Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez khaleesi 08 lis 2013, 16:24
Śmiercionauta, widziałam ta wersję http://www.filmweb.pl/film/Zaginiona+be ... 1993-12023
zajebisty :D
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Filmy!

przez Uciekinier 09 lis 2013, 20:00
Widział ktoś Panaceum ? http://www.filmweb.pl/film/Panaceum-2013-635084
Klimaty bliskie. Przymierzam się właśnie do obejrzenia, mam nadzieję, że mi jeszcze bardziej nie odwali po nim :roll:
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Filmy!

przez *Wiola* 09 lis 2013, 20:34
Śmiercionauta napisał(a):Wszystkim fanom Thrillerów mogę śmiało polecić: http://www.filmweb.pl/film/Zniknięcie-1988-87741 film z zakąszeniem którego nie da się zapomnieć.

wybacz, ale uwielbiam takie literówki :mrgreen:

-- 09 lis 2013, 20:36 --

THJ_nw, widziałam, wg mnie nie odwali bo to nie ... nie mogę powiedziec bo zdradzę fabułę, oglądaj ;)
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Auman 09 lis 2013, 20:38
Ja zaś mogę polecić fanom fantastyki ten oto film http://www.filmweb.pl/film/Imaginaerum-2012-612453#
Auman

Filmy!

przez deader 09 lis 2013, 21:01
"South Park - Bigger, Better and Uncut" - tyle lat minęło a film nadal śmieszny a przesłanie aktualne (niestety...)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez Uciekinier 09 lis 2013, 22:17
*Wiola* napisał(a):THJ_nw, widziałam, wg mnie nie odwali bo to nie ... nie mogę powiedziec bo zdradzę fabułę, oglądaj ;)

Faktycznie, okazało się, że to niewiele z depresją miało wspólnego, a tak przekonująco było. Totalne zaskoczenie, dobry film.
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Filmy!

przez Siding Spring 09 lis 2013, 22:19

Obejrzalem rockiego 6....ja pierdziele ale mocna scena :roll: aajjjjjjj

Filmy!

przez DeNiro 09 lis 2013, 22:25
THJ_nw napisał(a):Widział ktoś Panaceum ? http://www.filmweb.pl/film/Panaceum-2013-635084
Klimaty bliskie. Przymierzam się właśnie do obejrzenia, mam nadzieję, że mi jeszcze bardziej nie odwali po nim :roll:

Widziałem. Nawet fajny, ale szału nie ma.

Dziś widziałem "Bilet na księżyc".

Filmy!

przez Siding Spring 10 lis 2013, 00:55
Dzisiaj widzialem armagedona z brucem willisem ...haha takie si-fiction ze obcy ridleya scota to przy tym serial obyczajowy

Filmy!

przez Tyrr 11 lis 2013, 11:07
Obrazek
9/10
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Filmy!

przez amelia83 11 lis 2013, 11:46
DeNiro, i jak bilet na księżyc bo chce na to iść. warto?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Śmiercionauta 11 lis 2013, 11:51
*Wiola*, :mrgreen: też lubię takie lapsusy ;)

a ja właśnie obejrzałem http://www.filmweb.pl/film/Ogr%C3%B3d-1995-34750 i uwielbiam ten film. Wieczorem jeszcze raz go obejrzę.

Bohaterowi "Ogrodu" życie zdaje się przeciekać przez palce. Jakub dzieli mieszkanie w mieście z ojcem zajmującym się damskim krawiectwem, romansuje z Teresą, która jest mężatką i matką dwójki dzieci. Pewnego lata postanawia odwiedzić zaniedbaną rodzinną posiadłość (dom z ogrodem), gdzie odnajduje napisany wspak dziennik należący do dziadka. Przy pomocy lustra rozszyfrowuje skrupulatne zapiski przodka. Miejsce w którym się znalazł okazuje się niezwykłe. Bohater na nowo odkrywa najprostsze prawdy i radość istnienia. To świat, z którego nie będzie chciał już odejść.

Samotny żywot Jakuba, który pieczołowicie uprawia swój ogród urozmaicają wizyty dziwnych gości. Odwiedzają go ojciec, Teresa z rodziną, ale również święci i filozofowie, Rousseau i Wittgenstein. Szczególna więź połączy Jakuba z cudowną dziewicą, 16-letnią Heleną, z którą przyjdzie mu skosztować zakazanego owocu. Każda wizyta zmienia Jakuba, posuwając go o krok do przodu na drodze do zrozumienia świata i pogodzenia się z nim.

Nie warto rozszyfrowywać w tym miejscu symboli i dopowiadać wszystkiego, bo może to zakłócić odbiór filmu. Filozoficzna i zabawna jednocześnie opowieść wyreżyserowana przez Martina Sulika, jednego z najbardziej uznanych słowackich reżyserów, pełna jest magii przeplatanej z realizmem i przyprawiona dawką specyficznego humoru. Narrator na początku każdego rozdziału streszcza nam w kilku słowach, co za chwilę zobaczymy. W nasyconym przenośniami filmie pełno jest kulturowych odwołań, a wyraźnie zarysowane postacie, z których każda jest indywidualnością dużego formatu wypowiadają na zmianę filozoficzne i komiczne kwestie w sposób, wywołujący niemal jednocześnie wybuch śmiechu i refleksję.

Obecna w filmie senna atmosfera baśniowości, która towarzyszy błahym na pozór czynnościom sprawia, że mamy wrażenie, jakby dawny Jakubowy świat i ten nasz przy okazji został gdzieś daleko. W ogrodzie czas płynie w zwolnionym tempie, a wszystko przepełnia harmonia i spokój. Oglądamy świat piękniejszy i prostszy, wspaniały Eden Martina Sulika.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez Pieprz 11 lis 2013, 11:56
lubudubu napisał(a):

Obejrzalem rockiego 6....ja pierdziele ale mocna scena :roll: aajjjjjjj

świetny film jak dla mnie, w sumie najlepsza część rockiego Stallone dojrzał zarówno jako twórca jak i aktor, i to w filmie widać.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez slow motion 11 lis 2013, 12:29
zapraszam do obejrzenia pierwszego horroru w historii kinematogrofii :D

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg