Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez aardvark3 14 lis 2013, 16:13
Reiben napisał(a):Mi też Prometeusz kompletnie się nie podobał, byłem wręcz zniesmaczony tak słabym filmem od Scotta i w uniwersum, które najbardziej lubię z sci-fi.
Film sprawił na mnie wrażenie jakby był zlepkiem scen bez ciekawie prowadzonej historii, a 90% scenariusza wyrzuciłbym do kosza bo był tak bzdurny wg mnie, w dodatku naukowcy prezentowali poziom dzieciaków z gimbazy, z całego filmu podobała mi się dosłownie jedna scena- z androidem podczas gdy załoga spała.

Ale obsada i muzyka byly dobre :D

-- 14 lis 2013, 15:16 --

Zaraz bede ogladac 8 odcinek "Broen/Bron", czekalam na napisy :D

-- 14 lis 2013, 15:19 --

A, prawie zapomnialabym o 5 odcinku "American Horror Story" - ale to juz na wieczor jak bedzie czas i sily ;)
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez deader 14 lis 2013, 16:23
aardvark3 napisał(a):Ale obsada i muzyka byly dobre :D

Ani tego ani tego nie zapamiętałem, więc to sprawa względna ;) No ale ja nie ogarniam żadnych "hot" aktorów którzy pojawili się w kinie od roku 2000 wzwyż. Oglądałem ostatnio film "Side Effects" i były tam jakieś znane nazwiska, ale ni cholery nie wiedziałem kto jest kto :D

Ale dzięki za wspomnienie o serialach - to mi przypomniało że dziś nowy South Park do oglądnięcia, przynajmniej jeden pozytyw na dzisiejszy dzień się szykuje...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez Hans 14 lis 2013, 20:27
Nefertari napisał(a):Nie wiem, jak Wam, ale mnie bardzo przypadł do gustu Forrest Gump. Zawsze ryczę na tym filmie, ale i tak do niego wracam.

Fajnie, że mi przypomniałaś o tym filmie, to jeden z niewielu, które dają mi wiele radości z samego oglądania, gdybym miał go postawić obok jakiegoś podobnego, to byliby to "Chłopcy z ferajny". Bardzo lubię ten film z jednego powodu, nie chodzi o głównego bohatera, o niesamowite zbiegi okoliczności, ale o zamknięcie w kilku godzinach tego okresu w historii Stanów Zjednoczonych, który podoba mi się najbardziej, to się też bardzo dobrze udało w "Chłopcach...". Amerykańskie prosperity, nadawanie rytmu, zaczynając gdzieś w latach 60. a na 80. kończąc, z wyraźnym akcentem na rewolucję '68 i wojnę w Wietnamie - po prostu coś wspaniałego jeśli chodzi o kontekst kulturowy. Dlatego też "Fear and loathing in Las Vegas" jest na mojej prywatnej liście wysoko, bo opisuje co się z rewolucją '68 stało, oczywiście książka lepsza, którą, nawiasem mówiąc, polecam. W "Forreście" brakowało co prawda lat 90., ale te nadrobiły mi "Die Hard" i "X-files".
Feed your head
Feed your head

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Śmiercionauta 14 lis 2013, 22:21
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez amelia83 14 lis 2013, 22:54
Śmiercionauta, biała sukienkę oglądałam, ciekawy nawet
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Śmiercionauta 14 lis 2013, 23:01
amelia83, też mi się podobał, ale z tej sesji lepsze na mnie wrażenie zrobił Cud purynowy.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez deader 15 lis 2013, 14:09
Hans, widzę mamy podobne gusta filmowe :) Pytanie testowe, jako że wspominasz wielokrotnie o filmach w kontekście kulturowym - "Hair" oglądasz z przyjemnością?

Filmy!

przez Bansiks 15 lis 2013, 16:26
Ja jestem na etapie oglądania ostatniego odcinku 2XL :)

Filmy!

przez Hans 16 lis 2013, 01:34
deader, kurczę, jakoś nie mogę sobie przypomnieć o których, bo, że potrafię wygłosić jakąś tyradę o filmie, który opisuje jakieś ważne dla ludzkości wydarzenia, to wiem. ;)

