Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez linka 11 kwi 2011, 20:55
Almodovara nie lubię, rozlazły jest jak dla mnie..... ja bym powiedziała że to dramat/thriller fantasy ....... ale ma swój klimat....
Ja w ogóle uwielbiam Fantasy - a tak mało filmów tego gatunku się teraz robi..... :(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez BladzacyAniolek 11 kwi 2011, 20:57
No Do i Sierociniec dla mnie bomba. :)) Po obejrzeniu tych dwóch filmów myślałam, że Oczy Juli będą również dobre, a tu rozczarowanie. Parę dni temu oglądałam też hiszpański Thriller: Agnosia. Zaciekawił mnie opis filmu: http://www.filmweb.pl/film/Agnosia-2010-543607 . Ale również się zawiodłam, a zakończenie filmu bardzo mnie rozczarowało. :(

-- 11 kwi 2011, 20:59 --

A oglądaliście Mr. Nobody ostro pokręcony film. Trzeba uważnie oglądać, aby załapać. ;)

-- 11 kwi 2011, 21:04 --

A z filmów fantasy połączonych z dramatem, to bardzo mi się podobało: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Alicja w Krainie Czarów :mrgreen: Nostalgia anioła, Charlie St. Cloud, Pozwól mi wejść ale wersje brytyjską, moim zdaniem przebiło oryginał i ostatni Gdzie mieszkają dzikie stwory - tutaj połączenie fantasy z psychologią. Bomba. Lubię psychologiczne. :)
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

Filmy!

przez miś wesołek 11 kwi 2011, 22:44
Sabaidee napisał(a):O całokształcie nie decyduje jeden film. Owszem są w amerykańskim kinie postaci wybitne i niezależne, ale na tyle filmów co Amerykanie kręcą to jest kropla w morzu.

Źle się wyraziłem. O klasie kina amerykańskiego nie świadczy ten tylko film, ale nazwiska reżyserów (i jeszcze paru innych, bo np. takiego P.T. Andersona pominąć to niewybaczalny błąd!... i jeszcze paru innych), których wymieniłem.

Sabaidee napisał(a):A z tego co podałeś to wg moich notatek:
Jean-Pierre Dardenne - Syn, Rosetta
Michael Haneke - Pianistka, Funny Games, Biała wstążka
Todd Solondz - Witaj w domu dla lalek, Happiness, Palindromy
Alexander Payne - Bezdroża

I żaden z tych filmów to nie była strata czasu. O braciach Coen już pisałem wcześniej, więc nie będę się powtarzał.

"Syn" chyba najlepszy z filmów Dardenne. Bardzo wyszło im także "Milczenie Lorny". Odnoszę wrażenie, że bracia D. za każdym razem opowiadają bardzo podobną historię, ale za to jak pięknie! Haneke to trochę inny przypadek, bo opowiada różne historie, ale w całkiem wyjątkowy dla siebie sposób. Oczywiście, krąży ciągle wokół kluczowych dla siebie tematów jak sumienie, przemoc, alienacja, ale jego filmy trudno ze sobą porównywać jeden z drugim. Jednym z lepszych jest na pewno "Ukryte", ale pełnię "szczęścia" ;) osiąga się dopiero znając całokształt jego twórczości filmowej. A no i Solondza jeszcze znasz! Widać, że lubisz dobre! 8) "Happiness" niezrównane, "Storytelling" jest też świetnym filmem, dla mnie tuż po "Happiness". Najnowszy jego film to niestety straszne nieporozumienie. Filmem równie dobrym jak "Bezdroża" są "Wybory" - niezwykle przenikliwa, sarkająca i bardzo zabawna komedia o ludzkiej głupocie. Polecam!

