Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Purpurowy 12 sie 2015, 17:50
Zebrec napisał(a):Oglądał ktoś film dokumentalny "Amy" o Amy Winehouse?

Tak. Moja matka i mój ojciec. Polecają.

Filmy!

przez wielbłądzica 14 sie 2015, 04:23
Inne filmy, które poprawią nastrój tym, że są udane:
"Autor widmo" Polańskiego, z 2010 roku - wciągający thriller.
"Eskorta"(The Homesman) Tommy Lee Jones, 2014 - niekonwencjonalny western, pozornie może zdołować, ale jak go się zrozumie to daje do myślenia.

Filmy!

przez khaleesi 14 sie 2015, 05:45
Purpurowy napisał(a):
Zebrec napisał(a):Oglądał ktoś film dokumentalny "Amy" o Amy Winehouse?

Tak. Moja matka i mój ojciec. Polecają.
Właśnie miałam o tym filmie napomknąc w temacie :lol:
Ostatnio widziałam Lokatora Polańskiego. Ciekawe stadium schizofrenii.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez TruchłoBoga 14 sie 2015, 06:23
Spirala 1978. 10/10.
TruchłoBoga

Filmy!

przez Zebrec 14 sie 2015, 14:23
khaleesi, oglądałaś?
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Filmy!

przez khaleesi 15 sie 2015, 02:04
Zebrec, nie
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Filmy!

przez Zebrec 15 sie 2015, 02:24
khaleesi, jeżeli jesteś fanką Amy, to zdecydowanie polecam!
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Filmy!

przez zzzzz 15 sie 2015, 23:55
Wartościowa komedia : "Legenda telewizji 2- Kontynuacja / Anchorman 2 -The legend continues (2013r)"
http://www.cda.pl/video/153527d0?wersja=720p

Pierwsza część tego filmu była przeciętna ale dwójka to co innego :great:

Ten film rozszerzył moje horyzonty: poznałem całkiem nowe słowo "koronkowiec" i chyba wiem co przyciąga do siebie ludzi / na jakiej zasadzie się dobierają ( Brick i Chani ) :mrgreen:

PS: czasem warto oglądać też napisy ;)
Ostatnio edytowano 15 sie 2015, 23:58 przez zzzzz, łącznie edytowano 1 raz

Filmy!

przez hobbyturysta 15 sie 2015, 23:56
ja bym chetnie jakis fajny horror obejrzal
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Filmy!

przez khaleesi 16 sie 2015, 18:30
Zebrec, nie jestem fanką jej ale mi szkoda dziewczyny tak po ludzku.
Mistrz Avatara

Filmy!

przez Frukkt.Destabile 21 sie 2015, 12:44
wielbłądzica napisał(a):"Eskorta"(The Homesman) Tommy Lee Jones, 2014 - niekonwencjonalny western, pozornie może zdołować, ale jak go się zrozumie to daje do myślenia.

Tak się składa, że oglądałem dwa dni temu „Eskortę” i prawdę powiedziawszy, film raczej nie nastroił mnie pozytywnie – inna sprawa, że negatywnie również nie (spłynął obok mnie) – dlatego jestem zdziwiony twoją opinią. Historia Cuddy raczej do szczęśliwych nie należy, a jej finał wieńczy bezsensowny wybór. Briggsem, zdaje się, powodowało chwilowe przesilenie emocjonalne (prawdopodobnie pierwsze od dawien dawna), które koniec końców, jak sugeruje ostatnia scena, prędzej należy uznać za incydent niż zdecydowaną woltę w życiu cowboya.

Do mnie ten film nie trafia, bo motywy działań i decyzji bohaterów – szczególnie Cuddy – są przedstawione (czy nawet zasugerowane) mało przekonująco. Ale pod względem aktorskim wydaje się ok.

Filmy!

przez kamorgas 21 sie 2015, 14:06
Bardzo mi się spodobał... Mad Max a szczególnie charakteryzacja i rekwizyty

Filmy!

przez popiol 24 sie 2015, 01:57
Boże, ale genialny dramat http://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318 najlepiej nie czytać żadnych opisów fabuły tylko oglądać.
popiol

Filmy!

przez wielbłądzica 24 sie 2015, 03:36
Frukkt.Destabile napisał(a):Tak się składa, że oglądałem dwa dni temu „Eskortę” i prawdę powiedziawszy, film raczej nie nastroił mnie pozytywnie – inna sprawa, że negatywnie również nie (spłynął obok mnie) – dlatego jestem zdziwiony twoją opinią. Historia Cuddy raczej do szczęśliwych nie należy, a jej finał wieńczy bezsensowny wybór. Briggsem, zdaje się, powodowało chwilowe przesilenie emocjonalne (prawdopodobnie pierwsze od dawien dawna), które koniec końców, jak sugeruje ostatnia scena, prędzej należy uznać za incydent niż zdecydowaną woltę w życiu cowboya.

Do mnie ten film nie trafia, bo motywy działań i decyzji bohaterów – szczególnie Cuddy – są przedstawione (czy nawet zasugerowane) mało przekonująco. Ale pod względem aktorskim wydaje się ok.

Mnie dobrze nastrajają filmy w moim odczuciu niekonwencjonalne. Lubię westerny, a ten miał do tego nietypową dla tego gatunku fabułę. Przejmujące były dla mnie życiorysy kobiet w tym filmie, to że choroba doprowadziła je do braku kontaktu z rzeczywistością i całkowite zdanie na łaskę innych ludzi, którzy w większości nie chcieli mieć z nimi nic wspólnego. W wyżej polecanym filmie "Polowanie" też występuje motyw ostracyzmu w społeczeństwie, tylko na innym tle.

Dla mnie było parę przesłanek, które tłumaczyły wybory Cuddy, np. monotonne życie na pustkowiu. Zadanie, którego się podjęła umożliwiało jej oderwanie się od miejsca, w którym nieszczęśliwie żyła. Chciała postępować właściwie moralnie, w świecie gdzie żeby przeżyć trzeba było poświęcić pewne "ofiary". Legendarny Tommy Lee Jones jako aktor i reżyser w "Eskorcie" jest dla mnie zadowalający.

Sortuj wg