Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Pieprz 10 sie 2016, 19:07
Liber8 napisał(a):A tu proszę jaka niespodzianka, ziemię zaatakowali marsjanie, a grubas okazał się bohaterem ratującym piekną dziewczynę, w dodatku intencje miał czyste :pirate:
Z tymi czystymi intencjami to żartujesz prawda? ;)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Liber8 10 sie 2016, 20:20
A jednak ktoś obejrzał ten film ;)
Pieprz napisał(a):Z tymi czystymi intencjami to żartujesz prawda? ;)

Tak średnio bym powiedział :pirate: Jest on negatywną postacią i złem wcielonym, ale z tego co pamiętam, nie rozchodziło się mu o żadne seksy ani nic w tym stylu. Rozpoczynając oglądanie, moja pierwsza myśl dotyczyła tego, że będzie się próbował do niej dobierać.
Bez sensu jest to, że nie dał jej pobyć dłużej przy wejściu (w śluzie) tak żeby mogła zobaczyć przelatujące statki, wtedy byłaby pewność.
Zamysł miał taki, żeby trzymać ją tam przez długi czas i tworzyć coś na wzór rodziny (z nią i tym drugim gostkiem), a to wiadomo byłaby patologia. Przetrzymywania kogoś wbrew jego woli, tak by go chronić, nie można niczym usprawiedliwić, nawet atakiem marsjan :pirate:

Filmy!

przez Stracona100 10 sie 2016, 20:37
"Dom Zły" - Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie.

To bardzo ciężkie, gorzkie, męskie kino. Bez eufemizmów, bez owijania w bawełnę pokazuje mroczną, bolesną i do bólu przejmującą rzeczywistość lat 80. Wraz z rozwojem akcji reżyser zagęszcza atmosferę i nie rozładowuje napięcia aż do samego końca. Realistyczne z pozoru sceny płynnie przechodzą u niego w dziką fantasmagorię, puentowaną bardzo często smoliście czarnym humorem. Najcięższy z rzucanych przez reżysera głaz przygniata widza jednak dopiero wtedy, gdy uświadomi sobie, że przez ostatnie trzydzieści lat niewiele się u nas zmieniło.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez anka szklanka 12 sie 2016, 14:41
Z oglądanych ostatnio (a raczej oglądanych ponownie, bo lubię oglądać te same filmy kila razy ;)) mogę polecić:

Na samym dnie, Dyskretny urok burżuazji, Wielkie piękno, Złoty wiek, Muszelka i pastor, Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów.

Filmy!

przez Artemizja 13 sie 2016, 14:54
Obejrzałam ostatnio Suicide Squad i znowu się zawiodłam. Naprawdę myślałam, że będzie coś lepszego.
Teraz czaję się na Iluzję 2, ale podobno nie jest już tak spójna logicznie jak pierwsza część. Ciekawe, czy to prawda...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez wiejskifilozof 14 sie 2016, 10:07
Nawet dobry film.Mrówki w Samolocie.

Filmy!

przez Kontrast 19 sie 2016, 11:39
Powrót (2015) The Daughter, bardzo dobry film o wyborach/konsekwencjach, pokazujący, że życie nie jest jedno wymiarowe i żądzą nim uczucia.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Filmy!

przez Stracona100 19 sie 2016, 12:01
"Wino truskawkowe"
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Filmy!

przez Artemizja 22 sie 2016, 14:50
Iluzja 2 - da się obejrzeć, ale mam wrażenie, że druga część jest już robiona na siłę.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez Naemo 25 sie 2016, 13:58
Oglądał ktoś Legion Samobójców? Wybieram się w przyszłym tygodniu.
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

Filmy!

przez Michellea 25 sie 2016, 14:04
Tak. Powiedziałabym, że odczucia mam mieszane. Fabuła jest przewidywalna. Początek filmu strasznie pędzi, jednocześnie zapoznając z bohaterami. Z drugiej strony gra aktorska naprawdę dobra (Margot Robbie <3). Zależy też czego się oczekuje idąc na ten film.
Ostatnio edytowano 25 sie 2016, 14:05 przez Michellea, łącznie edytowano 1 raz

Filmy!

przez Artemizja 25 sie 2016, 14:05
Nathaliee, tak, oglądałam. Dla mnie był nieciekawy. Spodziewałam się czegoś lepszego. No, ale to tylko moje odczucie ;)

Administrator

Filmy!

przez Naemo 26 sie 2016, 00:22
Nie polecam serialu Mr. Robot jesli się nie chce mieć schiz po nim :? Ale ogólnie super wciągający, ciekawy, ładnie nakręcony itd. itp. Więc generalnie polecam :great: Nie wiem czy nie łamię jakiś zasad teraz, bo to dział na filmy, a nie seriale, ale raz się żyje, nie? :roll:
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

Filmy!

przez Kontrast 26 sie 2016, 00:31
Nathaliee, Widzialem pierwszy sezon i taki specyficzny w porownaniu do tego co ostatnio z seriali jest, choc scenariuszowo mialem tam jakies ale do spójności. ja czekam na 2 sezon ,,Narcos''
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Sortuj wg