Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Hans 08 cze 2013, 22:47
"Big Bang" (1986) - najbardziej nietypowy film o lądowaniu UFO jaki widziałem, zawiera analizę człowieczeństwa i pytania o sens istnienia.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez notfunnylady 08 cze 2013, 23:08
"Człowiek, który śpi" to jeden z moich ulubionych filmów. Za każdym razem wyciągam z niego coś nowego :)
Nie traktuj życia zbyt poważnie.

Filmy!

przez Morgana 14 cze 2013, 10:53
Popękana skorupa - intrygujący!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Śmiercionauta 16 cze 2013, 17:56
Nieodwracalne(2002) Gaspara Noé -nie dziwię się , że film jest od 21 lat. Film ordynarny, brutalny, ale nie dający się zapomnieć. Oglądać na własną odpowiedzialność.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez wiejskifilozof 19 cze 2013, 13:41
Arcydzieło Ciacho z Małaszyńskim,Żakiem,Liszowską.Dlaczego nie dostał Oskara.

Filmy!

przez rotten soul 19 cze 2013, 14:29
luk_dig,
Fakt, film jest wstrząsający. