Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez aardvark3 12 lis 2013, 18:24
No coz, znak czasu - CG FX itp
Dla mnie zas po wsze czasy klasyka bedzie "Stary Wars" ;) i "Obcy - 8 pasazer Nostromo" (dodalabym jeszcze "The Thing" ale to juz z projekcji video). Ogladane w kinie.
Nigdy nie zapomne wrazenia po seansie "SW" w kinie "Wanda" w Krakowie (nb kolejny znak czasu - to kultowe kino zostalo przeksztalcone w... supermarket. O tempora, o mores!), totalny zachwyt 100% naturalny!
W liceum zwolnilam sie z lekcji by stanac w kolejce i kupic bilet na "Omen". Po dzis dzien wracam do tego filmu, trzyma atmosfere niezmiennie od wielu lat!
Teraz wszystkiego jest przesyt, film zrobic latwo. Nie tak, jak wtedy gdy jedna scene krecilo sie kilka miesiecy (a nawet lat choc uwazam to za przesadzone). To byl majstersztyk. Teraz to i ja film z FX potrafie zrobic jak mi sie bedzie chcialo (ale ze mi sie nie chce to nie robie :P ).
Gore juz mi sie znudzilo, naogladalam sie tego troche. Oczekuje od kina czegos wiecej ale dobrym horrorem nigdy nie pogardze (wlasnie znajoma z rmvboard polecila jakis horrorek z clownem).
A ja tu gadu, gadu a za jakas robote by sie wypadalo zabrac ;) a nie tokowac o kinie :P
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez Pieprz 12 lis 2013, 18:52
A czy cos Wam mowi:
"Men Behind the Sun"?

tak :-|
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez deader 12 lis 2013, 19:48
aardvark3 napisał(a):"Obcy - 8 pasazer Nostromo"

To chyba mój najbardziej wielbiony film w dziejach. Pierwszy seans w wieku lat około 8 - mało co pamiętam z tego dnia, ale byłem przerażony do obsrania majtów. A od kilku lat, od kiedy gości u mnie i na dysku, i na dvd, i w wypierdzieliście wielkiej Alien Quadrilogy - oglądam co najmniej 2-3 razy w roku i za każdym razem dostrzegam detale które mi wcześniej umykały i za każdym seansem jeszcze bardziej mi się podoba. "Kult"? "Klasyka"? To zbyt małe słowa na to arcydzieło...

(BTW fanom polecam antologię Alien Quadrilogy, chodzi niby po kosmicznych cenach na Allegro (nówki w granicach 300-500 pln :shock: ) ale ja dorwałem swój egzemplarz w niemalże mint condition za... 45 zeta. A warto zainwestować bo oprócz tego że każdy z filmów jest w wersji kinowej jak i reżyserskiej, to każdy z filmów ma też osobne dvd "zza kulis" - multum dokumentów o powstawaniu scenariusza, szkiców kooncepcyjnych, wywiadów z twórcami (Giger wymiata!), mówiąc krótko - szwedzki stół pyszności dla każdego kinomaniaka!)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez aardvark3 12 lis 2013, 20:27
Ja tu takie gore zarzucam - a nie wspomnialam o Nacho Cerda "Aftermath"...

A z filmow sugestywnych, ktore wywolaly we mnie "strach egzystencjalny" (czyli nie taki jak po projekcji "Alien" gdzie zagladalam miedzy rury w uczelnianym kiblu, bo a nuz jakis obcy wyskoczy znienacka a ja w takiej pozie niepolitycznej) - "Threads". Stary, angielski film TV. Katastroficzny, ale wszystko w nim ukazane z ogromna doza prawdopodobienstwa.
Nie bede "spojlowac" gdyby ktos zechcial owa ramote obejrzec. Jest na YT z polskimi napisami.
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez rafzap 13 lis 2013, 23:51
Ja zmulam i chyba sobie stary dobry fight club obejrzę :)

evil boy 4 life

Filmy!

przez umuntu 14 lis 2013, 00:07
Hello I must be going /Witaj, muszę lecieć
"Everything happens for a reason." I'd like to believe that.

Filmy!

przez Artemizja 14 lis 2013, 11:39
Nie wiem, jak Wam, ale mnie bardzo przypadł do gustu Forrest Gump. Zawsze ryczę na tym filmie, ale i tak do niego wracam.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez deader 14 lis 2013, 11:53
Nefertari napisał(a):Nie wiem, jak Wam, ale mnie bardzo przypadł do gustu Forrest Gump. Zawsze ryczę na tym filmie, ale i tak do niego wracam.

