Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez 0Rh+ 20 gru 2013, 19:30
deader napisał(a):
0Rh+ napisał(a):Chciałem sobie przypomnieć Gwiezdne Wojny . Ataku klonów na trzeźwo nie da się oglądać , a po pijaku szkoda alkoholu na to coś .

Wow, ciekawi mnie jaki stan byś potrzebował do "Mrocznego Widma" :D

Właśnie oglądam "Byliśmy Żołnierzami", nie wiem czemu zawsze myślałem że to film o II WŚ a tu - zaskoczka, Wietnam :shock:

Widmem się stały stany wszelakie po , film pozostanie w niepamięci mroku ;)

Filmy!

przez deader 20 gru 2013, 19:33
0Rh+, hehe dobra odpowiedź :D Cóż, jak Gwiezdne Wojny - to tylko "stara" trylogia, najlepiej w wersji oryginalnej, niezgwałconej dodanymi efektami CGI :yeah:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez 0Rh+ 20 gru 2013, 19:34
deader napisał(a):0Rh+, hehe dobra odpowiedź :D Cóż, jak Gwiezdne Wojny - to tylko "stara" trylogia, najlepiej w wersji oryginalnej, niezgwałconej dodanymi efektami CGI :yeah:

Amen ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez aardvark3 21 gru 2013, 11:44
Czy ktos tu wspomnial "Stary Wars"?
Sentyment do tego filmu umrze wraz ze mna - i do takiego wlasnie, ze starymi efektami (ponoc robionymi przez kilka miesiecy - no coz, CG zmienilo bieg historii i dodalo fajerwerkow ale co do jakosci - mozna polemizowac).
Lubie sobie czasem obejrzec dla relaksu. Od razu mi kilkadziesiat lat ubywa (mentalnie, bo grawitacja nadal ta sama :P )

Dzisiaj zas bedzie o fest pokreconych filmach japonskich (na ktorych nie wiadomo czy sie smiac czy robic mega facepalm - czyli cos jest tak durne ze az smieszne, na pewno znacie takie kawaly) - takich jak "Tokio Gore Police" czy "Funky Forest". Momentami czeski film nie wiadomo o co biega ale nie to jest wazne tylko poziom pierd*lniecia w tych produkcjach.
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez deader 21 gru 2013, 18:38
aardvark3 napisał(a):Czy ktos tu wspomnial "Stary Wars"?
Sentyment do tego filmu umrze wraz ze mna

Oj, coś mi się zdaje że nie ;) Przy tak dochodowej franczyzie, z tak potężną bazą fanów... Nieprędko duch Starych Warsów umrze. Już prędzej widzę zalegalizowanie Kościoła Jedi w przyszłości :P

aardvark3 napisał(a):ze starymi efektami (ponoc robionymi przez kilka miesiecy - no coz, CG zmienilo bieg historii i dodalo fajerwerkow ale co do jakosci - mozna polemizowac).

No ba, do oryginalnych efektów w SW założono przecież studio Industrial Light and Magic, speców od budowania iluzji. Tyle że pierwotne efekty to w większości animatronika, makiety, a lasery i miecze świetlne malowano ręcznie na poszczególnych klatkach filmu. CGI jak dla mnie może nie tyle powinno zniknąć z kina, bo jednak do pewnych rzeczy jest przydatne, ale kłuje mnie nadużywanie tak wygenerowanych efektów w dzisiejszych filmach. Najgorsze są całe sceny wyrenderowane komputerowo, z nienaturalnie szalejącą kamerą - niektórych to kręci, mnie mierzi bo widzę wtedy że pokazuje mi się iluzję, zupełnie inaczej wyglądają rzeczy zrobione w komputerze a inaczej takie, które de facto znajdują się przed kamerą. Zresztą, co ja się będę wymądrzał, Doug Walker już to zrobił:

Jedyną zastanawiającą rzeczą jest że Doug mówi że ludzie rzygają już CGI, a ja mam odwrotne wrażenie - często słyszę od znajomych że wybrali się do kina na jakiś wybitnie głupi film - "dla efektów" :shock:

aardvark3 napisał(a):Dzisiaj zas bedzie o fest pokreconych filmach japonskich (na ktorych nie wiadomo czy sie smiac czy robic mega facepalm - czyli cos jest tak durne ze az smieszne, na pewno znacie takie kawaly) - takich jak "Tokio Gore Police" czy "Funky Forest". Momentami czeski film nie wiadomo o co biega ale nie to jest wazne tylko poziom pierd*lniecia w tych produkcjach.

