Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Pointer 18 cze 2011, 23:46
Ja jestem po seansie z : The Ward Johna Carpentera i całkiem fajny powrót po tych 10 latach milczenia i po tej skuchie jaką były duchy marsa to The Ward oglądało się całkiem fajnie :)) Tak pomiędzy 6.5 na 10
5 dni sierpnia Rennego Harlina też całkiem całkiem może trochę za bardzo 1 strony ale dobrze poradził sobie Andy Garcia ze swoją rolą 7 na 10
Nie ważne gdzie się stawia kamerę ważne po co " Krzysztof Kieślowski "

Filmy!

przez Sabaidee 19 cze 2011, 07:14
Poszukuję, a właściwie wypatruję napisów do francuskiej komedii Nic do oclenia. Oczekuję czegoś w podobnym klimacie jak poprzedni film tego reżysera Jeszcze dalej niż Północ, na którym bardzo dobrze się bawiłem.
Sabaidee

Filmy!

przez Michuj 19 cze 2011, 14:41
W nocnym maratonie filmowym obejrzane:

- Paranormal Activity (super, polecam ;)
- Paranornal Activity 2 (też fajne, ale nie tak jak jedynka)
- Let Me In (po 10 minutach chciałem wywalić film z dysku, jednak później nie mogłem się oderwać do końca filmu, polecam)
- Machette (bieda z nędzą, poza obsadą nic ciekawego)
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez CichoCiemny 20 cze 2011, 02:19
Michuj napisał(a):- Let Me In (po 10 minutach chciałem wywalić film z dysku, jednak później nie mogłem się oderwać do

Jeżeli to jest ten Amerykański remake to polecam obejrzeć oryginalną, szwedzką wersję. W ogóle Szwedzi robią dobre filmy, np. trylogię Millenium, niestety oczywiście też będzie remake, pewnie dużo bardziej rozreklamowany, a szkoda, bo oryginał jest zajebisty po prostu, szczególnie pierwsza część. No i Noomi Rapace w roli Lisbeth po prostu genialna. U nas to wyszło jakoś na początku roku jako mini-serial (6 odcinków, każdy po 1,5 godziny chyba), ja oglądałem wersję kinową, trochę skróconą i potem właśnie jeszcze raz tą rozszerzoną i polecam tą dłuższą. Oryginalnie wyszło po prostu jako 3 filmy (tak jak książki Stiega Larssona):
The Girl with the Dragon Tattoo
The Girl Who Played with Fire
The Girl Who Kicked the Hornets' Nest

Amerykanie pod koniec roku wypuszczą remake pierwszej części, ale naprawdę polecam szwedzkie produkcje.

Co do Paranormal Activity, to jest porażka po prostu (drugiej części nie widziałem), no ale co kto lubi, ja nie trawię takiego pseudo-amatorskiego kina (tak stylizowanego, bo ten film to zwykły, komercyjny gniot).
Już lepiej obejrzeć jakieś typowe kino off-owe, czasami się coś dobrego trafi.

A Machete, no cóż, to jest w końcu Rodriguez, a do jego filmów się nie podchodzi na serio po prostu :P

Wczoraj obejrzałem "Kill The Irishman", ciekawy, jednak bez rewelacji, ale polecam. Fajny motyw z polaczkami :D
CichoCiemny

Filmy!

przez Sabaidee 20 cze 2011, 06:08
KeFaS napisał(a):
Michuj napisał(a):- Let Me In (po 10 minutach chciałem wywalić film z dysku, jednak później nie mogłem się oderwać do

Jeżeli to jest ten Amerykański remake to polecam obejrzeć oryginalną, szwedzką wersję. W ogóle Szwedzi robią dobre filmy,

Oryginalna szwedzka wersja funkcjonuje pod tytułem dystrybucyjnym Pozwól mi wejść. Oglądałem, ale ja generalnie za horrorami nie przepadam, więc tak średnio mi się podobał. Duży plus za muzykę. Film obsypany różnymi nagrodami, więc nie dziwię się, że może się podobać. I to chyba reguła, że jak Amerykanie zrobią remake jakiegokolwiek filmu nieamerykańskiego to zawsze go spieprzą.

Ze szwedzkiej kinematografii mogę polecić:
Zło (2003)
Pieśni z drugiego piętra (2000)
Przed burzą (2000)
Tylko razem (2000)
Jak w niebie (2004)
Lilja 4-ever (2002)
Sabaidee

Filmy!

przez Michuj 20 cze 2011, 19:48
A Machete, no cóż, to jest w końcu Rodriguez, a do jego filmów się nie podchodzi na serio po prostu

No to wiadomo. Mimo tego szkoda czasu. Co kto lubi...
Co do Paranormal Activity, to jest porażka po prostu (drugiej części nie widziałem), no ale co kto lubi, ja nie trawię takiego pseudo-amatorskiego kina (tak stylizowanego, bo ten film to zwykły, komercyjny gniot).
Już lepiej obejrzeć jakieś typowe kino off-owe, czasami się coś dobrego trafi.

