Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Sabaidee 19 kwi 2011, 14:18
mi zdecydowanie odpowiadają filmy utrzymane w tonacji pastelowo-żółto-pomarańczowej.

Z takich filmów to Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady, Bagdad Cafe i stary ale jary Walkabout i generalnie wszystkie, których akcja osadzona jest na pustyni. :D
Sabaidee

Filmy!

przez miś wesołek 19 kwi 2011, 14:33
Łeno, o "Walkabout" też pomyślałem. Bardzo żółtym i pastelowym filmem jest "Bracie gdzie jesteś" Coenów.
miś wesołek

Filmy!

przez Sabaidee 22 kwi 2011, 09:22
Zrobiłem sobie w ostatnich dniach powtórkę z Kusturicy i chyba największym sentymentem darzę jego jeden z pierwszych filmów Czy pamiętasz Doly Bell?
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez NoOneLivesForever 22 kwi 2011, 09:36
Szkoda, że nie mam nieograniczonego transferu i nie mogę sobie oglądać wszystkiego co bym chciał. :? Wiecie, że ściąganie filmów (nie z torrenta i innych p2p, bo to jednoczesne ich udostępnianie) jest u nas legalne? Poza tym, że okradamy w jakiś sposób producenta i autora filmu, to jest to zgodne z prawem, nie wiedziałem.
NoOneLivesForever

Filmy!

przez NoOneLivesForever 22 kwi 2011, 09:57
Ja nie ściągam wogóle. Mam bezprzewodowego neta w Orange i mam limity. :)
To bywa frustrujące. Kiedyś miałem bez limitów, to był luksus.
Też nie ściągam, pożyczam.
NoOneLivesForever

Filmy!

przez Sabaidee 22 kwi 2011, 10:24
NoOneLivesForever, jeśli Ty lub kto inny chce jakiś film z chomików:
http://chomikuj.pl/KinoEuropejskie
http://chomikuj.pl/gregory206
to udostępnię free. Piszcie na PW.
Sabaidee

Filmy!

przez NoOneLivesForever 22 kwi 2011, 10:33
:o Wow, dużo tego, na razie nie mam szybkiego neta i transferu, ale dziękuję za propozycję. Takie egzotyczne kino to coś pięknego.
Znasz jakieś nietypowe języki obce?

-- 22 kwi 2011, 09:34 --

Po co ci encyklopedia gejów i lesbijek? A właściwie, co kierowało tobą, żeby to przeczytać? :smile:
NoOneLivesForever

Filmy!

przez linka 22 kwi 2011, 10:40
Nie mam limitu i mam szybki transfer......itd. 8)
Więc ściągam ile wlezie...oczywiście ściągam płyty z filmami z półki w wypożyczalni 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Sabaidee 22 kwi 2011, 10:50
ściągam płyty z filmami z półki w wypożyczalni

Czyli masz dostęp do 25% światowej kinematografii :P

-- 22 kwi 2011, 09:56 --

Znasz jakieś nietypowe języki obce?

Nie znam. Kiedyś próbowałem bahasa indonesia, ale na próbach się skończyło.
Po co ci encyklopedia gejów i lesbijek? A właściwie, co kierowało tobą, żeby to przeczytać? :smile:

Heh... przeczytałem tylko index osób. W zasadzie wrzucam tam to, co znajduje amatorów, bo to daje mi punkty, a punkty to limit na ściąganie.
Sabaidee

Filmy!

przez Sorrow 22 kwi 2011, 11:37
NoOneLivesForever napisał(a):Szkoda, że nie mam nieograniczonego transferu i nie mogę sobie oglądać wszystkiego co bym chciał. :? Wiecie, że ściąganie filmów (nie z torrenta i innych p2p, bo to jednoczesne ich udostępnianie) jest u nas legalne?

Wiem.