A co napisałeś o braciach Coen, bo mi się nie chce wertować tematu?
miś wesołek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez paradoksy 12 kwi 2011, 08:26
Mr Nobody jest niesamowicie pokręcony.
Niektóre teksty mnie bawiły -ale nie wiem co to w ogóle za gatunek filmowy miał być. :mrgreen:

A z filmów fantasy połączonych z dramatem, to bardzo mi się podobało: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Alicja w Krainie Czarów :mrgreen: Nostalgia anioła,

1) świetny
2) burton :105: :105: :105: kiedy jemu coś nie wyszło? :P
3) nostalgia aniola - peter jackson, ten od martwicy mózgu - ale zrobił kawał niezłej roboty. nie podobały mi się jedynie jakieś te wstawki z poza świata - za dużo tęczy, pierdół, ta altana.. blee. a poza tym film boski.
paradoksy

Filmy!

przez Sabaidee 12 kwi 2011, 08:32
shinobi, Prawie się zgadzamy poza Requiem for a Dream, który uważam za dobry i wartościowy film.

Za namową linki obejrzałem do poduszki Bandytę. Dobry, aż dziwne że wcześniej na niego nie trafiłem.

miś wesołek, Musisz trochę poczekać na odpowiedź, bo muszę napisać esej.
Sabaidee

Filmy!

przez Sabaidee 12 kwi 2011, 09:13
shinobi, A mnie irytuje Robin Williams. Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność obejrzeć Patch Adams. Z trudem opanowałem drgawki.
Sabaidee

Filmy!

przez linka 12 kwi 2011, 09:20
Sabaidee, zwróciłeś uwagę na muzykę w Bandycie? Michał Lorenc - zdarzyło mu się kilka razy coś dobrego skomponować :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Sabaidee 12 kwi 2011, 09:25
linka, Muzyka rzeczywiście rewelacyjna i trudno było ją przegapić.
Sabaidee

Filmy!

przez linka 12 kwi 2011, 10:13
Dlaczego nie dodałam jeszcze tego filmu...nie wiem.. jeden z moich ulubionych Fortepian Jane Campion....przepiękny.....wspaniała muzyka...... jedni pewnie powiedzą, ze nuda.... ale ja go kocham....

-- Wt kwi 12, 2011 9:15 am --

A z horrorów bardzo lubię - Statek widmo nie żebym się bała - ale moim zdaniem fajny scenariusz, fajne wykonanie.
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Sabaidee 12 kwi 2011, 10:47
Fortepian kiedyś dawno oglądałem w telewizji, a aktualnie jest na dysku i od stycznia i czeka na obejrzenie. Ciągle coś mu wchodzi bez kolejki. O tym, że dobry to wiem od dawna.
Sabaidee

Filmy!

przez linka 12 kwi 2011, 10:48
shinobi, nie widziałam ale to w takim razie będzie następna pozycja "must see".
Widziałam Bright Star ( też Campion) te filmy są...nie wiem jak to nazwać...portrety kobiece....pełne delikatności, pasji, miłości, osadzone w innych realiach...mi przypominają bardzo literaturę Jane Austin którą kocham :smile:
Przyjaciel forum

Filmy!

przez paradoksy 12 kwi 2011, 11:03
bright star oglądałam - wynudziłam się, chociaż z reguły podobają mi się takie filmy.
paradoksy

Filmy!

przez miś wesołek 12 kwi 2011, 13:50
linka napisał(a):Widziałam Bright Star ( też Campion) te filmy są...nie wiem jak to nazwać...portrety kobiece....pełne delikatności, pasji, miłości, osadzone w innych realiach...mi przypominają bardzo literaturę Jane Austin którą kocham :smile:

"Fortepian", "Bright Star" - świetne, "Anioł przy moim stole" trochę mniej świetny. Nie czytałem Jane Campion, ale tak coś kojarzę, że mogłyby Ci się spodobać filmy Jamesa Ivory'ego na czele z niezapomnianymi "Okruchami dnia".
miś wesołek

Filmy!

przez kahir 12 kwi 2011, 15:05
mogę polecić (nie obciążając sumienia) nie film wprawdzie, a mini-serial: "Angels in America". Al Pacino w jednej z głównych ról. zaryzykuję stwierdzenie, że jest mądry (obraz nie Al Pacino). dał mi sporo radości i odrobinę refleksji.
świat jest pełen psychologów.

Sortuj wg