Lubię takie pseudo-amatorskie kino. Po Blair Witch Project jest to chyba najlepsze co widziałem.

Pozwól mi wejść to była ta amerykańska wersja. Mimo to film mi się podobał. Szwedzkiej nie widziałem
Michuj

Filmy!

przez halenore 20 cze 2011, 19:58
Sabaidee, Amerykanie muszą przetworzyć wszystko na swoją modłę. Kino europejskie jest da nich w większości zbyt trudne albo zbyt dalekie kulturowo, więc muszą film spłycić, zwłaszcza w sferze emocjonalnej.
"Zło" i "Lilija" to jedne z bardziej wstrząsających filmów. Chropowate i sugestywne. Sztuka.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Filmy!

przez Korba 20 cze 2011, 22:29
Paranormal Activity (super, polecam ;)
Paranornal Activity 2 (też fajne, ale nie tak jak jedynka)

:great:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Filmy!

przez halenore 20 cze 2011, 22:35
"Paranormal activity" to nie jest kino. Kręcone "z ręki", niechlujne badziewie ze scenariuszem napisanym na kolanie. Tragedia...
Natręt Gramatyczny

Filmy!

przez Korba 20 cze 2011, 22:39
oczywiście, ą ę trzeba oglądać tylko ambitne, niekomercyjne produkcje, bo reszta jest dla hołoty :roll:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Filmy!

przez paradoksy 20 cze 2011, 22:43
halenore napisał(a):"Paranormal activity" to nie jest kino. Kręcone "z ręki", niechlujne badziewie ze scenariuszem napisanym na kolanie. Tragedia...

zapomniałaś dodać magiczne............ "WG MNIE"
paradoksy

Filmy!

przez Sabaidee 20 cze 2011, 22:55
Korba, Kasiu - nie unoś się. Nikt nic nie musi. Każdy ogląda to co mu pasuje i nie jest przez to ani gorszy ani lepszy. A tak a propos "kręcenia z ręki" to klasyczna DOGMA jest też kręcona z ręki.
Paranormal activity nie oglądałem i nie tęsknię za obejrzeniem. Dla mnie film = sztuka filmowa, a tam gdzie wkrada się komercja to tej sztuki jest niewiele. Problem dotyczy nie tylko kina, ale również literatury czy nawet sztuki kulinarnej wypieranej przez fast foody.
Sabaidee

Filmy!

przez halenore 20 cze 2011, 22:56
Korba napisał(a):oczywiście, ą ę trzeba oglądać tylko ambitne, niekomercyjne produkcje, bo reszta jest dla hołoty :roll:

To ty napisałaś. To, że film jest komercyjny, wcale nie oznacza, ze musi być zły. Lubię kino ambitne, co nie znaczy, że nie oglądam całej reszty, bo kino to moja wielka miłość. Niestety "paranormale", "rec", w wersji amerykańskiej "Kwarantanna" i poczatek tego nurtu "Blair Witch" uważam za porażkę kinematografii.

-- 20 cze 2011, 23:03 --

Sabaidee, oczywiście, że oni wszyscy czerpią z Dogmy. Z tym, że totalnie mijają się z jej ideą. Lars i jego koledzy wymyślili Dogmę, aby wostrzyć psychologiczny portret człowieka. Powrócili do surowej teatralności, wyrzucili rekwizyty, scenografię i maksymalnie zbliżyli się do aktora, żeby pokazać każdy nawet najmniejszy gest czy ruch twarzy. Natomiast te "horrory" są dla mnie przejawem panoszącego się ostatnio ekshibicjonizmu.
Natręt Gramatyczny

Filmy!

przez CichoCiemny 20 cze 2011, 23:47
Sabaidee napisał(a): Dla mnie film = sztuka filmowa, a tam gdzie wkrada się komercja to tej sztuki jest niewiele. Problem dotyczy nie tylko kina, ale również literatury czy nawet sztuki kulinarnej wypieranej przez fast foody.

Zgadzam się w 100% i dodam do tego jeszcze gry komputerowe (mówicie co chcecie, ale dla mnie to rodzaj sztuki, interaktywnych filmów i alternatywnych światów) i cały przemysł muzyczny.
CichoCiemny

Sortuj wg