Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez paradoksy 15 mar 2011, 09:48
zapowiada się bardzo fajnie :mrgreen:

paradoksy

Filmy!

przez Sabaidee 15 mar 2011, 10:17
wiola173 napisał(a):Sabaidee, Nie wiem czy "Fargo" zaliczyłabym do komedii. Film fajny , fakt , ale raczej mało zabawny:)

Fakt, że Filmweb nie zalicza go do komedii, ale dla mnie thrillerem był może za pierwszym podejściem. Później to już zdecydowanie czarna komedia z takim poczuciem humoru jakie lubię. No i genialny Steve Buscemi jeden z niewielu aktorów, który potrafi być jednocześnie i straszny i śmieszny.
Sabaidee

Filmy!

przez paradoksy 15 mar 2011, 10:19
zastanawiam się,dlaczego oglądałam tylko 1 film braci Cohen ;)
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez BlackOrchidea 15 mar 2011, 12:38
paradoksy, ja też czekam na Smurfsy.
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

Film o nerwicy

przez Adaś2222 17 mar 2011, 13:26
Ostatnio edytowano 17 mar 2011, 13:36 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przyłączono

Filmy!

przez zujzuj 18 mar 2011, 21:38

Filmy!

przez New-Tenuis 19 mar 2011, 20:01
Czy znacie jakieś dobre (ale nie przeintelektualizowane) filmy o problemach psychicznych?
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Filmy!

przez Sabaidee 19 mar 2011, 20:07
New-Tenuis napisał(a):Czy znacie jakieś dobre (ale nie przeintelektualizowane) filmy o problemach psychicznych?

Milczenie owiec :P

Takich filmów jest masa. Jakbyś spróbowała zawęzić to łatwiej by było coś sensownego Ci podsunąć.
Sabaidee

Filmy!

przez Sean1 20 mar 2011, 13:22
wiola173 napisał(a):
Sabaidee, Nie wiem czy "Fargo" zaliczyłabym do komedii. Film fajny , fakt , ale raczej mało zabawny:)

Fakt, że Filmweb nie zalicza go do komedii, ale dla mnie thrillerem był może za pierwszym podejściem. Później to już zdecydowanie czarna komedia z takim poczuciem humoru jakie lubię. No i genialny Steve Buscemi jeden z niewielu aktorów, który potrafi być jednocześnie i straszny i śmieszny.

Fargo bardziej thriller moim zdaniem, a film świetny, Steve Buscemi podnosi poziom tym bardziej. w filmie podobały mi się realistyczne i naturalne dialogi, bardziej jak w zwykłym życiu, a nie jakieś filmowe. może dlatego wydawał się komediowy trochę, ale wg mnie on był po prostu taki prawdziwy bardziej. lubię właśnie filmy, które przypominają normalne życie i takich właśnie szukam teraz.

Filmy!

przez Korba 20 mar 2011, 14:23
"The killer inside me". Dobrze się zapowiadał, ale potwornie mnie znużył ten film. Przemęczyłam go na 2 razy. Niekoniecznie polecam.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Filmy!

przez Sabaidee 20 mar 2011, 20:13
shinobi napisał(a):Wczoraj do snu odpaliłem jeden z ulubonych filmów, Nocny kowboj.

Nocny kowboj to klasyka z czasów, kiedy jeszcze Amerykanie kręcili dobre filmy. Z takich staroci ostatnio obejrzałem Serce to samotny myśliwy (The Heart Is a Lonely Hunter) i też mi się bardzo podobał i mogę polecić.
Sabaidee

Filmy!

przez dar 21 mar 2011, 21:48
"American Beauty", "Efekt motyla 2" "Kac Vegas".
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Filmy!

przez Sabaidee 22 mar 2011, 18:32
shinobi napisał(a):Sabaidee, nie widziałem wymienionego przez Ciebie filmu. Wiem ino, że to na podstawie książki, której też nie czytałem, ale się przymierzam.

Do filmu chyba łatwiej się przymierzyć niż do książki.

shinobi napisał(a):Wczoraj oglądałem "Angielskiego pacjenta".

"Angielski pacjent" już dawno za mną. Ja ostatnio szukam perełek i niekoniecznie amerykańskich tzn. filmów, które w Polsce są prawie zupełnie nieznane, a okazują się rewelacyjne.

Wczoraj holenderski dramat "Zwrotniczy", a na dzisiaj coś weselszego pod frapującym tytułem "Szczekające psy nie gryzą" - komediodramat made in South Korea.
Sabaidee

Filmy!

przez *Wiola* 22 mar 2011, 20:32
Sabaidee, To Tobie polecam ten film , o ile nie znasz:
http://www.filmweb.pl/film/1900+cz%C5%8 ... a-1998-863
Moderator

Sortuj wg