Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez aardvark3 11 lis 2013, 13:35
Moj temat jako ze jestem zapalona kinomanka (kinomaniaczka powinnam napisac).
Moj wybor pada glownie na filmy spoza glownego nurtu - kino europejskie, latynoamerykanskie, wszelkie produkcje niezalezne (jak np "Begotten"); ostatnio siedze w kinie skandynawskim (seriale: "Forbrydelsen", "Broen/Bron", "Raid"). Kiedys interesowalo mnie tez kino azjatyckie ale jakos mi przeszlo, chyba za duzo sie naogladalam a nie sa to produkcje zrozumiale dla Europejczyka. Przepasc kulturowa i obyczajowa - ale chocby z ciekawosci wartalo zobaczyc.
Zabieram sie wlasnie za - ponoc niezly - dramat: Hello Herman".

-- 11 lis 2013, 12:40 --

khaleesi napisał(a):Śmiercionauta, widziałam ta wersję http://www.filmweb.pl/film/Zaginiona+be ... 1993-12023
zajebisty :D

Film ten jest remake holenderskiego "Spoorloos" z 1988 roku
http://www.imdb.com/title/tt0096163/?ref_=nv_sr_1
ale trzyma poziom.

Zauwazylam, ze wiele dobrych hollywoodzkich filmow opiera sie - mniej lub bardziej - na swoich europejskich poprzednikach.
Z tym, ze - moim skromnym zdaniem - najczesciej jak sie za cos wezma Amerykanie to spieprza. Robia to chyba po to, by przystosowac dobry film do oczekiwan i mozliwosci widza amerykanskiego ;)
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez Artemizja 11 lis 2013, 22:10
Gra Endera mnie się podobała. Film był hmm inny. Ciekawie się o oglądało. Szału aż takiego nie ma, ale mimo wszystko warto obejrzeć.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Filmy!

przez aardvark3 11 lis 2013, 23:15
Mnie zas namawiaja na "Gravity", ponoc w klimatach "Prometheus". Tylko ciezko sie do kina wybrac - bo jesli juz kino, to tylko 3D.
Niech to bedzie durna fabula itp ale efekty byc musza bo ide odpoczac a nie wysilac sterane szare komorki.
I taki wlasnie byl "Pacific Rim". Dla mnie super rozrywka (bylam w trakcie pracy tworczej wiec taki zastrzyk "bezmozgowia" mnie zrelaksowal) - zreszta niczego innego nie wymagalam.
Jak bede chciala ambitne dzielo to zarzuce Haneke, Greenaway'a albo grubszy kaliber - Bergmana. "PR" niczego nie udaje - mialy byc efekty - wiec sa. I o to chodzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Śmiercionauta 12 lis 2013, 00:02
aardvark3, właśnie orginał film oglądałem, a przez pomyłkę wkleiłem linka z innego. :?
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez deader 12 lis 2013, 00:20
slow motion napisał(a):zapraszam do obejrzenia pierwszego horroru w historii kinematogrofii :D

:shock: Żyłem w przekonaniu że Frankenstein był pierwszy :shock:

When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez aardvark3 12 lis 2013, 12:08
Cos ze starszych produkcji: "Crying Game" z 92 roku. Polecam.

Filmy!

przez slow motion 12 lis 2013, 14:53
deader, człowiek całe życie dowiaduje się czegoś nowego. :mrgreen:

Polecam film The Game Finchera. Dziw, że wcześniej nie widziałam, ale to pewno przez moje dziwactwo. Godny polecenia, trzyma w napięciu, a końcówka zaskakuje i daje do myślenia.
http://www.filmweb.pl/Gra

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez deader 12 lis 2013, 15:03
Znacie to uczucie, pewne rzeczy tracą dla was smak bo przeżywaliście je z drugą osobą, a po rozstaniu w atmosferze siary, żenu, wybuchającego wulkanu negatywnych emocji - nie możecie czegoś oglądać / słuchać / czytać bo za bardzo kojarzy się z kimś kto wyrył na waszej psychice niezagajalne rany?

Nigdy już nie obejrzę żadnego filmu Finchera :/

Suka nawet Poe'go mi "zabrała" :evil:

Filmy!

przez aardvark3 12 lis 2013, 15:06
ja zas polecam: "Podroz ze zwierzetami domowymi" (Puteszestwie z domaszcznymi zywotnymi/Travelling with pets) http://www.imdb.com/title/tt1047845/?ref_=fn_al_tt_1
"Travellers and Magicians" - chyba jedyny film z Bhutanu, jaki obejrzalam. http://www.imdb.com/title/tt0378906/?ref_=nv_sr_1
dla klimatu, nie dla akcji

A ktos tu horrory lubi?