NoOneLivesForever napisał(a):Poza tym, że okradamy w jakiś sposób producenta i autora filmu,

Nie bardziej niż korzystając z biblioteki. Zresztą przy tutejszych cenach kupowanie filmów jest bez sensu chyba, że w jakiejś promocji. U nas taka płytka z danymi kosztuje z 10 godzinnych pensji minimalnych a na Zachodzie gdzie ustala się ceny 3. Możnaby powiedzieć, że kupując takie filmy okradamy samych siebie.

Filmy!

przez NoOneLivesForever 22 kwi 2011, 16:40
Heh... przeczytałem tylko index osób. W zasadzie wrzucam tam to, co znajduje amatorów, bo to daje mi punkty, a punkty to limit na ściąganie.
W sumie głupie pytanie zadałem.
@Sorrow
Analogia z biblioteką mi się podoba.
Z drugiej strony uważam, że to oni mają racje, nie ci którzy ściągają za darmo. Stworzyli, wyprodukowali, to mają prawo sprzedawać nawet po 10 000 za sztukę i nikomu nic do tego, ich własność, jak chcesz to musisz zapłacić, bez filmu i muzyki można żyć.
NoOneLivesForever

Filmy!

przez Sabaidee 22 kwi 2011, 17:00
NoOneLivesForever napisał(a):Z drugiej strony uważam, że to oni mają racje, nie ci którzy ściągają za darmo. Stworzyli, wyprodukowali, to mają prawo sprzedawać nawet po 10 000 za sztukę i nikomu nic do tego, ich własność, jak chcesz to musisz zapłacić, bez filmu i muzyki można żyć.

W tym roku już nikt nie ściąga za darmo. W budżecie są zapisane środki na pokrycie strat wydawców wynikające z istnienia Internetu. Płacimy to z naszych podatków. I tak powinno być, a bezpośrednio z Internetu powinno się swobodnie korzystać i bezpłatnie. To jest i tak walka z wiatrakami. Ileż filmów jest w ogóle niedostępnych na DVD w Polsce z polskimi napisami. Prawo nie nadąża za rozwojem technologii i w tym jest problem.
Sabaidee

Filmy!

przez NoOneLivesForever 22 kwi 2011, 17:09
To jest i tak walka z wiatrakami.
To prawda, ja pisałem o swoich poglądach, wiadomo, że każdy będzie robił jak chce.
Prawo nie nadąża za rozwojem technologii i w tym jest problem.
Jeszcze właściwie nikt nie wymyślił takiego sposoby, żeby był wilk syty i owca cała odnośnie piractwa.
W tym roku już nikt nie ściąga za darmo. W budżecie są zapisane środki na pokrycie strat wydawców wynikające z istnienia Internetu. Płacimy to z naszych podatków. I tak powinno być, a bezpośrednio z Internetu powinno się swobodnie korzystać i bezpłatnie.
Tylko jak to teraz traktować, skoro płacą za piractwo z naszych podatków, to tym samym dają przyzwolenie do dalszego piracenia, bo w końcu z moich podatków. Wychodzi na to, że piractwo stanie się za jakiś czas całkowicie usankcjonowane prawnie, i tak nikt się tym nie przejmuje, a policja ściga wyłącznie tych, którzy udostępniają i sprzedają na dużą skalę.
NoOneLivesForever

Filmy!

przez Sabaidee 22 kwi 2011, 17:34
Wychodzi na to, że piractwo stanie się za jakiś czas całkowicie usankcjonowane prawnie

I tak pewnie będzie, bo ściganie z urzędu Stasia, który ściągnął sobie film by obejrzeć go z kolegami to byłby jeszcze większy absurd. Jakie to byłyby koszty dla budżetu czyli w efekcie dla podatnika, aby zatrudnić armię ludzi i prowadzić dochodzenia. To już lepiej jakąś kasę dać firmom, które poniosły straty i dać sobie siana ze ściganiem. Świat się zmienia i wraz z zaistnieniem Internetu wiele firm i instytucji dostało po dupie. Poczta, bo maile, sklepy, bo sprzedaż internetowa etc. etc.
Sabaidee

Sortuj wg