Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Pieprz 07 gru 2014, 21:44
Absinthe, thx może jutro obejrzę :)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Zebrec 07 gru 2014, 22:19
Dzisiaj planuję obejrzeć "W pogoni za szczęściem" z Willem Smithem. Widział ktoś?
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Filmy!

przez jetodik 08 gru 2014, 00:42
Obejrzałem wczoraj Przeznaczenie 2014. Nie lubie filmów z motywami podróży w czasie, jednak skusiłem sie pozytywnymi opiniami. Ten był na tyle dobry, że obejrzałem do końca (choć do tego przyczyniło się też nastawienie na super końcówkę, o której czytałem już wcześniej) i na tyle słaby, że nie chce mi się dopowiadać wydarzeń do zapętlonej historii, do której trzeba je dopowiedzieć, jeśli ma stanowić spójną całość. Jak ktoś lubi zabawę z interpretacją i podeszła mu incepcja to polecam. Jak dla mnie jeśli już SF to takie jak Prometeusz, w których nie ma wehikułów czasu za to jest eksploracja kosmosu.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Reiben 08 gru 2014, 02:39
jetodik, jak SF to ojezusmarja tylko nie Prometeusz, największy gwałt na mózgu człowieka z przynajmniej resztkami tego organu. Moim zdaniem, o czym pisałem wcześniej o 'Przeznaczeniu', nie potrzeba właśnie nic dopowiadać, liczy się tylko wrażenie jakie wywołuje ten film, dlatego, że do kwestii podróży w czasie nie da się nic sensownego dopowiedzieć póki nie jest się wiodącym na świecie fizykiem, koncepcja na tyle zagmatwana i niejasna, że nawet oni nie wiele mają do powiedzenia i co jakiś czas zmieniają poglądy...tymczasem liczne grono ekspertów po obejrzeniu tego filmu czuje się zobowiązane do wyjaśniania i poparcia albo skrytykowania podróży w czasie wg twórców Przeznaczenia :lol: :silence:

-- 08 gru 2014, 02:41 --

Ja widziałem parę dni temu dopiero Pacific Rim, muszę dopisać go sobie do listy dżizyskurwajapierdole kina SF zaraz po Prometeuszu :D
Reiben

Filmy!

przez lojantka 08 gru 2014, 02:48
jakbym odkładała kasę wywalaną na wszystkie gnioty pokroju prometeusza, tobym miała na protezę mózgu. nie pamiętam fabuły, pamiętam jedynie zażenowanie po wyjściu z kina, jakiś spedolony fasbender w kosmicznym wdzianku, czycoś
lojantka

Filmy!

przez Midori 08 gru 2014, 17:30
Wczoraj obejrzałam japoński thriller Wizje (Yogen). Może nie jest jakoś specjalnie warty wyróżnienia, ale bardzo podobał mi się sposób zamknięcia przez głównego bohatera pętli czasowej. ;)
Midori

Filmy!

przez Arhol 08 gru 2014, 18:07
Prometeusz

Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Filmy!

przez jetodik 08 gru 2014, 18:59
Reiben mnie chodziło o dopowiedzenie takich wydarzeń i koncepcji podróży w czasie, które by pasowały nie do teorii współczesnych fizyków, tylko do wydarzeń filmu, czyli chodzi tu o uczynienie go spójnym wewnętrznie, a nie realistycznym. Z góry zakładam, że ten film to przecież fikcja i myślę, że aby dostrzec jak przedstawione w niej wydarzenia, zgrabnie się łączą, trzeba ją umieścić w odpowiednim również fikcyjnym kontekście. Tylko tyle.

Odnośnie Prometeusza to jak się komuś nie podobał, znaczy tylko tyle, że ma inne gusta i oczekiwania od filmów niż ja.

Btw, nie wiem czy jest osobny dział na seriale, ale polecam Wataha 2014 - intrygująca akcja odgrywa się w surowym bieszczadzkim klimacie, postacie są wyraźne i naturalne, dzięki czemu ma się wrażenie jakby się tam było pośród nich :great:

-- 11 gru 2014, 15:48 --

Nightcrawler 2014, przedni, emocjonujący film, oglądałem z otwartą japą tak mi się spodobał :D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Filmy!

przez Pieprz 14 gru 2014, 19:21
Oglądałem dzisiaj Dark Skies i Dawn of the Planet of the Apes. Pierwszy polecam, bardzo fajny thriller-horror o odwiedzinach obcych. Małpy niby fajne ale jakieś nudne, a szkoda pierwsza część bardzo mi się podobała.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Midori 14 gru 2014, 22:08
Go-hyang-i: Jook-eum-eul Bo-neun Doo Gae-eui Noon - przeciętny horror z kotami w rolach głównych. Bardziej mnie zdołował niż wystraszył.
Midori

Filmy!

przez Rico 15 gru 2014, 19:10
Po raz kolejny oglądałem Donnie Darko, genialny film.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Filmy!

przez Midori 15 gru 2014, 20:22
Rico, owszem. Oglądałam Donnie'go już chyba ze 20 razy. :mrgreen:
Midori

Filmy!

przez Hans 16 gru 2014, 21:40
Również jestem wielkim fanem Donnie'go, jest w moim top 10 wszech czasów. Zazwyczaj lubię sobie obejrzeć w wigilię Wszystkich Świętych.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez bittersweet 16 gru 2014, 22:06
Wczoraj przez przypadek właczyłam "Tramwaj zwany pozadaniem" z Vivien Leigh i Marlonem Brando, stare dobre kino z charyzmatycznymi aktorami
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg