Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Tyrr 30 gru 2014, 00:10
Rico napisał(a):
Midori napisał(a):Furia - bardzo ciekawy dramat wojenny. Co prawda fabuła nie jest jakaś pierwszorzędna, ale efekty podciągają wartość całości. Dużo drastycznych scen. Ogólnie polecam, ale jak kogoś brzydzą latające dookoła flaki, to nie powinien się zabierać do oglądania. ;)

Początek bardzo dobry, jest klimat wojny, taki ciężki. Im dalej w film tym więcej absurdów, szczególnie rażących dla ludzi interesujących się tematyką, ale można przymknąć oko i cieszyć się filmem, bo sceny są bardzo efektowne, aktorstwo też dobre. Niestety końcowa walka totalnie niszczy film i przymknięcie oka nic nie daje - tu trzeba zamknąć oboje oczu.
Chyba dziś sobie oglądnę, bo byłem na tym w kinie.

Dokładnie tak. Motyw ze skrzyżowaniem to jakieś totalne science fiction. Siedzą sobie kolesie w czołgu, typ wrzuca granat, zamyka, granat wybucha, otwiera czołg - typy siedzą dalej, w tej samej pozycji :lol: Seriously?

Mnie w tym filmie zmiażdżyło totalnie audio, dźwięki tych wszystkich wystrzałów, wybuchów. W kinie to było coś pięknego.
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Filmy!

przez INTEL 1 30 gru 2014, 00:14
"Bogowie"
Właśnie wróciłem z kina.
Coś wspanialego.
Dzięki temu filmowi choć przez chwilę znów chce się żyć...
I dodam jeszcze, że film oglądalem w kinie odległym od Kliniki Kardiochirurgii (gdzie to się wszystko zaczęło) o jakieś 500 metrów
Poważnie
...nie mam podpisu...

Filmy!

przez Meg1985 30 gru 2014, 00:25
Zebrec napisał(a):Włączyłem wczoraj "Kawę i papierosy". Długo zbierałem się do obejrzenia tego filmu i niestety jestem bardzo zawiedziony. Film zupełnie nie przypadł mi do gustu. Mimo sympatii do specyficznego kina Jima Jarmuscha (m.in. "Noc na ziemi", "Truposz"), totalnie mnie znudził.

Dzisiaj przymierzam się do obejrzenia "Procesu" z Kyle'em McLachlanem (niezapomnianym agentem Cooperem z "Miasteczka Twin Peaks") na podstawie powieści Franza Kafki. Liczę na dobry dramat psychologiczny. Zobaczymy, co z tego wyjdzie! ;)

Też widziałam "Kawę i papierosy" już kilka lat temu. Film jest niezły, choć momentami nudnawy, to trzeba przyznać. Szczególnie zapadł mi w pamięć wątek z Jackiem Whitem z the White Stripes, ale ja mam słabość do Jacka :) Ogólnie, trochę się wynudziłam oglądając ten film, podobały mi się tylko poszczególne sceny, jak ta z Jackiem i jego ówczesną żoną Meg White i ta z Cate Blanchett :)

-- 30 gru 2014, 00:34 --

Obejrzałam wczoraj "Withnail i ja". Kiedyś polecaliście ten film. Jest świetny, bardzo zabawny, super dialogi. Czy znacie jakieś filmy w podobnym klimacie?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez wel2 30 gru 2014, 00:34
wczoraj obejrzałam "Bez litości"2014 i się zakochałam w Denzelu Washingtonie :105:
wobec czego obejrzałam kolejne dwa filmy z jego udziałem.
właśnie skończyłam film "Lot" 2012 - podobał mi się - a ja się łatwo wynudzam.
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Filmy!

przez Hans 30 gru 2014, 00:54
Meg1985, fajnie Cię widzieć na forum. Na filmwebie ludzie polecają kilka filmów, niestety żadnego z nich jeszcze nie widziałem. Czas nadrobić zaległości.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Meg1985 30 gru 2014, 00:59
Witaj Hans, też miło Cię widzieć. Tak, masz rację, czas nadrobić zaległości. Szukam czegoś w podobnym stylu do " Withnail i ja " ;)

Filmy!

przez hucpa 30 gru 2014, 01:06
Dzikie historie, wchodzi w styczniu. Polecam.
hucpa

Filmy!

przez Hans 30 gru 2014, 01:09
Meg1985, miałem na myśli podobne do "Withnail i ja", na forum tego filmu coś tam polecają. Chyba sobie znowu go obejrzę, 1. stycznia. Myślę, że swoją nostalgią idealnie wpasuje się w rozmyślania o minionym roku.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Meg1985 30 gru 2014, 01:30
Hans, ja też jeszcze nie raz do niego wrócę :) Poszukam w takim razie na filmwebie, zobaczymy, co tam ciekawego ludzie polecają:)

Filmy!

przez Zebrec 30 gru 2014, 19:23
Wczoraj do snu włączyłem dla przypomnienia "Zieloną milę". Nie udało mi się przy nim zasnąć. Magiczny film! ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Filmy!

przez Midori 30 gru 2014, 21:35
Jako w piekle, tak i na Ziemi to chyba najgorszy horror, jaki oglądałam. :roll:
Midori

Filmy!

przez Malarz cieni 30 gru 2014, 23:12
Dzisiaj obejrzałem sobie "Kanał" Wajdy i zgadzam się z zachwytami nad tym filmem. Mocne, wojenne kino. Jakiś czas musiałem dochodzić do siebie.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Filmy!

przez jetodik 30 gru 2014, 23:31
wel2,

wczoraj obejrzałam "Bez litości"2014 i się zakochałam w Denzelu Washingtonie

nie wiem czy widziałaś "2 guns" tez z Denzelem w roli głównej, jeśli nie, bardzo polecam.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Filmy!

przez wel2 31 gru 2014, 00:39
jetodik, no też zaliczyłam w ostatnich dniach :-)
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Sortuj wg