Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez CichoCiemny 02 sie 2011, 05:51
Niedawno skończyłem oglądać "Blue Velvet", film wyjebany w kosmos, tylko trzeba lubić Lynch'a. Tak samo jak "Mulholland Drive", ten nawet jeszcze lepszy. Jeszcze przede mną "The Elephant Man", ale jakoś nie mogę się za to zabrać. A kiedyś oglądałem "Lost Highway", ale średnio mi się podobał, jednak byłem jeszcze młody, więc może sobie niedługo przypomnę.

Sabaidee napisał(a):Pi - przewaga formy nad treścią.

No jak dla mnie to zarówno forma jak i treść są genialne. Ale to jest Aronofsky i uważam, że każdy z jego filmów jest świetny tylko tak samo, trzeba lubić ten klimat. I muzykę Mansell'a ;) ... "Requiem for a Dream" no to w ogóle nawet nie ma nad czym dyskutować, trzeba obejrzeć. "The Fountain", nie każdemu podejdzie, ale polecam, "The Wrestler" i "Black Swan" trochę podobne pod względem scenariusza, ale też genialne IMO.
Jeszcze ciekawy jestem krótkich metraży, które zrobił Darren przed tymi większymi produkcjami.

Filmy!

przez shinobi 02 sie 2011, 09:58
No, "Requiem..." to faktycznie gówno, nie ma o czym dyskutować. Takie teledysk, że ćpuny są fajne i wrażliwe, tylko ten świat taki zły. ;)

Filmy!

przez CichoCiemny 03 sie 2011, 23:36
shinobi, no tak, nie zrozumiałeś kompletnie filmu (bo jest jednak inaczej niż to co napisałeś), ani nietypowej jego formy i od razu nazywasz go "gównem". Wróć może za kilka lat do tego tytułu, często tak jest, że do tego typu kina trzeba po prostu dorosnąć. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Sabaidee 04 sie 2011, 08:21
KeFaS, takie koronne argumenty "nie zrozumiałeś filmu" czy "obejrzyj sobie Muminki" są trochę obrażające.

Żeby nie było, to Requiem obejrzałem dwa razy i za każdym bardzo mocno przeżyłem ten film. Jeśli zaś film wzbudza jakieś uczucia to trudno nazwać go gównem czy gniotem.
Sabaidee

Filmy!

przez Michuj 04 sie 2011, 08:57
shinobi napisał(a):
Sabaidee napisał(a):Wczoraj: I Spit on Your Grave - chała

Haha! W sumie racja, choć niektórzy mówią, że to klasyk. :)

Bo pewnie oglądał ostatnią wersję. Wersja z lat chyba 80-tych to klasyk.
Michuj

Filmy!

przez Sabaidee 04 sie 2011, 09:35
Michuj, oglądałem tę z 2010 roku i to chyba wszystko wyjaśnia :D
http://www.filmweb.pl/film/I+Spit+on+Yo ... 010-544183
Sabaidee

Filmy!

przez Im_Back 04 sie 2011, 09:36
polecicie jakąś Świerzą dobrą komedie albo SF ? preferowane kino nie amerykańskie
Im_Back

Filmy!

przez Michuj 04 sie 2011, 19:40
Sabaidee, miałem też obejrzeć ale chyba sobie daruję.Ale ten stary był dosyć fajny, z charakterystycznym kiczowatym aktorstwem dla tych czasów. Ale ogólnie ok. Ryje dekiel :smile:
Michuj

Filmy!

przez Sabaidee 04 sie 2011, 20:40
Im_Back napisał(a):polecicie jakąś Świerzą dobrą komedie albo SF ? preferowane kino nie amerykańskie

Może nie całkiem świeża, ale mało znana i na czasie: Kikujirô no natsu - japońska komedia z Takeshi Kitano. Można sobie zassać na koszt mojego transferu:
http://chomikuj.pl/gregory206/FORUM
hasło: nerwica
Sabaidee

Filmy!

przez shinobi 05 sie 2011, 22:13
KeFaS, dobra. ;)

-- 05 sie 2011, 22:18 --

Sabaidee napisał(a):Żeby nie było, to Requiem obejrzałem dwa razy i za każdym bardzo mocno przeżyłem ten film. Jeśli zaś film wzbudza jakieś uczucia to trudno nazwać go gównem czy gniotem.

Tak sobie ten film nazwałem na potrzebę chwili.
Mi się film nie podobał mimo, a może właśnie z powodu efekciarskiej formy. Temat też jakoś mnie nie poruszył, może przez nachalną ckliwość, może z powodu Jareda Leto, którego jakoś nie trawię.
A może faktycznie to wiekopomne dzieło, ale nie zrozumiałem.
:)

Filmy!

przez amelia83 06 sie 2011, 12:22
reqiuem dla snu"to fantastyczny film,trudny ,smutny i prawdziwy.Ja kilka razy go widzialam i przezywalam,a za pierwszym razem nie moglam dojsc do siebie.kocham ten film i muzyke
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Mahtab 06 sie 2011, 12:27
Poruszył mnie,kiedy mialam 14 lat-wtedy ogladalam go po raz pierwszy.
Za drugim razem bylam już po swoich pierwszych doswiadczeniach z narkotykami-i zdziwilam się,że tak łatwo dalam się nabrać.Dobry film,ale przerost formy nad treścią.
With hindsight
I was more than blind
Lost without a clue
Thought I was getting carat gold
And what I got was you
Stuck inside the circumstances
Lonely at the top
I've always been an introvert
Happily bleeding

Filmy!

przez CichoCiemny 09 sie 2011, 01:05
Sabaidee, nie obrażające, tylko prawdziwe, bo do takiego kina trzeba po prostu dorosnąć, tak jak do filmów Bergmana, czy nawet Wajdy, których osobiście nie lubię, ale wiem, że wniosły dużo do polskiego kina i stanowią jego historyczną część.
Nie twierdzę, że to jest dzieło wszechczasów, bo widziałem wiele filmów, które były lepsze pod względem scenariuszowym czy reżyserskim i też bardziej mi się podobały, ale po prostu jak coś mi się nie podoba to nie nazywam tego gównem, bo gusta są różne i tyle.

-- Wt, 9 sie 2011, 01:11 --

shinobi, no i widzisz, i jak się chce to można znaleźć jakieś argumenty ;)

Filmy!

przez Sabaidee 09 sie 2011, 07:26
Sabaidee, nie obrażające, tylko prawdziwe, bo do takiego kina trzeba po prostu dorosnąć, tak jak do filmów Bergmana

Przecież ten film jest prosty jak budowa cepa. Co tam jest takiego niezrozumiałego czy głębokiego, by należało do tego dorosnąć? Żeby nie być gołosłownym to spójrz na notowania tego filmu dla widzów w rozbiciu na kategorie wiekowe: http://www.imdb.com/title/tt0180093/ratings Z tego jasno wynika, że czym widz starszy tym mu się ten film mniej podoba.
Sabaidee

Sortuj wg