Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Sabaidee 05 kwi 2011, 10:47
Samą amerykańszczyznę mi polecacie! :D
A ktoś oglądał może Rekonstrukcję? http://www.filmweb.pl/Rekonstrukcja
albo Pieśni z drugiego piętra? http://www.filmweb.pl/search?q=second+floor
Sabaidee

Filmy!

przez NoOneLivesForever 05 kwi 2011, 11:07
Nie i nie.
NoOneLivesForever

Filmy!

przez linka 05 kwi 2011, 11:42
Nie przepadam za kinem skandynawskim ......... ale za to uwielbiam klimatyczne hiszpańskie horrory np:
Hierro, No do czy El orfanato.

Poza tym, nie wiem czy już pisałam - meksykański - jeden z lepszych filmów jakie widziałam w życiu - Amores Perros.
http://www.filmweb.pl/Amores.Perros
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Sabaidee 05 kwi 2011, 11:54
linka napisał(a):Poza tym, nie wiem czy już pisałam - meksykański - jeden z lepszych filmów jakie widziałam w życiu - Amores Perros.
http://www.filmweb.pl/Amores.Perros

No i jeszcze dwa inne tego samego reżysera zasługują na uwagę: 21 gramów i Babel. Amores Perros to taki mocny film, na długo zapadający w pamięci.
Sabaidee

Filmy!

przez linka 05 kwi 2011, 11:58
O widzisz, nawet nie wiedziałam, że to ten sam reżyser, a Babel i 21 gramów także mi się podobały......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Zenonek 05 kwi 2011, 19:20
/cenzura/ ogladam 3 raz Wyspe Tajemnic , potem ide na impreze....

Filmy!

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 19:44
Najlepsze filmy o schizofrenii i tak nakręcił Romek Polański. Trylogia: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" i "Lokator". Ten ostatni to już w ogóle moim zdaniem oh ah i eh, choć przedostatni niewiele mu ustępuje, jeśli w ogóle. "Wyspa Tajemnic" b. dobra, ale ustępuje ww.
miś wesołek

Filmy!

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 22:17
shinobi napisał(a):Roland Topor "Chimeryczny lokator".

Znam ją. Znakomita książka i film. Jeden z nielicznych przypadków, gdy film dorównuje słowu pisanemu. Może dlatego, że opowiadanie jest na tyle krótkie, że w całości niejako "zmieściło się" w filmie.
miś wesołek

Filmy!

przez linka 05 kwi 2011, 22:23
Swojego czasu na zajęcia z filmoznawstwa pisałam pracę zaliczeniową o Polańskim, przeleciałam jego filmografię i stwierdziłam że...nie cierpię jego filmów..... ale chyba trzeba do nich dorosnąć, bo później jeszcze kilka razy obejrzałam Nóż w wodzie i Dziecko Rosemary.
Przyjaciel forum

Filmy!

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 22:27
"Nóż w wodzie" to też jeden z jego lepszych filmów. W sumie najczęściej do niego wracam spośród wszystkich filmów Romka. Może to dlatego, że często go puszcza TV, ale najśmieszniejsze jest to, że za każdym razem gdy na niego trafiam, mówię sobie w duchu "- no nie, znowu, przecież doskonale znam i tyle razy już widziałem", a następnie, mimowolnie, całkowicie wsiąkam w ten film, jego niepowtarzalny klimat, urok mazurskich jezior, muzykę K. Komedy... Już parę razy dałem się tak złapać na ten film, a poza tym mam go na dvd.
miś wesołek

Filmy!

przez NoOneLivesForever 05 kwi 2011, 22:44
Dzięki "Nożowi w wodzie" wybił się do Hollywood, czytałem, że tytułowy nóż cały czas leży na dnie jednego z mazurskich jezior, ale filmu jeszcze nie widziałem. Mam limitowany internet, nie mogę sobie na razie pozwolić na wszystko. Wydaje mi się, że "Nóż w wodzie" był też pierwszym filmem Polańskiego.
Co uważacie na temat jego pedofilii?
NoOneLivesForever

Filmy!

przez Sorrow 05 kwi 2011, 22:51
Pedofilia jest do rozpoczęcia okresu dojrzewania, więc Polański nie jest pedofilem.

Filmy!

przez linka 05 kwi 2011, 22:54
Sorrow, :shock: ......jak dziewczynka ma lat 12 i zaczęła już dojrzewać to facet który ją zaczepia i podrywa jest ok, ma na nią ochotę...w końcu nie jest już dzieckiem......
Przyjaciel forum

Filmy!

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 22:59
Oj tam, znowu ta pedofilia... Dla mnie jest przede wszystkim bardzo uzdolnionym artystą. Powinien ponieść konsekwencje, jednak należy wziąć pod uwagę szereg czynników w tym niegdysiejszą i obecną postawę ofiary, fakt naturalnej i samoistnej resocjalizacji Polańskiego. Amerykańskie prawo jest niestety oderwane od realiów, nie uwzględnia wielu rzeczy, jest ślepe i absurdalne. W tym konkretnym przypadku widać to szczególnie.
miś wesołek

Sortuj wg