Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Labradorek 21 cze 2014, 23:33
amelia83 napisał(a):http://www.filmweb.pl/film/Vincent+chce+nad+morze-2010-562399
film o problemach bliskich naszym, bardzo mi sie podobał

Dzięki, bardzo fajny film!

Filmy!

przez ladywind 22 cze 2014, 00:37
Polecam thiller pt "Labirynt" nieco długi ale nietuzinkowy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Filmy!

przez Bonus 22 cze 2014, 11:06
No coś słyszałem o tym thrillerze. Ale też jest ciekawy thriller pt. "Sadysta". Nie oglądałem go, ale widziałem zwiastun tego filmu.
Natomiast, jeśli chodzi o horrory, to mnie zachwycił horror: "Teksańska masakra piłą mechaniczną: początek".
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez liptint 22 cze 2014, 11:17
o tak ''Labirynt'' - super.

Filmy!

przez Arhol 23 cze 2014, 18:11
"Na krawędzi jutra" - sporo sci-fi,czy funtastyki,ale film mi się podobał,świetna ściecha dźwiękowa,graficznie również bardzo dopsz,trochę niekonsekwencji w fabule,ale pal licho,do ścierpienia.
Jeśli ktoś szukał sporo akcji,polecam D:
10/10
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Filmy!

przez Labradorek 23 cze 2014, 18:47
Polecam film '' Ona ''

Filmy!

przez SmutnaTęcza 23 cze 2014, 23:59
Poleci ktoś jakieś dobre filmy psychologiczne, dramaty albo thrillery? Byle nie takie, które każdy widział milion razy. :P

Filmy!

przez Kontrast 24 cze 2014, 01:38
ladywind, A widziałaś nowy film tego autora?
Aurora92, http://www.filmweb.pl/film/Enemy-2013-651383
To jest dobry film wielowarstwowy, niebanalny, klimatyczny, odhumanizowano - industrialny i przede wszystkim, nasz ,,psychiczny'':D
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Filmy!

przez Lenka30 24 cze 2014, 06:56
Aurora92, Ja polecam "Kolejny szczęśliwy dzień" i "Sztuka płakania", bardzo dobre psychologiczne filmy.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

Filmy!

przez mika41 24 cze 2014, 10:25
"Keith"

Filmy!

przez deader 24 cze 2014, 18:26
"Hobbit: The Desolation of Smaug"

Czyli Hobbit drugi, po naszemu.

Uomatko bida z nędzą :<

O ile pierwsza część pozytywnie mnie zaskoczyła i nawet niespecjalnie odczuwałem miejsca w fabule które trzeba było wypełnić "samemu" jako że nie znajdywały się w oryginale, tak druga część utwierdza mnie w przekonaniu że "Hobbit" powinien być, tak jak pierwotnie zakładano, dylogią. Tam po prostu nie ma materiału na trzy dwuipółgodzinne filmy! Połowy "Pustkowi Smauga" powinno nie być. Wszystko przez to że Jackson "bawi się w Lucasa", jak nazywam ten syndrom. Na czym polega? Otóż: kręci dwie trylogie, z czego druga którą kręci chronologicznie jest prequelem; w związku z tym, fabuły obu trylogii zaczyna się łączyć rzeczami które sprawią że obie trylogie będą się "zgrywać" ogladane po latach razem. Lucas osiagnął to po pierwsze przez wypuszczenie poprawionych wersji oryginalne trylogii "Gwiezdnych Wojen" z dodanymi elementami które pojawić się miały dopiero w nadchodzącej, prequelowej trylogii, u Jacksona - ni z gruchy ni z pietruchy pojawia się wątek Saurona, pojawia się Legolas... Po co?? W "Hobicie tego nie było"... Wiem, wyjaśnienie jest proste: o ile trylogia "Władcy Pierścieni" była ekranizowana dla entuzjastów książek, tak "Hobbit" jest już kręcony dla wielbicieli... filmowego "Władcy Pierścieni". Więc już teraz można spokojnie założyć, że w trzeciej części "Hobbita" tych wątków pojawi się jeszcze wiecej, żeby za - powiedzmy - 10 lat, chętny widz mógł obejrzeć obie trylogie pod rząd w dowolnej kolejności. Wiem więc niejako że będę w mniejszości, ale moim zdaniem wszystkie te wątki są niepotrzebne; sama przygoda Bilba wystarczyłaby żeby zapełnić film, dwa czy nawet - niech im już będzie - trzy; ale - o innym tonie nieco. "Hobit" powinien być przygodą, zgadzam się, ale... nie aż tak epicką. Ten film jest zbyt epicki.

Kolejną sprawą są wizualia. Nie mogę odmówić filmowi kilku fajnych plenerów, czy całkiem nawet fajnego smoka (który zdecydowanie za mało gada jak na tak długi film i tak cudne brzmienie) ale dużo efektów i choreografi sprawiało że zaczynało mi brakować wielkiego "WCIŚNIJ X" pulsującego na ekranie... Czułem się jakbym oglądał grę, a to niekoniecznie jest komplement dla filmu. Plus rozwiązania fabularne, eh, idźcie tam, schowajcie się tu, zwabcie smoka żeby cośtam podpalił... No, cholera, czułem się jakbym oglądał jak ktoś gra w Skyrim!

Rozczarowany jestem bardzo gdyż po świetnym początku liczyłem na "więcej i lepiej" :evil:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez Rico 24 cze 2014, 20:43
Mi się tylko Ruda elfica podobała i smok :D Film słaby. Te akcje, gdzie mogli zginąć milion razy... i elfy lvl 100, zebrałbyś 10 takich i całą armię orków by pokonały.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Filmy!

przez liptint 25 cze 2014, 09:54
''Tajemnica Filomeny'' - na faktach.

Filmy!

przez Po prostu maciek 29 cze 2014, 16:19
Ja STANOWCZO NIE POLECAM tego nowego filmu z Angeliną Jolie - Czarownica. Byłem na nim ostatnio z koleżanką i jej chrześnicą.
Nie polecam nie ze względy na złe efekty czy grę Angeliny, choć królewnę to znaleźli tak brzydką ze masakra (widać gaża Angeliny była tak duża że na ładną królewnę już hajsu nie starczyło). :twisted:
Wszyscy znamy opowieść o śpiącej królewnie..wiadomo jak to tam było....
W tym filmie jednak wszystko zostało postawione na głowie. A wszytko to przez postać tytułowej Czarownicy.
Relatywizm moralny w tym filmie przekracza granicę czegokolwiek. Odwraca się role Czarownicy która w oryginalnej opowieści była złem wcielonym, a tutaj wybiela się jej grzechy, gloryfikuje się zło które w niej było. I to pokazuje się dzieciom?
Morał był prosty, dobro to dobro, zło to zło, dobro i prawdziwa miłość zwycięża zło. A tu?
Zło ratuje cały główny wątek. Zło jest relatywne bo zrodziło się przypadkowo. Wszystkiemu winne cechy człowieka.
Główny wniosek: Zło jest relatywne i da się zawsze usprawiedliwić. No czy to normalne? Bo moim zdaniem stanęło wszystko na głowie.
Pierwszy raz po wyjściu z kina byłem dosłownie zły że obejrzałem jakiś film. Wydaje mi się jednak, że gloryfikacja i usprawiedliwienie dla zła to nie przypadek. To taka socjotechnika zastosowana w tej bajce.
Podsumowując; dla normalnych ludzi film NIE WART obejrzenia. :evil:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Sortuj wg