Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez coccinella 03 paź 2014, 23:03
"Chce sie żyć" - polski. Polecam! Miałam go w głowie jeszcze przez kilka dni od obejrzenia.
Nie chce mi się.

Filmy!

przez Meg1985 03 paź 2014, 23:08
coccinella, czy to film o upośledzonym chłopcu? Dobrze kojarzę?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Filmy!

przez coccinella 03 paź 2014, 23:12
Meg1985 napisał(a):coccinella, czy to film o upośledzonym chłopcu? Dobrze kojarzę?

tak, to ten :)

-- 03 paź 2014, 23:13 --

I jeszcze polecam film też na faktach "3096 dni".
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Meg1985 03 paź 2014, 23:23
coccinella, nie widziałam obu, dużo słyszałam o tym polskim i już dawno chciałam go zobaczyć, muszę wreszcie go zdobyć:) a tego drugiego tytułu nie słyszałam.

Filmy!

przez Midori 05 paź 2014, 12:54
Wczoraj oglądałam Pożegnania (2008). Trochę dołujący dramat japońskiej produkcji, ale moim zdaniem warto go obejrzeć.
Midori

Filmy!

przez amelia83 05 paź 2014, 18:01
coccinella napisał(a):"Chce sie żyć" - polski. Polecam! Miałam go w głowie jeszcze przez kilka dni od obejrzenia.

oglądałam, bardzo dobry film!! nieprzekoloryzowany
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Malarz cieni 05 paź 2014, 18:07
Ostatnio widziałem "Melancholię". Może jestem za głupi na takie filmy, ale nie wiem, co autor miał na myśli. Depresja jakoś mętnie przestawiona, jedynie muzyka Wagnera świetna.

Widział ktoś może "Niebezpieczną metodę" Cronenberga?
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Filmy!

przez Meg1985 06 paź 2014, 00:26
Malarz cieni, nie, nie widziałam, ale kiedyś oglądałam "Melancholię" i na pewno był to film ciekawy, ale jakoś mnie nie porwał. Trzeba docenić muzykę oraz fenomenalne zdjęcia i choreografię, ale sama fabuła jakoś mnie szczególnie nie zaciekawiła. Dostrzegam też podobieństwo do wcześniejszych filmów Von Tierra (sory, jeśli źle napisałam to nazwisko) choćby "Antychrysta". Ale to pewnie nic dziwnego, przeważnie artysta inspiruje się jakimś tematem, który potem wizualizuje w swoich filmach w specyficzny dla siebie sposób.

Ale wróciłam dziś do korzeni, tzn. do filmu, który od wielu lat mi towarzyszy i wracam do niego w chwilach słabości. Od momentu, gdy zobaczyłam ten film mam ogromny szacunek dla inności. Wiem, że wszędzie można spotkać dobre, życzliwe dusze, zarówno wśród narkomanów, ludzi słabych; księży, katolików czy ateistów. Wiem też, że każdy z nas ma tu na ziemi do wykonania jakiś plan, swój własny scenariusz i choćbyśmy nie wiem co robili, nie unikniemy tego, co jest nam pisane. Film ten pokazuje również, że w naszym życiu nie możemy stawiać sobie granic, murów oddzielających nas od ludzi innej klasy, narodowości, innej subkultury czy innego wyznania. Bo takie granice prowadzą do niemożności pogodzenia ze sobą tych różnych światów i to może prowadzić niestety do zniszczenia jednostki.
Film nosi tytuł "Kto nigdy nie żył" i jest to najlepszy film polski, jaki widziałam. Opowiada o katolickim księdzu, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Nie będę więcej zdradzać, bo może ktoś nie widział i jest ciekaw tego filmu. Film wyreżyserował Andrzej Seweryn. Główną rolę gra Michał Żebrowski. Z całego serca polecam.

Film ten jest dostępny na youtube w częściach, niestety jakość jest dość słaba. Można go też ściągnąć choćby z chomika.

Filmy!

przez kasialot 07 paź 2014, 13:45
Chce się żyć - bardzo polecam!

Filmy!

przez Reiben 07 paź 2014, 16:53
do hobhiego - Annabelle to popłuczyny już nawet nie po Wanie ale nawet po tym jakimś słabym Sinisterze z zeszłego roku, od połowy filmu drzemałem i słuchałem Behemotha
Reiben

Filmy!

przez hobbyturysta 07 paź 2014, 17:29
do REiBENA - jakoś mi się nie chce wierzyc że "pan twardziel" dzisiaj był w kinie 8)
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Filmy!

przez Reiben 07 paź 2014, 18:43
a to se nie wierz ty podwarszawski lalkarzu, kurde szkoda mi tych 16 zł, nawet jakiś taki chłam nowy pseudo reportaż o opętaniu kolesia miał ze 3 niezłe sceny a tu po prostu nie dość, że wyświechtane schematyczne do bólu to jeszcze nudne okropnie, całość można by streścić do 30 min odcinka dreszczowca dla młodzieży w tv, jakiejś Gęsiej Skórki czy co tam kiedyś leciało
Reiben

Filmy!

przez kupmitrumne 07 paź 2014, 18:50
Gesia skórka to majstersztyk lat 90 !

Filmy!

przez hobbyturysta 07 paź 2014, 19:40
Reiben, oddam ci te 16 zl i koniec tematu 8) a i masz zakaz na chodzenie do kina i krytykowanie :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Sortuj wg