Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Rebelia 23 sty 2015, 22:10
marwil, do "Walc z Baszirem" dorzuciłabym jeszcze "Persepolis"

Filmy!

przez Hans 23 sty 2015, 22:17
Miałem sobie ten film "Fury" obejrzeć, ale dobrze, że mnie ostrzegliście, że przypomina "Szeregowca Ryana", dlatego zaoszczędzę czas. :)
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez marwil 24 sty 2015, 09:40
Hans, możesz spokojnie kuknąć Fury. Można doszukać się kilku podobieństw z Szeregowcem R., jednak nie jest tak irytująco słodkopierdzący jak tenże.
Miałem na nim flashbacki z Bękartôw Wojny ale to może z powodu obsady.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Davin 24 sty 2015, 10:19
Nie rozumiem zachwytu Fury. Obejrzałem wczoraj i uważam film za średniaka a ostatnia walka to śmiech na sali. Połączenie Szeregowca Ryana z Gwiezdnymi Wojnami. :mrgreen:
Davin

Filmy!

przez marwil 24 sty 2015, 10:24
Bo i zachwytu nie ma. W ogóle bardzo niewiele jest dobrych wojennych filmów na tle innych gatunków, bo i wojny mało się kręci.
Na Fury przynajmniej nie miałem
Ochoty zwymiotować jak na Szeregowca Ryana.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Filmy!

przez Davin 24 sty 2015, 10:27
marwil, no flaków nie było no ale wojna brutalna była.

Tylko mnie wkurwiały te latające lasery podczas walk? :mrgreen:
Davin

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 10:36
Ja po kilku minutach ostatniej i zapewne strategicznej dla "dramaturgii"filmu sceny batalistycznej głośno wyrazilem swoją jakże nagatywną opinię i oscentacyjnie poszedłem spać... Nie lubię jak ktoś robi ze mnie debila , jeszcze większego niż jestem.
Nawet w czterech pancernych nie ma takiego nagromadzenia absurdów.
Ale statystyczny przeciętny otyły amerykański półdebil byl zapewne zachwycony.
W Bękartach wojny wyświetlany jest niemiecki film , bodajże Duma Narodu o snajperze. Analogie co do realizmu są zatrważające....Tylko że w Bękartach wojny chodzi o krzywe zwierciadło, a twórcy "Furii" to tak na poważnie :D
I nie chcę tu pisać o rażacych niekonsekwencjach logicznych i batalistycznych tego w założeniu jakże dramatycznego filmu z ktorego wyszła komedia, ponieważ nie chcę nikomu psuć radości z oglądnięcia tego dzieła :D
...nie mam podpisu...

Filmy!

przez marwil 24 sty 2015, 11:47
Masz rachę Intelu, jednakże lepszy rydz niż kolejna odsłona szybkich i wściekłych.
Oglądam każdy film wojenny i wolę wkurwić się na nim, niż na innym.
Przełknąłem go, lecz nie będzie bisu przed ekranem.

Davin, to pociski smugowe a nie lasery. Jeśli chodzi o zdjęcia, oprócz oczywistej farsy, szczególnie w ostatniej batalii w biegu wydarzeń - bez zarzutu. Tak to mniej więcej mogło wizualnie się prezentować w rzeczywistości.
Tylko np. W miasteczku spada moździerz, a wszyscy latają żywi - na Ukrainie podobny pocisk wysyła do krainy wiecznych łowów wszystkich dookoła w sporym promieniu.

Filmy!

przez Davin 24 sty 2015, 11:55
marwil, z tego co pamiętam to smugowy takiego czegoś nie zostawiał. Jakby nie patrzeć to film wojenny powinien jakoś wyglądać a nie latające lasery raz czerwone raz zielone...
Davin

Filmy!

przez Pieprz 24 sty 2015, 13:03

Mi się podobało ,a nie jestem przeciętny, ani amerykaninem ani półdebilem (jestem lekko otyły :P )
Po prostu nie każdy szuka w filmach tego co ty czyli realizmu. To nie jest dokument tylko film fabularny.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez liptint 24 sty 2015, 13:30
obejrzałam:
Bella
https://www.youtube.com/watch?v=RGX3LNbzMC4

a dziś: October Baby - ciekawy, wzruszający, daje do myślenia. Polecam
http://video.anyfiles.pl/October+Baby+2 ... ideo/45769

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 15:31
Pieprz napisał(a):

Mi się podobało ,a nie jestem przeciętny, ani amerykaninem ani półdebilem (jestem lekko otyły :P )
Po prostu nie każdy szuka w filmach tego co ty czyli realizmu. To nie jest dokument tylko film fabularny.

Skoro twórcy dokładają maksymalnych starań aby oddać realizm obrazu krwawych walk ( trzeba przyznać że w najwyższym stopniu skutevznie ) to elementarna konsekwencja nakazywała by taki sam lub zbliżony realizm oddać w fabule.
Wielogodzinne nieskuteczne oblężanie uszkodzonego czołgu przez uzbrojony po zęby oddzial Wehrmachtu jest tak głupie, że nie waham się pisać debilne. Czołgu, ktory był jednym z gorszych czołgów II wojny światowej. Czołgu niefortunnie napędzanego benzyną co dało mu złą sławę i potocznie nawet amerykańscy żołnierze nazywali go zapalniczką. Z resztą w pierwszych scenach filmu taki czołg zapala się ( realistycznie ) od jednego strzału pancerfausta. Przy końcowym oblężeniu czołgu-termopili widać jak Niemcy mają takich pancerfaustów kilkanaście i jakoś zapominają ich użyć. Poza tym oblężenie zaczyna się w dzień a kończy w głębokiej , ciemnej nocy ( aby dodać dramaturgii ), co sugeruje wielogodzinne nieskuteczne oblężenie. JEDEN FRAJERSKI USZKODZONY CZOŁG !

Jestem wielki zwolennikiem filmów SF ale oglądając je muszę mieć świadomośc że to są filmy tego typu już z założenia.
Natomiast wrzucanie do jednego kotła realizmu bitewnego, elementów komicznych i debilizmu fabularnego przerasta możliwości mojej tolerancji.
To jest tak jakby na przykład w filmie o Wałesie pojawiły się ufoludki lub wampiry. Też byś się nie wkurwił i stwierdził że to nie film dokumentalny tylko fabularny, zwłaszcza że nie uprzedzono by Cię nigdzie że to czarna komedia a nie film biograficzny?

Są wojenne komedie ( Parszywa Dwunastka, Złoto Dezerterów, Jak rozpętałem Drugą Wojnę Światową ) i filmy skutecznie pretendujące do dramatów wojennych ( Szeregowiec Rayan )
Furia na siłę chce być jednym i drugim
...nie mam podpisu...

Filmy!

przez Pieprz 24 sty 2015, 16:37

Chyba jesteś jedyną osobą która uważa że Furia próbuje być komedią.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez INTEL 1 24 sty 2015, 17:14
Pieprz napisał(a):

Chyba jesteś jedyną osobą która uważa że Furia próbuje być komedią.

Przecież Ja jestem wyjątkowy! Nie wiedziałeś o tym? :D :D :D
...nie mam podpisu...

Sortuj wg