Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Davin 24 sty 2015, 10:19
Nie rozumiem zachwytu Fury. Obejrzałem wczoraj i uważam film za średniaka a ostatnia walka to śmiech na sali. Połączenie Szeregowca Ryana z Gwiezdnymi Wojnami. :mrgreen:
Davin

Filmy!

przez marwil 24 sty 2015, 10:24
Bo i zachwytu nie ma. W ogóle bardzo niewiele jest dobrych wojennych filmów na tle innych gatunków, bo i wojny mało się kręci.
Na Fury przynajmniej nie miałem
Ochoty zwymiotować jak na Szeregowca Ryana.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Filmy!

przez Davin 24 sty 2015, 10:27
marwil, no flaków nie było no ale wojna brutalna była.

Tylko mnie wkurwiały te latające lasery podczas walk? :mrgreen:
Davin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 10:36
Ja po kilku minutach ostatniej i zapewne strategicznej dla "dramaturgii"filmu sceny batalistycznej głośno wyrazilem swoją jakże nagatywną opinię i oscentacyjnie poszedłem spać... Nie lubię jak ktoś robi ze mnie debila , jeszcze większego niż jestem.
Nawet w czterech pancernych nie ma takiego nagromadzenia absurdów.
Ale statystyczny przeciętny otyły amerykański półdebil byl zapewne zachwycony.
W Bękartach wojny wyświetlany jest niemiecki film , bodajże Duma Narodu o snajperze. Analogie co do realizmu są zatrważające....Tylko że w Bękartach wojny chodzi o krzywe zwierciadło, a twórcy "Furii" to tak na poważnie :D
I nie chcę tu pisać o rażacych niekonsekwencjach logicznych i batalistycznych tego w założeniu jakże dramatycznego filmu z ktorego wyszła komedia, ponieważ nie chcę nikomu psuć radości z oglądnięcia tego dzieła :D
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"

Filmy!

przez marwil 24 sty 2015, 11:47
Masz rachę Intelu, jednakże lepszy rydz niż kolejna odsłona szybkich i wściekłych.
Oglądam każdy film wojenny i wolę wkurwić się na nim, niż na innym.
Przełknąłem go, lecz nie będzie bisu przed ekranem.

Davin, to pociski smugowe a nie lasery. Jeśli chodzi o zdjęcia, oprócz oczywistej farsy, szczególnie w ostatniej batalii w biegu wydarzeń - bez zarzutu. Tak to mniej więcej mogło wizualnie się prezentować w rzeczywistości.
Tylko np. W miasteczku spada moździerz, a wszyscy latają żywi - na Ukrainie podobny pocisk wysyła do krainy wiecznych łowów wszystkich dookoła w sporym promieniu.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Filmy!

przez Davin 24 sty 2015, 11:55
marwil, z tego co pamiętam to smugowy takiego czegoś nie zostawiał. Jakby nie patrzeć to film wojenny powinien jakoś wyglądać a nie latające lasery raz czerwone raz zielone...
Davin

Filmy!

przez Pieprz 24 sty 2015, 13:03

Mi się podobało ,a nie jestem przeciętny, ani amerykaninem ani półdebilem (jestem lekko otyły :P )
Po prostu nie każdy szuka w filmach tego co ty czyli realizmu. To nie jest dokument tylko film fabularny.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez liptint 24 sty 2015, 13:30
obejrzałam:
Bella
https://www.youtube.com/watch?v=RGX3LNbzMC4

a dziś: October Baby - ciekawy, wzruszający, daje do myślenia. Polecam
http://video.anyfiles.pl/October+Baby+2 ... ideo/45769

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 15:31
Pieprz napisał(a):

Mi się podobało ,a nie jestem przeciętny, ani amerykaninem ani półdebilem (jestem lekko otyły :P )
Po prostu nie każdy szuka w filmach tego co ty czyli realizmu. To nie jest dokument tylko film fabularny.

Skoro twórcy dokładają maksymalnych starań aby oddać realizm obrazu krwawych walk ( trzeba przyznać że w najwyższym stopniu skutevznie ) to elementarna konsekwencja nakazywała by taki sam lub zbliżony realizm oddać w fabule.
Wielogodzinne nieskuteczne oblężanie uszkodzonego czołgu przez uzbrojony po zęby oddzial Wehrmachtu jest tak głupie, że nie waham się pisać debilne. Czołgu, ktory był jednym z gorszych czołgów II wojny światowej. Czołgu niefortunnie napędzanego benzyną co dało mu złą sławę i potocznie nawet amerykańscy żołnierze nazywali go zapalniczką. Z resztą w pierwszych scenach filmu taki czołg zapala się ( realistycznie ) od jednego strzału pancerfausta. Przy końcowym oblężeniu czołgu-termopili widać jak Niemcy mają takich pancerfaustów kilkanaście i jakoś zapominają ich użyć. Poza tym oblężenie zaczyna się w dzień a kończy w głębokiej , ciemnej nocy ( aby dodać dramaturgii ), co sugeruje wielogodzinne nieskuteczne oblężenie. JEDEN FRAJERSKI USZKODZONY CZOŁG !

Jestem wielki zwolennikiem filmów SF ale oglądając je muszę mieć świadomośc że to są filmy tego typu już z założenia.
Natomiast wrzucanie do jednego kotła realizmu bitewnego, elementów komicznych i debilizmu fabularnego przerasta możliwości mojej tolerancji.
To jest tak jakby na przykład w filmie o Wałesie pojawiły się ufoludki lub wampiry. Też byś się nie wkurwił i stwierdził że to nie film dokumentalny tylko fabularny, zwłaszcza że nie uprzedzono by Cię nigdzie że to czarna komedia a nie film biograficzny?

Są wojenne komedie ( Parszywa Dwunastka, Złoto Dezerterów, Jak rozpętałem Drugą Wojnę Światową ) i filmy skutecznie pretendujące do dramatów wojennych ( Szeregowiec Rayan )
Furia na siłę chce być jednym i drugim
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"

Filmy!

przez Pieprz 24 sty 2015, 16:37

Chyba jesteś jedyną osobą która uważa że Furia próbuje być komedią.
Król Balu

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 17:14
Pieprz napisał(a):

Chyba jesteś jedyną osobą która uważa że Furia próbuje być komedią.

Przecież Ja jestem wyjątkowy! Nie wiedziałeś o tym? :D :D :D

Filmy!

przez Pieprz 24 sty 2015, 17:43
Wiedziałem, oczywiście że jesteś. ;)
Król Balu

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 17:49
Pieprz napisał(a):Wiedziałem, oczywiście że jesteś. ;)

:D
To jaki teraz film "bierzemy na tapetę"? :D

Filmy!

przez Pieprz 24 sty 2015, 18:10
The Judge z RD juniorem. Mi się osobiście bardzo podobał (nie licząc nudnego wątku między głównym bohaterem a dawną miłością). Opinie?
Król Balu

Sortuj wg