Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez CichoCiemny 11 lis 2011, 01:44
A ja mam właśnie blisko do kina studenckiego, lecą tam ambitne filmy, atmosfera kameralna, takie miejsce jest dużo lepsze niż gniotowate multikina. Chociaż do multi i tak mam wstęp za free na dwie osoby, czasami wykorzystuję, ale w sumie wolę sobie obejrzeć sam lub z kimś w domu na dużym TV niż iść do multi.

BTW. W Szczecinie jest takie kino Pionier, puszczają tam filmy ze starego, przedwojennego projektora, ogólnie kino działa od ponad 100 lat nieprzerwanie, klimat barowy, tylko kilka stolików, zajebiste miejsce, polecam.

Filmy!

przez superpit99 12 lis 2011, 06:11
Dédales (2003). film jest luzno oparty na ksiazce luke rhinehart'a "kosciarz"...(zyciem kosciarza kieruje rzut koscia do gry...) o czlowieku ktory cierpi na Dissociative identity disorder

"...Bohaterem powieści jest psychiatra Luke Rhinehart, który pewnego dnia znudzony codziennością wziął do ręki kostkę do gry i postanowił zagrać. Wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, za pomocą tego małego sześcianu chciał podjąć decyzję. Od tej pory nieustannie rzucał kośćmi, towarzyszyły mu one wszędzie i podpowiadały, co robić. Zmieniły jego życie, jego świat, stały się filozofią i sposobem rozstrzygania wszelkich wątpliwości. Potwierdziły, iż jeśli pozwolisz, aby o życiu decydował kaprys losu ? wszystko może się zdarzyć..."

http://www.youtube.com/watch?v=b1hMWhpS ... re=related
sa do niego polskie napisy
"Swiata nie zmienimy ale mozemy zmienic sposob w jaki go widzimy i odbieramy"
Verena Terapeutka

Filmy!

przez coma 12 lis 2011, 08:39
superpit99, bardzo ciekawe, muszę koniecznie zobaczyć ten film :smile:
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Sabaidee 12 lis 2011, 09:20
superpit99 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=b1hMWhpS ... re=related
sa do niego polskie napisy

Mógłbyś podać gdzie są te napisy? Albo przesłać mi je mailem? Filmu w sieci też nigdzie nie widzę, chyba że na torrentach.
Podsumowanie filmu na filmwebie:
Ilość ocen: 1
Ilość osób, które chcą zobaczyć ten film: 3
średnia ocena 1/10
Imponujący dorobek jak na 9 lat od premiery :P
Sabaidee

Filmy!

przez Ołóweks 12 lis 2011, 09:22
Sabaidee, ściągnij program NapiProjekt, wyszuka napisy za Ciebie.
Ostatnio edytowano 12 lis 2011, 09:35 przez Ołóweks, łącznie edytowano 1 raz
Ołóweks

Filmy!

przez Sabaidee 12 lis 2011, 09:32
Ołóweks, dzięki, już będę wiedział jak znaleźć napisy do filmu. :D To ja się tak męczyłem przez 4 lata ściągając 1200 filmów, a to jest tak genialnie proste. :P
Sabaidee

Filmy!

przez superpit99 12 lis 2011, 18:00
mam film i napisy, moze dam na FTP i ci ktorzy chca obejrzec dadza znac przez PW

a Film jest rewelacyjny, jeden z lepszych jaki kiedykolwiek widzialem w 2012 wyjdzie remake z hilary swank ale czy holywood moze dorownac? watpie :(

ten tez jest ciekawy, MR 73

http://www.filmweb.pl/film/MR+73-2008-395890
"Swiata nie zmienimy ale mozemy zmienic sposob w jaki go widzimy i odbieramy"
Verena Terapeutka

Filmy!

przez Sabaidee 12 lis 2011, 18:12
superpit99, wrzuć na FTPa albo jakiegoś chomika. Jak wrzucisz na chomika to ja go udostępnię free.
Sabaidee

Filmy!

przez halenore 12 lis 2011, 22:31
Poszłam do kina na "Niebezpieczną metodę" Cronenberga i jestem rozczarowana. Na pocieszenie zostaje świetna kreacja Viggo Mortensena.
Szkoda, że zmarnowana...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Filmy!

przez Sabaidee 13 lis 2011, 08:07
Co wiesz o Elly? to dramat obyczajowy Asghara Farhadi. Wybrałem go ze względu na nazwisko reżysera. Dziś idę bowiem do kina na głośne Rozstanie tegoż reżysera i chciałem się z grubsza przekonać co mnie czeka. Nie zawiodłem się. Bardzo ciekawa fabuła, dobra gra aktorska, must see dla wszystkich, którzy chcieliby poznać układy damsko-męskie w Iranie, skonfrontować je z krążącymi mitami i kolejny dowód na to, że mimo niskiego budżetu można nakręcić naprawdę dobry i wartościowy film. Jak dla mnie 8-9/10

-- 13 lis 2011, 09:12 --

Co wiesz o Elly?
http://chomikuj.pl/gregory206/FORUM
hasło: nerwica
Sabaidee

Filmy!

przez pannaAlicja 13 lis 2011, 10:25
Sabaidee, pozwoliłam sobie wejść na Twojego chomika... ile ty masz filmów.... :uklon:
Zaprosiłam i wysłałam PW, żebyś mi nie umknął ;)

Jakiś czas temu oglądałam XXY:
http://www.filmweb.pl/Xxy
Warto go obejrzeć, po to, by skonfrontować własne wyobrażenia, poglądy z rzeczywistością.
Lubię odważne tematy ujęte w sposób otwarty, bezkompromisowy. Tylko wtedy wydaje mi się to "prawdziwe".
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Filmy!

przez Sabaidee 13 lis 2011, 20:41
Byłem dziś w kinie na Rozstaniu. To w pewnym sensie powtórka z Co wiesz o Elly? i to co napisałem wcześniej o jednym filmie pasuje idealnie do drugiego. Ten sam schemat, te same dylematy.
Sabaidee

Filmy!

przez Sabaidee 20 lis 2011, 08:30
Oglądał ktoś może Młyn i krzyż Lecha Majewskiego? Jakie wrażenia? Warto się wybrać do kina?

-- 20 lis 2011, 18:49 --

Zieloni rzeźnicy - duński komediodramat z Mikkelsenem i Lie Kaas. Jak na komedię to trochę mało śmieszny, a na dramat za mało poważny. Mikkelsen w roli niezdarnego psychopaty jak zwykle genialny.
Sabaidee

Filmy!

przez CichoCiemny 22 lis 2011, 02:09
Sabaidee napisał(a):Oglądał ktoś może Młyn i krzyż Lecha Majewskiego? Jakie wrażenia? Warto się wybrać do kina?

Bardzo ładny, jeżeli ktoś umie docenić technologię CGI i zachwycić się takim obrazem, jeżeli nie to będzie się nudzić. Mimo to polecam zobaczyć i samemu ocenić. Tylko nie porównujcie tego do innych filmów, zrobionych w bardziej konwencjonalny sposób, to jest pewnego rodzaju eksperyment.

Sortuj wg