Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Śmiercionauta 26 gru 2013, 16:20
Luktar, czemu chcesz usunać konto? :(
jaśli zdecydujesz sie, to napisz do Pani admin prośbę o usuniecie konta.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Aneczak 26 gru 2013, 16:25
@luktar mam nadzieję , że nie myślisz o skasowaniu swojego konta.zdążyłam się do ciebie przyzwyczaić, czytałam twoje posty.
A "grawitacje"odebrałam tak jak ty, płakałam na tym filmie, żal, samotność, smutek i wciąż iskierka nadziei. Idź za tą iskierką.

Filmy!

przez Zupapomidorowa 26 gru 2013, 16:34
Aneczak, dziekuje. Bardzo mi milo to slyszec, na prawde.
Skasowalam juz fb. Mysle tez o tym forum bo mnie za bardzo wciaga. Chce wreszcie cos zmienic w swoim zyciu bo czuje sie bardzo samotna. Jestem sama a internet to poglebia dajac ulude kontaktu, bliskosci z innymi. Zamiast skupic sie na zdrowieniu to siedze i czytam kolejne przykre koleje losu ludzi na tym forum. W domu tez mam tylko smutek i nienawisc. Ojciec bardzo chory, ktorego noga gnije a nie chce jej amputowac bo sie boi, pije wodke po cichu matka mnie nie znosi i jest wiecznie na mnie zla, wpedza mnie w poczucie winy i sie pastwi. Facet mnie zostawil bo mam kilka kg nadwagi i zamiast sie wziac za siebie to azaczelam podjadac slodycze i tyc. Boje sie smierci, boje sie zycia. Terapia srednio mi pomaga. Musze sie jakos ratowac. Moze zaczne od malych spraw jak usuniecie fejsa...
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aneczak 26 gru 2013, 16:44
Pomyśl, czy skasowanie fb, tego konta da co poczucie, że będziesz mniej samotna? Czy taka zmiana będzie zmianą na lepsze? W moim życiu też nie było różowo, mąż alko, potężne jego długi, komornicy, matka psychiczna, siostra która w tym wszystkim wzięła jego stronę, w końcu mój rozwód. Ale jakoś nie tracę nadziei, że będzie lepiej w moim życiu. Terapia działa, i u Ciebie też tak będzie, zaufaj.

Filmy!

przez Zupapomidorowa 26 gru 2013, 16:51
Aneczak, a dlugo juz masz ta terapie i jaki rodzaj? Ja mam psychoanalityczna pod Freudem. Probujemy sie dokopac do oodswiadomosci i cos ruszylo ostatnio bo zaczelam pokazywac zlosc i kurwic zaczelam pokazywac swoja rogata strone bo wczesniej tylko plakalam i przytakiwalam terapeutce. Tylko u mnie blokada tego co jest w orzedswiadomosci czy tam swiadomosci jest tak silne, ze terapeuta podczas rozmiwy ze mna czasami sie wylacza tak jak i ja. To niesamowite, troche przerazajace ale nie wiem o czym to swiadczy.
Aneczak Ty masz zdecydowanie jeszcze gorsza sytuacje niz ja. Jak sobie z tym radzisz? Mnie rujnuje czekanie na obrone dyplomu w lutym i brak pracym
Dawniej Luktar

przez Aneczak 26 gru 2013, 17:09
Terapia trwa już 14 miesięcy, integracyjna czy jakoś tak. Myślę, że to początek i wiele jeszcze przede mną. 10 lat temu robiłam współuzależnienie teraz to. Jak sobie radzę? Teraz to lepiej bo wcześniej, na początku terapii, to tylko złość i żal. Chodziłam też na spotkania al-anon pomagało. Ale chyba piszemy w złym wątku.

Filmy!

przez aardvark3 27 gru 2013, 12:44
"Gravity" -polecalo mi wiele osob a jakos dupy nie urywa. Technicznie prawie perfekcja, jest owo poczucie pustki itp ale spodziewalam sie (po tylu ochach i achach) ze wcisnie mnie w fotel... Jest OK. Tyle w temacie.
Wieksze wrazenie zrobilo na mnie onegdaj "Sanctum".
Ktos tu zdaje sie Refnem zarzucil i "Pushera" wspomnial - Bodnia rzadzi, uwielbiam tego aktora! A tam jeszcze Mads pogrywal.
Kino skandynawskie to moje drugie imie ;)
Film o ktorym wspominalam (I lossens time) - doskonaly ale nie polecam bo rozwala psychicznie. Jest tak gleboko smutny, z kazdego niemal kadru ten smutek wyziera. Ale sa emocje i to oznacza dobre kino.
Ponownie obejrzalam "Die Wand" bo film jest tego wart - i tutaj zataczam kolo, bo na poczatku mowa byla o "Gravity" i odczuciu bezdennej pustki. W "Die Wand" wlasnie mam to odczucie - ostateczna samotnosc, przerazenie ktore, towarzyszac caly czas staje sie przyjacielem i czyms naturalnym... I poczucie pustki, zdania na wlasne, watle sily ktore czymze sa wobec zywiolow. Natura nie ma emocji ani empatii i jest zimna,okrutna jak spojrzenie rekina. Tak w "Gravity" kosmos, przestrzen - jak i w "Die Wand" dzika przyroda Alp. Tak tu jak i tam ostateczna odpowiedzia jest zaglada, z natura sie wygrywa tylko bitwe - wojne sie zawsze przegrywa.
I oto czlowiek - wyrwany w cywilizacji, z cieplego lozka, sprzed telewizora - staje twarza w twarz z okrucienstwem pustki. Czlowiek przywykly do wygod nagle jest zdany na wlasne sily tylko i wylacznie. Bo od tego zalezy jego przetrwanie.
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez aptasia 27 gru 2013, 14:32
U mnie też grawitacja wypadła tak sobie...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Filmy!

przez piterotr 27 gru 2013, 18:12
Na poprawe humoru polecam "Babcia Gandzia" Rozwalił mnie ten film :D
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Filmy!

przez aardvark3 28 gru 2013, 01:08
Ja tam ryczalam ze smiechu na "John dies at the end" (dalam 9/10 na imdb :P)

-- 28 gru 2013, 00:11 --

piterotr napisał(a):Na poprawe humoru polecam "Babcia Gandzia" Rozwalił mnie ten film :D

z checia obejrze, potrzebuje cos lekkiego na moj sterany swiatecznym zarciem zoladek ;) Ale jeszcze serniczek sie zmiesci bo juz koncowka a zacnosci byl!

-- 28 gru 2013, 10:37 --

A macie moze informacje dot. Snowpiercer? Szukam, szukam i znalezc nie moge ale moze zle szukam? ;)
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez amelia83 28 gru 2013, 15:00
ktoś widziała thriller TRANS ?? 2013 rok http://www.filmweb.pl/film/Trans-2013-624882
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez deader 28 gru 2013, 15:32
Wczoraj przed snem obejrzałem (po raz N-ty) "Czy leci z nami pilot" - nie wiem co mają w sobie te wszystkie filmy z poprzedniego stulecia że tak bardzo chce się do nich wracać, ale lubię to ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez amelia83 28 gru 2013, 17:22
ale ogladałam świetny horror http://www.filmweb.pl/film/Sinister-2012-631143
polecam!! naprawdę!!
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Tyrr 28 gru 2013, 17:48
amelia83, byłem na tym w kinie :D Soundtrack miażdży. Również polecam
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Sortuj wg