Uwielbiam ten klimat i muzykę z filmów Scorsese. Widziałem jeszcze jeden jego film. Gangi Nowego Yorku, też bardzo mi się podobał, choć to już coś innego.
Bardzo dobry reżyser.

-- 24 lis 2011, 12:14 --

I chciałbym polecić jeszcze jeden film, który widziałem już dawno temu. Tym razem polski, bardzo nietypowy, dziś już takich nie kręcą, ścieżkę dźwiękową do filmu napisał Kazik Staszewski.
Czarne Słońca, mroczny klimat PRL'u, wątki metafizyczne i sci-fi.
Teledysk i piosenka do niego: http://www.youtube.com/watch?v=FjC-korP ... EAAFB0B1C9
Zmęczonyyy

Filmy!

przez Sabaidee 24 lis 2011, 23:59
Obejrzałem dziś Czekając na Joe (Touching the Void). Wcześniej czytałem książkę na podstawie której powstał film (Joe Simpson - Dotknięcie pustki), więc cała przygoda była mi znana. Film jest dokumentalizowanym dramatem przygodowym o dwójce wspinaczy w peruwiańskich Andach. Polecam zarówno książkę jak i film wszystkim miłośnikom gór i wspinania.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez makao11 25 lis 2011, 23:46
Znacie jakis film podobny do przerwanej lekcji muzyki?
chodzi mi o film ,ktory jest o zabburzeniach osoboowosci ;)

Filmy!

przez Sabaidee 26 lis 2011, 01:57
makao11, filmy o zaburzeniach:
motywy-chorob-psychicznych-w-kinie-t18374.html
filmy-o-nerwicy-natr-ctw-t5830.html?hilit=filmy
jakie-ogladaliscie-filmy-seriale-gdzie-bohaterowie-mieli-nn-t9930.html?hilit=filmy
filmy-psychologiczne-t14829.html?hilit=filmy

-- 26 lis 2011, 22:28 --

Obejrzane dzisiaj: Monday/Poniedziałek - komedia kryminalna z 2000 roku

Pewien kadrowy budzi się w hotelowym pokoju, zdezorientowany i nieświadomy tego jak się w nim znalazł. Powoli jednak przypomina sobie zdarzenia z poprzedniego dnia: udział w pogrzebie, spotkanie ze swoją irytującą dziewczyną, popijawę w pubie oraz poznanie członka Yakuzy i jego kochanki, którzy dali mu do ręki broń, a następnie... No właśnie, co zdarzyło się potem?

Monday jest przede wszystkim absurdalny, śmieszny i posiada niebanalny klimat.
Sabaidee

Filmy!

przez babi 28 lis 2011, 15:08
ja polecam requaiem for a dream http://www.filmweb.pl/Requiem.Dla.Snu jeden z moich ulubionyhc i na tyle psychodeliczny.
ostatnio widzialm tez duchy goi i restless,- naprawde polecam!

Filmy!

przez amelia83 29 lis 2011, 12:31
Wschodzące słońce naprawdę świetny kryminał z W.Snipsem i Connerym
zaskakująca fabuła;na podst. powieści, z 1993 r.
Polecam :!: :!: :!:

http://www.filmweb.pl/film/Wschodz%C4%8 ... -1993-9171
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Sabaidee 04 gru 2011, 00:07
Obejrzałem niemiecki film Nigdzie w Afryce. Film nagrodzony Oscarem 2003 za najlepszy film nieanglojęzyczny. Srodze się zawiodłem. Film miał być o wojnie, Żydach i Afryce, a wyszedł o niczym. Zbyt wiele różnych problemów podjęto i wszystkie potraktowano bardzo powierzchownie. Gdyby nie piękne zdjęcia to czas poświęcony filmowi można by uznać za stracony.
Sabaidee

Filmy!

przez shinobi 05 gru 2011, 10:09
Sabaidee, nie do końca się zgodzę z tym co napisałeś, może dlatego, że nie uważam, że filmy muszą być o czymś. ;) Ma ww. obraz swój urok, choć jak to mawiają, bez opsrania, możliwe, że książka na bazie której to powstało nie była szczególna, nie wiem, nie czytałem.

Wczoraj odświeżyłem "A serious man" Coenów, bardzo fajne.

Filmy!

przez Sabaidee 05 gru 2011, 10:23
shinobi, jeśli lubisz filmy o niczym to polecam Ci znakomity węgierski film Czkawka w reżyserii György Pálfi. Film trudno jest przyporządkować do jakiegokolwiek gatunku, nie ma w filmie dialogów, a mimo wszystko ogląda się go z zapartym tchem i uśmiechem.
Sabaidee

Filmy!

przez shinobi 05 gru 2011, 10:27
Sabaidee, może kiedyś spróbuję, choć ja się chyba nie nadaję do tych filmów bardziej ambitnych, jak już czasem się na coś skuszę, to przeważnie na jakiś nie przegrzewający umysłu horrorek. :)

Filmy!

przez Sabaidee 05 gru 2011, 10:32
shinobi, nie wiem co rozumiesz przez "bardziej ambitny". Jeśli jest to dla Ciebie równoznaczne z większym wysiłkiem dla intelektu to Czkawka takim filmem nie jest. On jest po prostu inny niż wszystkie.
Sabaidee

Filmy!

przez shinobi 05 gru 2011, 10:43
Sabaidee, kiedyś może obejrzę, polecasz dobre rzeczy, czy to filmy, czy książki, to wierzę Ci na słowo. :)

Filmy!

przez Midas 08 gru 2011, 01:02
Ja polecam od siebie Harakiri(Seppuku) i ostatnio oglądałem Wszystko za życie(Into the wild), ten drugi pewnie większość z Was oglądało
Obydwa dramaty :(
Padłeś?! Powstań!!

Sortuj wg