Tokyo Gore Police było zakręcone jak ruski termos, ale chyba o jeszcze większy mindfuck przyprawił mnie film (tego samego zresztą zdaje się reżysera) Robo-Geisha:

Choćby dla samych scen takich jak 0:38:15 czy 1:10:30 warto obejrzeć :D

Filmy!

przez Adam Smith 21 gru 2013, 22:38
Ostatnio obejrzałem:
Więzień Nienawiści- świetny film z ważnym przesłaniem. Edwart Norton w roli głównej :105:
12 gniewnych ludzi- akcja przez cały film toczy się w jednym pokoju, gdzie 12 panów dyskutuje nad sprawą młodocianego przestępcy. Nie nudziłem sie nawet przez moment ;)
Jestem Bogiem- nic specjalnego, ale nie uważam, żebym zmarnował czas przy tym filmie. Na nudny wieczór w sam raz.
John Carter- to samo co powyżej.
Adam Smith

Filmy!

przez Śmiercionauta 21 gru 2013, 22:41
Tomcio Nerwica, jak podobało Ci się 12 gniewnych... to polecam "12"
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez aardvark3 22 gru 2013, 00:01
Śmiercionauta napisał(a):Tomcio Nerwica, jak podobało Ci się 12 gniewnych... to polecam "12"

Jak najbardziej! Nazwisko Nikity Michalkowa powinno przekonac.
A jesli juz jestesmy przy cyfrach i kinie rosyjskim, to "4"
http://www.imdb.com/title/tt0445161/?ref_=fn_al_tt_2
kinie rosyjskim? A wspominalam o "Travelling with Pets"?
http://www.imdb.com/title/tt1047845/?ref_=fn_al_tt_1

"Robo-Geishe" mam gdzies na zewnetrznej pamieci, kiedys pewnie obejrze w wolnym czasie. Dzieki za przypomnienie :D

-- 21 gru 2013, 23:06 --

deader napisał(a):

Oj, coś mi się zdaje że nie ;) Przy tak dochodowej franczyzie, z tak potężną bazą fanów... Nieprędko duch Starych Warsów umrze. Już prędzej widzę zalegalizowanie Kościoła Jedi w przyszłości :P

Mialam na mysli moj sentyment do SW ;)

Filmy!

przez Pieprz 22 gru 2013, 00:44
deader napisał(a):

Tym bardziej ze teraz wlascicielem calej marki jest disney i juz szykuja 6 kolejnych filmow w swiecie GW. A disney nie ma w zwyczaju robic kiepskich/niedochodowych filmów.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez PannaNatalia 22 gru 2013, 02:09
Ja rzadko oglądam filmy ale z racji mojego ukochanego zespołu mam sentyment do Skazanego na bluesa. Historia bohatera Sali samobójców trochę przypomina moją historię. Lubię też filmy Oskar i Pani Róża,Słodki listopad,Pearl Harbor a niezmiennie od wielu lat wzrusza mnie film Tato.
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Filmy!

przez aardvark3 22 gru 2013, 11:31
The Man From Earth

Filmy!

przez Nortt 22 gru 2013, 11:49

Tyle w temacie.
Nortt

Filmy!

przez deader 22 gru 2013, 12:52
"Hamburger Hill" - coś mnie ostatnio na filmy wojenne wzięło i kolejny (po "Paltoon") który świetnie przetrzymał próbę czasu.

Filmy!

przez 0Rh+ 22 gru 2013, 13:58
deader napisał(a):"Hamburger Hill" - coś mnie ostatnio na filmy wojenne wzięło i kolejny (po "Paltoon") który świetnie przetrzymał próbę czasu.

Dobry film wojenny zawsze się ...obroni ;)

Sortuj wg