To jest wyjątkowy przypadek ekranizacji - kiedy film pokrywa się z treścią książki tylko w połowie, na drugą bowiem składają się pomysły dodane przez scenarzystę, ale równie dobre co w książce. Czyli - zarówno film jak i książka genialne, świetne są i akcje których brakło w książce ("taniec" Elvisa!) jak i w filmie (wyprawa w kosmos). Równie dobra jest książkowa kontynuacja czyli "Gump i spółka" - nie wiem jakim cudem do dziś niezekranizowana mimo że prace ponoć szły pełną parą lata temu.

Filmy!

przez Artemizja 14 lis 2013, 12:15
deader, książki akurat w łapkach nie miałam, więc nie mogę porównać.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez deader 14 lis 2013, 13:07
Nefertari napisał(a):deader, książki akurat w łapkach nie miałam, więc nie mogę porównać.

Więc polecam się zapoznać ;)

Filmy!

przez brum 14 lis 2013, 13:19
deader napisał(a):
aardvark3 napisał(a):"Obcy - 8 pasazer Nostromo"

To chyba mój najbardziej wielbiony film w dziejach. Pierwszy seans w wieku lat około 8 - mało co pamiętam z tego dnia, ale byłem przerażony do obsrania majtów. A od kilku lat, od kiedy gości u mnie i na dysku, i na dvd, i w wypierdzieliście wielkiej Alien Quadrilogy - oglądam co najmniej 2-3 razy w roku i za każdym razem dostrzegam detale które mi wcześniej umykały i za każdym seansem jeszcze bardziej mi się podoba. "Kult"? "Klasyka"? To zbyt małe słowa na to arcydzieło...

(BTW fanom polecam antologię Alien Quadrilogy, chodzi niby po kosmicznych cenach na Allegro (nówki w granicach 300-500 pln :shock: ) ale ja dorwałem swój egzemplarz w niemalże mint condition za... 45 zeta. A warto zainwestować bo oprócz tego że każdy z filmów jest w wersji kinowej jak i reżyserskiej, to każdy z filmów ma też osobne dvd "zza kulis" - multum dokumentów o powstawaniu scenariusza, szkiców kooncepcyjnych, wywiadów z twórcami (Giger wymiata!), mówiąc krótko - szwedzki stół pyszności dla każdego kinomaniaka!)

A ja lubię wszystkie części, więc ostatnio obejrzałam "Prometeusza", bo w radiu usłyszałam coś w stylu, że to prequel wszystkich alienów (po tytule bym się nie domyśliła, bo jakoś nowinkami filmowymi za bardzo się nie interesuję). I może bardzo nie porywa, ale klimat obcego, zwłaszcza nostromo nawet trzyma, choć występuje trochę za wiele postaci. Nie zawiodłam się (może dlatego, że wiele nie oczekiwałam ;P) i wszystkim fanom alienów polecam ten film.

Filmy!

przez deader 14 lis 2013, 14:52
brum napisał(a):klimat obcego, zwłaszcza nostromo nawet trzyma

Z resztą posta nie będę dyskutował bo dotyczy indywidualnych gustów, mi Prometeusz wybitnie nie podpasował, ale z tym jednym fragmentem nie mogę się zgodzić, a poprzeć mógłbym za pomocą równoległej analizy obu filmów. Tyle że to by zajęło kilka godzin oglądania i komentowania, więc w skrócie: ZUPEŁNIE nie ten klimat to "Ósmy pasażer Nostromo" - dużo bliżej temu filmowi do Alien 3, czyli najbardziej nijakiej części kwadrylogii. Tekturowi bohaterowie, fabuła szyta drutem, wszystko dla niepoznaki polane sosem z komputerowo wygenerowanych efektów specjalnych i niby-nawiązaniami do Obcego. Myślę że nikomu nie zaspoileruję, że ten film NIE JEST prequelem Aliena - dzieje się w tym samym uniwersum, ale nie pokazuje losów statku odnalezionego przez Ripley i resztę załogi.

Jak dla mnie film był denny i sporo poniżej oczekiwań - max. 4/10

Filmy!

przez Candy14 14 lis 2013, 14:56
- zarówno film jak i książka genialne,

Jak dla mnie film był denny i sporo poniżej oczekiwań -

kurcze deader, mamy takie samo zdanie w tych dwoch kwestiach ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Filmy!

przez Reiben 14 lis 2013, 15:36
Mi też Prometeusz kompletnie się nie podobał, byłem wręcz zniesmaczony tak słabym filmem od Scotta i w uniwersum, które najbardziej lubię z sci-fi.
Film sprawił na mnie wrażenie jakby był zlepkiem scen bez ciekawie prowadzonej historii, a 90% scenariusza wyrzuciłbym do kosza bo był tak bzdurny wg mnie, w dodatku naukowcy prezentowali poziom dzieciaków z gimbazy, z całego filmu podobała mi się dosłownie jedna scena- z androidem podczas gdy załoga spała.
Reiben

Sortuj wg