Filmy!

przez deader 12 lis 2013, 15:12
aardvark3 napisał(a):A ktos tu horrory lubi?

Ja. Wszystkie jakie się da. Poważne thrillery, komiczne gore; jeśli w czymś jest potwór, wiadro krwi i banda nastolatek które śmiały stracić dziewictwo przed ślubem - zrób mi popcorn i mogę oglądać.

Filmy!

przez slow motion 12 lis 2013, 15:15
deader, Biedactwo Obrazek

-- 12 lis 2013, 14:16 --

aardvark3, me too :mrgreen:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez aardvark3 12 lis 2013, 17:09
A ktos moze oglada "American Horror Story" sezon 3?
I czeka na "The Human Centipede" 3? Tom Six dal czadu ;)
A czy cos Wam mowi:
"Men Behind the Sun"?
"Guinea Pig"?
"August's Underground"?
ze nie wspomne o "Nekromantik" :twisted:
(nic innego w tym momencie nie przychodzi mi do glowy z non-mainstream)

Poza horrorami to polece jeszcze "Noi Albinoi" (jeden z moich faworytow, wlasnie przymierzam sie do kolejnego obejrzenia).

Filmy!

przez Pieprz 12 lis 2013, 17:40
apropo filmów obejrzyjcie ten skecz o trailerach :D
(zaczyna się gdzieś w połowie)

Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez deader 12 lis 2013, 18:03
aardvark3 napisał(a):A ktos moze oglada "American Horror Story" sezon 3?
I czeka na "The Human Centipede" 3? Tom Six dal czadu ;)
A czy cos Wam mowi:
"Men Behind the Sun"?
"Guinea Pig"?
"August's Underground"?
ze nie wspomne o "Nekromantik" :twisted:
(nic innego w tym momencie nie przychodzi mi do glowy z non-mainstream)

Poza horrorami to polece jeszcze "Noi Albinoi" (jeden z moich faworytow, wlasnie przymierzam sie do kolejnego obejrzenia).

Mówi, ale nie klasyfikowałbym niektórych jako horror sensu stricte. Np. "Guinea Pig" - to właściwie pokazówka nabytych w szkole charakteryzatorskiej umiejętności, zmontowana przez studentów i puszczona w obieg jako rzekomy snuff film. Obejrzałem ze 3 części z cyklu po czym się znudziłem, przewijałem tylko do co smakowitszych fragmentów. "Men behind the sun" widziałem, nic specjalnego jeśli się widziało "Martyrs" - zupełnie inna "ideologia" brutalności i przemocy, ale "Martyrs" jest o tyyyyyyyyle bardziej niepokojący... "Men behind the sun" to cos na kształ filmu dokumentalnego bardziej - też nie klasyfikuję stricte jako horror. Na moim dysku siedzi we wszystko mówiącym folderze "FUCKING GOREFEST" razem z podobnymi sobie dziełami :D "Nekromantik" ma kilka zabawnych gore scen, ale nie mogłem się zmusic do przebrnięcia przez prawie dwie godziny szczekania drutem kolczastym (czyt - dialogów po niemiecku).

Horror nie musi być nie-mainstream'owy żeby być dobry. Na Ludzką Stonogę 3 nie czekam w ogóle, bo o ile pierwsza część jest genialna, tak druga to już raczej popłuczyny, wolę nie domyślać się nawet jak szitowa będzie część trzecia. Biorąc pod uwagę wzrastającą z każdym sequelem liczbę ludzi biorących udział w "eksperymencie", trzecia część powinna nazywać się "Human Train" czy coś...

Generalnie uważam że sztuka robienia dobrych horrorów umarła na początku lat 90'tych, kiedy to zachłyśnięto się CGI i odstawiono animatronikę na boczny tor. A dla mnie nawet gość w gumowym kostiumie będzie zawsze bardziej realistyczny niż animacja za milion baksów. Kamery nie oszukasz - jak coś przed nią jest, to to zarejestruje, jak nic tam nie ma - odczujesz to.

Dlatego wolę Godzille produkcji japońskiej a o Zilli (nie zasługuje na człon "God") Emmericha wolę zapomnieć. Staram się. Ciężkooo.

Sortuj wg