Czuję dreszczyk emocji jak podczas kartkówki, nie odczuwam przyjemności, bo mam awersję do musicali, jeśli miałbym ten film rozpatrywać pod kątem muzycznym - ok, przedstawionych problemów i celów pokolenia, również w porządku, jednak jako całokształt w formie musicalu nie "smakuje" jak chipsy popijane colą podczas seansu kinowego w podstawówce, kiedy problemy tycia i zdrowego odżywania były odległe o lata świetlne. Oczywiście nie każdy film musi tak "smakować" i nie każdy powinien. Przykładowo wolę zajebiście surowy "Romper Stomper" niż "American History X", gdzie ten drugi góruje warsztatowo nad pierwszym, ale w tym wypadku dla mnie to minus. A "Hair" był kręcony już po zdegenerowaniu się kontrkultury i jej wejściu do mainstreamu, świetnie to zjawisko podsumował Danny, grany przez Ralpha Browna, w filmie, który tu już kiedyś polecałem ("Withnail and I"):
If you're hanging on to a rising balloon, you're presented with a difficult decision — let go before it's too late or hang on and keep getting higher, posing the question: how long can you keep a grip on the rope? They're selling hippie wigs in Woolworth's, man. The greatest decade in the history of mankind is over. And as Presuming Ed here has so consistently pointed out, we have failed to paint it black.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez deader 16 lis 2013, 01:49
Hans napisał(a):deader, kurczę, jakoś nie mogę sobie przypomnieć o których, bo, że potrafię wygłosić jakąś tyradę o filmie, który opisuje jakieś ważne dla ludzkości wydarzenia, to wiem. ;)

Cały twój poprzedni post był o tym :)

Mi się "Hair" podoba, świetna muza, świetne przedstawienie hippisów i ery poborowej na Wietnam. Ale każdy może mieć inne odczucia ;) Ja akurat musicale, zwłaszcza rockowe, lubię bardzo. Stąd za jeden z najlepszych filmów ubiegłej dekady uważam "Tenacious D and the Pick of Destiny" :D

Filmy!

przez Hans 16 lis 2013, 02:12
deader, racja, myślałem, że jakieś odleglejsze filmy masz na myśli. :)

Klasyki gatunku widziałem z pewnością - "Kabaret", "All That Jazz", "Jesus Christ Superstar" itd., ale to nie mój gatunek. Z filmów, w których pojawiają się hipisi, to lubię "Easy Rider", za pokazanie subkultury z boku, a jednocześnie od środka i za przekrój przez amerykańskie społeczeństwo tamtych lat. Natomiast ten który wymieniłeś też widziałem, co ciekawe z kumplem, który grał lub nadal gra w rockowym zespole, strasznie się tym jarał, że szatan, piórko, Joe Black i muzyka w jednym, a ja film zapamiętałem ze względu na aktora. Może muzycy metalowi/rockowi tak mają, bo wiem, że grałeś, nawet jakiś kawałek kiedyś wrzucałeś.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez deader 16 lis 2013, 03:04
Hans napisał(a):Natomiast ten który wymieniłeś też widziałem, co ciekawe z kumplem, który grał lub nadal gra w rockowym zespole, strasznie się tym jarał, że szatan, piórko, Joe Black i muzyka w jednym, a ja film zapamiętałem ze względu na aktora. Może muzycy metalowi/rockowi tak mają, bo wiem, że grałeś, nawet jakiś kawałek kiedyś wrzucałeś.

Może coś w tym być, aczkolwiek kojarzę sporo ludzi którzy z muzyką oprócz słuchania nie mieli nic wspólnego a którym się podobał - ba, nawet niegdysiejsi kumple słuchający raczej hip hopu stwierdzili że film jest git :D U mnie też sporą rolę odegrało to że nie znałem wcześniej zespołu Tenacious D, ani Blacka (widziałem go jako dzieciak w Niekończącej Się Opowieści, ale nie wiedziałem o tym przez lata :P ), a rozwaliły mnie teksty ich piosenek i świetne autoironiczne podejście do "światka rock'n'rolla". Plus występy wykonawców których słuchałem (Meatloaf, DIO) - no, generalnie dużo czynników. Plus chyba jedyna dogra rola Bena Stillera :P

Filmy!

przez Artemizja 16 lis 2013, 13:06
Mnie się jeszcze bardzo podobały "Zapach kobiety", "Skazani na Shawshank", "Zielona mila", "Polowanie na Czerwony Październik", "Milczenie owiec", "Dzień świra" i "Karmazynowy przypływ". To są filmy, do których lubię wracać.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez UnityMitford 16 lis 2013, 14:36
Nefertari napisał(a):Mnie się jeszcze bardzo podobały "Zapach kobiety", "Skazani na Shawshank", "Zielona mila", "Polowanie na Czerwony Październik", "Milczenie owiec", "Dzień świra" i "Karmazynowy przypływ". To są filmy, do których lubię wracać.

klasyki :3

a Tenacious D to jedno z większych gówien jakie widziałam (choć faktem jest, że znam część piosenek na pamięć - skutki obracania się w METALOWO PUNKOWO ROCKOWYM towarzystwie BLAH)
JB jest tragiczny, nie mogę na niego patrzeć, nie bawi mnie ani trochę,psuje każdy film który widziałam
i jeszcze biedny Dave Grohl się w tym pokazał, ajjć

co do musicali to na pewno Nędznicy, na pewno Moulin Rouge
UnityMitford

Sortuj wg