Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Meg1985 07 paź 2014, 19:57
kasialot napisał(a):Chce się żyć - bardzo polecam!

To ja dołączam do grona miłośników tego filmu. Tak dużo osób go zachwalało, że właśnie jestem na świeżo po obejrzeniu filmu. A tak w ogóle, to dałam się nabrać. Nie wiedziałam, że główny bohater to zdrowy człowiek. Genialnie zagrał rolę upośledzonego chłopca.
Również ten film polecam!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Filmy!

przez Reiben 07 paź 2014, 20:22
hobbyturysta napisał(a):Reiben, oddam ci te 16 zl i koniec tematu 8) a i masz zakaz na chodzenie do kina i krytykowanie :great:

To płacisz 16 zł od filmu, inaczej będę chodził i mocno krytykował tutaj, tak, że nawet nie będziesz miał ochoty w 360p ściągać, twoje życie straci sens a pączek nigdy nie będzie już smaczny.
Teraz planuję przejść się na Bez litości, Krocząc wśród cieni, Więźnia labiryntu i jeszcze Pszczółkę Maję!
Reiben

Filmy!

przez Zebrec 08 paź 2014, 16:01
Wczoraj po raz kolejny obejrzałem "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisław Barei. Uwielbiam ten film! :D
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Meisie 08 paź 2014, 21:33
Ostatnio oglądam sporo starych filmów. "Tramwaj Zwany Pożądaniem" i "Przeminęło z Wiatrem" zrobiły na mnie ogromne wrażenie, zupełnie ponadczasowe kino. "Na wschód od Edenu" trochę mnie zawiodło w porównaniu z książką, a "Buntownik bez Powodu" poza wspaniałą obsadą niczym nie zachwycił, chyba nie przetrwał próby czasu.
"A ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for." - John A. Shedd

Filmy!

przez Meg1985 08 paź 2014, 22:43
Oglądał ktoś C.R.A.Z.Y ?

Piękne, kanadyjskie kino. Historia piękna, wzruszająca. Pokazuje, wspaniałą miłość rodziców do swoich dzieci, ale również to, że ta miłość jest czasem bardzo trudna i wymaga czasu, a czasem i cierpienia. Genialny soundtrack ( Pink Floyd, Dawid Bowie, The Rolling Stones i wiele innych). Kolejny film, który wart jest wielokrotnego obejrzenia, choćby tylko, ze względu na muzykę. Myślę, że to dobra opcja na dziś :)

Filmy!

przez Zebrec 08 paź 2014, 23:44
Meg1985, nie oglądałem, ale zachęciłaś mnie soundtrackiem. ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

III Mister Forum

Filmy!

przez Meg1985 08 paź 2014, 23:57
Zebrec, jestem pewna, że Ci się spodoba. Gwarantuję!

Filmy!

przez Zebrec 08 paź 2014, 23:58
Meg1985, właśnie słucham "Space Oddity" Davida Bowie. Świetny kawałek! ;)

III Mister Forum

Filmy!

przez Meg1985 09 paź 2014, 00:00
Zebrec, też go bardzo lubię, to tylko przedsmak filmu :)

-- 09 paź 2014, 16:27 --

goodluck napisał(a):Chyba najlepszy film jaki oglądałem (historia na faktach) http://www.filmweb.pl/Wszystko.Za.Zycie
A muzyka w tym filmie.... cudo

Oglądałam ten film kilka lat temu i również zrobił na mnie duże wrażenie. Bardzo lubię filmy " drogi ", a ten jak najbardziej się do nich zalicza.

-- 09 paź 2014, 16:35 --

INTEL 1 napisał(a):
Zebrec napisał(a):
Aurora92 napisał(a):Taksówkarz - po ocenach na filmwebie i fakcie, że główną rolę gra Robert de Niro, a reżyserował Martin Scorsese, nastawiałam się na świetny film. Niestety zawiodłam się - jest słaby i po prostu nudny, a zachwalony moim zdaniem wyłącznie z powodu tych dwóch panów (i być może młodej Jodie Foster).

Myślę, że to rzecz gustu. Widocznie nie poczułaś klimatu, który jest niesamowity, bardziej "dusznego" nie widziałem w żadnym filmie!

Fantastycznie slowo "duszny" oddaje klimat tegoż filmu.
Gratuluję :D

Zachęciliście mnie tym "dusznym" klimatem i właśnie zabieram się do odnalezienia tego filmu:)

-- 09 paź 2014, 22:35 --

Jestem właśnie po obejrzeniu " Taksówkarza". Film bardzo mi się podobał. Faktycznie dało się wyczuć tą duszną atmosferę, można było wręcz poczuć ten brud i syf spowijający ulice miasta. Z pewnością jest to też zasługa tego, że sceny odbywały się przeważnie w nocy. Myślałam co prawda, że wątek znajomości taksówkarza i pracownicy biura wyborczego będzie bardziej rozwinięty, a jednak film poszedł zupełnie w innym kierunku, ale wcale nie mówię, że złym. A mimo to, końcówka wskazywała na to, że jednak ta znajomość nie została zakończona. Fajnie, że główny bohater jednak przeżył tą krwawą jatkę, bo postawiłam na nim krzyżyk w pewnym momencie. Generalnie film bardzo dobry :D

Filmy!

przez Malarz cieni 12 paź 2014, 19:01
Wczoraj objerzałem "Klimaty" Celyana. Niestety wynudziłem się strasznie, zbyt ambitny repertuar sobie serwuję. Niby chodziło o problemy w związku, ale dla mnie kino to też dialogi, a tego w tym filmie było jak na lekarstwo. Chciałem napisać coś mądrego i ciekawego, ale wyszło jak zwykle, cienizna. :oops:
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Filmy!

przez Reiben 12 paź 2014, 20:16
Więzień Labiryntu całkiem niezły w porównaniu do tego fantasy/sci-fi gówna, które ostatnio się przelewało jak np. Gra Endera, chociaż nie widziałem jeszcze np. Edge of Tomorrow i w sumie wielu innych z gatunku, dałbym mu takiego solidne 6/10. Ale książki raczej nie przeczytam, pomysł mnie nie wciągnął, wciąż zbyt młodzieżowo i generalnie to coraz bzdurniejsze są te wizje przyszłości w książkach/filmach.
Reiben

Filmy!

przez Malarz cieni 15 paź 2014, 16:41
"Jack, jakiego nie znacie"

Ten film opowiada o dr Jacku Kevorkianie, który wałczył o prawo do eutanazji w USA na początku lat 90. ubiegłego stulecia. Bardzo dobra rolę zagrał Pacino, film też całkiem niezły.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Filmy!

przez Zebrec 15 paź 2014, 20:37
Malarz cieni, dzięki za polecenie, chętnie obejrzę. Bardzo lubię Ala Pacino.

III Mister Forum

Filmy!

przez platek rozy 15 paź 2014, 20:42
Meisie, "Tramwaj zwany pozadaniem " genialny moim zdaniem i wspaniala kreacja Vivien Leigh !!!!
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg