Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Artemizja 13 lis 2014, 18:18
Reiben, Twój wybór ;) Moim zdaniem, warto obejrzeć.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez Pieprz 13 lis 2014, 18:30
Artemizja, thx, ściągnę z torrentów w 720p i w jak najmniejszej wadze, ale pewnie ostatecznie i tak nie obejrzę

Jak masz nie oglądać w kinie albo na 50 calowym tv, to lepiej w ogóle wcale.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Reiben 13 lis 2014, 18:43
Hmm no nie wiem Pieprz, w filmie o podróży międzygwiezdnej liczę jednak równie mocno na ciekawą historię, mimo tego, że opis 'Dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu...' odrzuca mnie banalnością i biorąc pod uwagę, że akcja dzieje się w bliskiej przyszłości to styka się z granicą fantasy. W kinie widziałem Grawitację i nie zrobiła na mnie wrażenia przestrzeń kosmiczna w nim, choć faktycznie to jednak inna sprawa bo tam mieliśmy najbliższe otoczenie Ziemii a tu obietnicę odległych zakątków. Jednak jak film położy scenariusz to ja nie widzę sensu oglądać go choćby na najlepszym ekranie tylko dla efektu wizualnego.

-- 13 lis 2014, 18:50 --

btw. chciałbym jakieś sci-fi od Duncana Jonesa bo Nolana przypadły mi do gustu tylko 2 filmy, Memento i Dark Knight
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Midori 13 lis 2014, 21:11
Urideul-ui haengbok-han shigan - niesamowicie ciężki melodramat, ale warto było poświęcić mu czas. 9/10
Midori

Filmy!

przez Zazulka 14 lis 2014, 20:38
"Sharknado 2" - wczoraj. Czy ktoś wie, jak się skończyło, bo zasnęłam w połowie mniej więcej. Nowy Jork ocalał? :zzz:
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Filmy!

przez Midori 14 lis 2014, 20:44
Z dzisiejszego seansu: Gosa - średni horror, ale polecam studentom przed sesją, bo motywuje na swój sposób do nauki. :lol: Muzyka skutecznie buduje napięcie. Szkoda, że fabuła kuleje. :roll:

-- 14 lis 2014, 21:23 --

Epicentrum - o matko! Daaaaawno żaden film nie spowodował u mnie tylu palm face'ów i ataków śmiechu naraz. :lol:
Kiepska gra aktorska w połączeniu z typową głupotą amerykańską. Nie polecam. Nie oglądajcie. :hide:
Midori

Filmy!

przez Hans 15 lis 2014, 00:05
"Brat" i Brat 2" - dwa świetne rosyjskie kryminały.

Mam do Was pytanie o dwa filmy. W pierwszym widziałem tylko końcówkę, facet leci na jakąś planetę, znajduje tam jakąś kulkę, cały czas rozmawia z bazą na Ziemi, kulka okazuje się kulą ziemską i on trzyma ją w ręce i mówi do bazy, że trzyma ich w dłoni.

Drugi film to niemiecki kryminał chyba z lat 30., pamiętam dość tęgiego komisarza, który z jakimś gościem ścigał przestępców i znaleźli się w okolicy płonącej fabryki.

Ktoś te filmy kojarzy?
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Śmiercionauta 15 lis 2014, 22:01
Hans, tęgi inspektor występuje w M - Il mostro di Düsseldorf, ale nie pamiętam żeby coś się tam paliło.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez Hans 15 lis 2014, 22:18
Śmiercionauta, wielkie dzięki. Ten sam tęgi inspektor występuje w "Testamencie doktora Mabuse" i o ten film mi chodziło. Grający go Otto Wernicke często wcielał się w role komisarzy i inspektorów i dotarłem w końcu do Fritza Langa, reżysera, którego filmy będą pewnie teraz namiętnie oglądał. Jeszcze raz dzięki.

A nie kojarzysz tego drugiego filmu, bo wiem, że siedzisz w temacie kosmosu? Kiedyś podesłałeś mi ciekawe opowiadanie z tej tematyki.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Śmiercionauta 16 lis 2014, 18:54
Hans, Lang nakręcił kilka świetnych filmów. Niesyty po ucieczce do USA już nie reżyserował tak dobrych filmów jak w Niemczech. Moim jego ulubionym filmem jest Metropolis.

Co do drugiego filmu to niestety nie kojarzę.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez Midori 17 lis 2014, 21:08
Paganini: Uczeń diabła - pod względem muzycznym arcydzieło, ale niestety fabuła znacznie obniża wartość filmu jako całości. Szkoda.

-- 18 lis 2014, 19:54 --

Lucy - świetna produkcja. Co prawda jest trochę podobna do Jestem Bogiem, ale warto moim zdaniem obejrzeć. ;)
Midori

Filmy!

przez Artemizja 19 lis 2014, 09:55
Lucy - świetna produkcja. Co prawda jest trochę podobna do Jestem Bogiem, ale warto moim zdaniem obejrzeć.
Czekałam na ten film, ale szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś lepszego. A już końcówka mi się totalnie nie podobała.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez Midori 23 lis 2014, 14:58
Wczoraj obejrzałam Non-Stop. Przeciętny thriller z Liamem Neesonem. Jestem niesamowicie rozczarowana tą produkcją. :-|
Midori

Filmy!

przez lojantka 23 lis 2014, 17:35
No właśnie, widziałam w końcu interstellar i muszę przyznać, że spoko. Oczywiście, jak ktoś ma mało przesuwalny margines tolerancji na napakowane rzewnymi monologami poprzeplatanymi z dziarsko-żenującymi tekstami (w momentach kulminacyjnych) amerykańskie filmy, to niech odpuści. Choć procentowo było tego i tak duuużo mniej niż w beznadziejnej wg mnie grawitacji, której jedynym plusem były już tylko kosmiczne widoki w 3d (film tak słaby, że nie mogę sobie za nic przypomnieć nawet zarysu fabuły, po co ona w ten kosmos poleciała i czemu/jak/po co wróciła, pamiętam tylko kosmos i tandetne podrywy kluneja, jego uśmiechnięta mordę za szybą statku kosmicznego). I faktycznie lepiej zobaczyć to w kinie, bo niektóre krajobrazy naprawdę robią wrażenie i to film z gatunku tych, co się po prostu nie godzi oglądać na kompie. Oczywiście ta cała fizyka chyba mocno przerysowana, momentami tak absurdalnie, że zapominałam o wzruszeniu tylko wywracałam oczami, ale kino to właśnie mają być piękne bajki pozwalające zapomnieć na moment o nerwicy :D Fajnie jakby ktoś się jeszcze wypowiedział a propos filmu, ciekawa jestem opinii, bo nie wiem, na ile to wszystko zasadne, a na ile po prostu paląca miłość do mcconaughey'a od czasu obejrzenia true detective (dokładnie ta sama zresztą maniera gry)... Coś jak z avatarem, niby kit, a jednak hit i wspominanie filmu przez tydzień :roll:
lojantka

Sortuj wg