Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Śmiercionauta 25 mar 2014, 00:22
Hans, też do tego filmu często wracam.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez *Wiola* 25 mar 2014, 00:31
Śmiercionauta, Ja też , jak dla mnie 11 /10 :D
Moderator

Filmy!

przez deader 25 mar 2014, 16:10
Hans napisał(a):"Czas Apokalipsy".

O, ja mam dziś jakiś bojowy nastrój to chyba sobie w konwencji "download ALL in HD!" dzisiaj przypomnę... Choć i na "Pluton" mam ochotę i weź się tu człowieku zdecyduj :roll:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez khaleesi 25 mar 2014, 16:48
Szukam filmu gdzie fabuła jest o tym, że kobieta szuka kogos kto pomoże jej sie zabić.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Filmy!

przez deader 25 mar 2014, 16:49
khaleesi napisał(a):Szukam filmu gdzie fabuła jest o tym, że kobieta szuka kogos kto pomoże jej sie zabić.

Chodzi ci o jakiś konkretny film którego tytułu nie pamiętasz, czy też masz nadzieję że taki gdzieś powstał..?

Filmy!

przez khaleesi 25 mar 2014, 17:06
deader, powstał ale nie pamietam tytułu. Jakaś facetka szukała kogoś prze neta kto by ją zabił.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Filmy!

przez Hans 25 mar 2014, 20:32
Śmiercionauta napisał(a):Hans, też do tego filmu często wracam.

*Wiola* napisał(a):Śmiercionauta, Ja też , jak dla mnie 11 /10 :D

Film genialny to warto wrócić do niego nieraz. W moim prywatnym rankingu jest na pierwszym miejscu.

deader, "Pluton" też jest dobry, ale dla mnie jednak wypada słabiej. A w "Czasie Apokalipsy poza fabułą jest na co popatrzeć - choćby atak kawalerii powietrznej, walki o most lub siedziba Kurtza.

Ja jeszcze często wracam do czarnej komedii "Withnail i ja" oraz dramatu "Donnie Darko". Muszę sobie "Ich troje" odświerzyć, bo mnie ten film pozytywnie nastraja.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez deader 25 mar 2014, 21:11
Hans napisał(a): deader, "Pluton" też jest dobry, ale dla mnie jednak wypada słabiej. A w "Czasie Apokalipsy poza fabułą jest na co popatrzeć - choćby atak kawalerii powietrznej, walki o most lub siedziba Kurtza.

Dla mnie oba filmy są nieco różne i jak dla mnie oba genialne. NIby to samo tło fabularne ale oba poruszają różne problemy. "Pluton" też ma kilka mocnych momentów wizualnych, może nie tak spektakularnych jak "Czas..." ale... ah, co ja się bedę produkował, o gustach się nie dyskutuje, a ja w dodatku mam zakręta na punkcie filmów wojennych więc pewnie mam bardziej pobłażliwe postrzeganie takowych :D

A jak wszyscy się zwierzają do jakich filmów wracają najczęściej, to u mnie będzie to "Obcy - Ósmy Pasażer Nstromo", "Łowca Androidów", "Żukosoczek" i "The Thing" Carpentera - każdy z nich oglądam co najmniej raz do roku i nigdy mnie nie nudzą, przeciwnie - za każdym seansem podobają mi się coraz bardziej.

Filmy!

przez Hans 25 mar 2014, 21:24
deader,

Kwestia perspektywy - szary żołnierz (choć wrażliwy na swój sposób, nie zwykły tępy trep) z jednej strony, z drugiej oficer sił specjalnych, chociaż obydwa filmy można by wsadzić w inne ramowy czasowe, co przykładowo byłoby cięższe z takim FMJ. Pamiętasz taką scene z "Plutonu", w której Dafoe niesie chyba M60 na szyi?

U mnie "Pluton" ma 9/10, FMJ 10/10 podobnie jak "Czas Apokalipsy", choć ten ostatni jest po prostu poza górną wartością skali.

-- 25 Mar 2014, 21:26 --

Z filmów, które wymieniłeś, to nie oglądam tylko "Żukosoczka", reszta w czołówce prywatnej listy i ciężko powiedzieć, który lepszy.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez deader 25 mar 2014, 22:05
Hans napisał(a):deader,

Kwestia perspektywy

No właśnie; w sumie teraz dopiero wpadłem na pomysł jak najlepiej opisać mój stosunek do obu filmów: "Czas Apokalipsy" wpędza mnie w "filozoficzny nastrój" i skłania do pewnych reflekcji, natomiast "Pluton" bardziej wali po emocjach, oglądając czuję się jakbym był cześcią "plutonu" można powiedzieć. Pierwszy film abrdziej atmosferyczny, drugi bardziej emocjonalny, o. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć który "lepszy", dla mnie oba na "dychę".

