Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez NoOneLivesForever 18 kwi 2011, 20:47
Świetnie, dzięki.
NoOneLivesForever

Filmy!

przez Sabaidee 18 kwi 2011, 21:51
NoOneLivesForever, ja bym tutaj jeszcze dodał Sanatorium pod klepsydrą, choć o filmach Wojciecha Hasa napomknął już miś wesołek.
Sabaidee

Filmy!

przez miś wesołek 18 kwi 2011, 21:56
Jeszcze możesz spróbować inne filmy Majewskiego. Niektórych niestety nie da się oglądać, ale "Angelus" jest całkiem dobry, w nurcie realizmu magicznego, nie tak dobry, jak "Wojaczek", ale spokojnie możesz obejrzeć, jeśli szukasz czegoś klimatycznego. Z "Wojaczka" chyba moja ulubiona scena "spowiedzi": http://www.youtube.com/watch?v=Tk_O7t2XtY0 PIĘKNA!

A skoro jesteśmy przy realizmie magicznym, to warto wspomnieć też o filmach Jana Jakuba Kolskiego, bardzo, myślę, klimatycznych.
miś wesołek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Sabaidee 18 kwi 2011, 22:03
Helvetti napisał(a):Cudownym filmem jest http://www.filmweb.pl/Wszystko.Za.Zycie Polecam!!!

Into the Wild jest dobrym filmem, ale mnie na kolana nie rzucił, choć powinien, bo mam wiele w sobie z głównego bohatera.

-- 18 kwi 2011, 21:07 --

miś wesołek napisał(a):A skoro jesteśmy przy realizmie magicznym, to warto wspomnieć też o filmach Jana Jakuba Kolskiego, bardzo, myślę, klimatycznych.

Też przez chwilę pomyślałem o Jasminum Kolskiego, choć ciężkiego nastroju raczej się tam nie znajdzie. To takie rodzime Pachnidło. :?
Sabaidee

Filmy!

przez miś wesołek 18 kwi 2011, 23:42
A no bo trochę odbiegłem od tematu... Kolskie są klimatyczne, ale ciężkie raczej nie...

A widziałeś Sabaidee, "Cztery noce z Anną"? Ten jest dopiero ciężki. Bardzo dobry, ale do przyjemnych nie należy. :?
miś wesołek

Filmy!

przez Sabaidee 19 kwi 2011, 07:04
miś wesołek napisał(a):A widziałeś Sabaidee, "Cztery noce z Anną"? Ten jest dopiero ciężki. Bardzo dobry, ale do przyjemnych nie należy. :?

Nie, nie oglądałem. Cały Skolimowski jest chyba taki ciężkostrawny. Takich klimatycznych filmów w światowej kinematografii jest całe mnóstwo. Często o klimacie decyduje muzyka jak np. w przypadku Kusturicy, czy w Lisbon Story z genialną muzyką Madradeus inspirowaną fado. Nie można tutaj zapomnieć również o Tony Gatlifie kręcącym filmy o Cyganach. Jego dokument Latcho Drom to must see dla każdego kinomana.

Dzisiaj mam ochotę na coś lżejszego i zrobię sobie powtórkę. Waham się pomiędzy rewelacyjną jak dla mnie komedią francusko-japońską Bojaźń i drżenie z Sylvie Testud w roli głównej, a Czkawką György Pálfi'ego - filmem, którego nie można zakwalifikować do jakiejkolwiek kategorii.
Sabaidee

Filmy!

przez linka 19 kwi 2011, 08:37
Poważnie..... :shock: "Sanatorium pod klepsydrą" ledwo dałam radę przeczytać książkę - nigdy z własnej woli nie obejrzę filmu...tragedia jak dla mnie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Sabaidee 19 kwi 2011, 08:47
linka, ja tutaj tego filmu nie wychwalam, bo mnie też specjalnie nie przypadł do gustu. Mówimy tu o filmach "mocno klimatycznych", a Sanatorium chyba do takich się zalicza.
Sabaidee

Filmy!

przez linka 19 kwi 2011, 08:51
Aha, no to fakt, ekskjuz mi ;)
Moim zdaniem swój smaczek miała także Lalka - też Hasa :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez miś wesołek 19 kwi 2011, 12:56
Sabaidee napisał(a):
miś wesołek napisał(a):A widziałeś Sabaidee, "Cztery noce z Anną"? Ten jest dopiero ciężki. Bardzo dobry, ale do przyjemnych nie należy. :?

Nie, nie oglądałem. Cały Skolimowski jest chyba taki ciężkostrawny. Takich klimatycznych filmów w światowej kinematografii jest całe mnóstwo.

No nie wiem czy jest całe mnóstwo takich filmów... Porównywałem do Bergmana nie bez powodu. Za Skolimowskim też jakoś nieszczególnie przepadam, w jego starych filmach nie podoba mi się "niefabularna" koncentrująca się na scenach-symbolach narracja, "Essential Killing" to moim zdaniem glut, z kolei "4 noce z Anną" jak najbardziej polecam, wybitny czy niemal wybitny.

linka napisał(a):Aha, no to fakt, ekskjuz mi ;)
Moim zdaniem swój smaczek miała także Lalka - też Hasa :smile:

A no i co do Hasa widzę też się zgadzamy. :roll: "Sanatorium" - film ciężki do przebrniecia, przez który nie przebrnąłem (książka z kolei świetna!), a "Lalka" - znakomita!
miś wesołek

Filmy!

przez linka 19 kwi 2011, 13:10
miś wesołek, ja musiałam przeczytać na zajęcia Sanatorium.....kompletna abstrakcja ( nie w tym dobrym znaczeniu) moim zdaniem Shultz był na niezłym kwasie jak to pisał...a ten kto to sfilmował ...także 8)
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Sabaidee 19 kwi 2011, 13:11
miś wesołek, ja bardzo lubię filmy Roberta Bressona. To są starocia, ale pozostają aktualne i dobrze się je ogląda. Niestety, nie do wszystkich są napisy PL.

Filmy Bressona mają swój klimat - czyste, klarowne, zimne, odsyłające do głębi treści, a nie zewnętrznej gry aktorskiej. Po prostu mądre kino. A mądrość jest spokojna, niemal smutna...

Dzieła Bressona przepełnia swoista melancholia, że życie jest tak nieoczekiwane, nieprzewidywalne. To kim jesteśmy i co robimy, niejednokrotnie ma swoje źródło w jakimś przypadku, wydarzeniu zaistniałym gdzieś tam... I może się zdarzyć, że zwykłe życie, zwykłego człowieka zmieni się nieoczekiwanie w koszmar. Sam człowiek ostatecznie stanie się koszmarem.
Sabaidee

Filmy!

przez miś wesołek 19 kwi 2011, 13:15
A za Bressona mam się wziąć już od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogłem się do tej pory zmobilizować. To jest mistrz i jeden z wzorów filmowych (obok Antonioniego) Michała Haneke.
miś wesołek

Filmy!

przez miś wesołek 19 kwi 2011, 13:34
W "Factotum" kapitalnie wypadł Matt Dillon. Ciężko mi było sobie wyobrazić w roli Chinaskiego-Bukowskiego kogokolwiek, a Dillon pociągnął, że hej! Rourke z kolei w "Ćmie barowej" w ogóle nie przypominał Bukowskiego moim zdaniem. Był po prostu sobą - nabombanym Rourką.
miś wesołek

Sortuj wg