Hans napisał(a):Pamiętasz taką scene z "Plutonu", w której Dafoe niesie chyba M60 na szyi?

Niestety nie mam pamięci do szczegółów, ale już mam zassany wiec niedługo zobaczę :D

Hans napisał(a):Z filmów, które wymieniłeś, to nie oglądam tylko "Żukosoczka", reszta w czołówce prywatnej listy i ciężko powiedzieć, który lepszy.

No bo to dobre filmy są :mrgreen:

W sumie to chyba jeszcze "Skazanych na Shawshank" bym dorzucił, może nie corocznie, ale co jakis czas sobie przypominam.

Edit: I jeszcze jeden, obowiązkowy: "Miś"!!! :D

Filmy!

przez na_leśnik 25 mar 2014, 23:03
Moja zapętlona playlista wygląda tak:

- Into the wild

- Blade Runner

- Władca zwierząt (sentyment)

- Ostatni samuraj

- Sami swoi :D :pirate:

"Pluton" i "Czas Apokalipsy" właśnie się...kupują hue hue hue :pirate:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Filmy!

przez Hans 25 mar 2014, 23:18
deader, w "Czasie..." główny bohater nie ma już żadnych złudzeń, w "Plutonie" powoli je traci, co do emocji i atmosfery to się zgadzam. W tym drugim jednak jest pokazany mały wycinek, a "Czas..." jest szerszy, cały Wietnam, a w zasadzie wojnę w Wietnamie, określa jako miejsce, gdzie trzeba mieć skrzydła, żeby latać ponad gównem, no i Walter Kurtz, człowiek, który dotarł do sedna materii i ta wiedza oraz zdobyta po drodze władza sprawiły, że pragnął tylko śmierci.

Pytam o tę scenę, bo jest inny film z Dafoe, w której jest dokładnie taka sama scena, tylko niesie on na barkach(szyi?) zupełnie co innego. Film warty obejrzenia, zwłaszcza po zakurzeniu trawy - "Ostatnie kuszenie Chrystusa".

"Misia" to chyba na pamięć znam. :D
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez deader 25 mar 2014, 23:33
na_leśnik napisał(a):"Pluton" i "Czas Apokalipsy" właśnie się...kupują hue hue hue :pirate:

Jak to dobrze że sklep obfity jest :D

Hans napisał(a):deader, w "Czasie..." główny bohater nie ma już żadnych złudzeń, w "Plutonie" powoli je traci, co do emocji i atmosfery to się zgadzam. W tym drugim jednak jest pokazany mały wycinek, a "Czas..." jest szerszy, cały Wietnam, a w zasadzie wojnę w Wietnamie, określa jako miejsce, gdzie trzeba mieć skrzydła, żeby latać ponad gównem, no i Walter Kurtz, człowiek, który dotarł do sedna materii i ta wiedza oraz zdobyta po drodze władza sprawiły, że pragnął tylko śmierci.

Pytam o tę scenę, bo jest inny film z Dafoe, w której jest dokładnie taka sama scena, tylko niesie on na barkach(szyi?) zupełnie co innego. Film warty obejrzenia, zwłaszcza po zakurzeniu trawy - "Ostatnie kuszenie Chrystusa".

"Misia" to chyba na pamięć znam. :D

Wszystko kwestia indywidualna :D

"Ostatnie kuszenie..." kiedyś muszę obejrzeć, bo słyszałem że dobry. Może kiedyś się uda, biorąc pod uwagę że mam głupi zwyczaj oglądania w kółko filmów które znam :D

A "Misia" to chyba każdy zna na pamięć, ale nie powstrzymuje mnie to przed tym żeby co i rusz obejrzeć. Najśmeiszniejsze że ostatni raz oglądałem ze dwa tygodnie temu, ale właśnie wyczytałem że przygotowują wersję zremasterowaną na blueray i już mógłbym ogladać ponownie :twisted:

Właśnie skończyłem oglądać "Frozen Ground" z Cage'm. Cieszy że to jeden z tych filmów gdzie nie robi głupich min :lol: No i historia oparta na faktach, tak intrygujących że sam "research" o tym filmie był sam w sobie ciekawy. Do mistrzowskiego "8mm" czy - jak nie rozpatrywać tylko w kategorii "z Cage'm" - "Zodiaka" trochę temu filmowi brakuje, ale jeden raz można obejrzeć, bez poczucia zmarnowania 1,75 h życia.

Filmy!

przez Śmiercionauta 28 mar 2014, 13:25
juz nie mogę się doczekać.

"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Sortuj wg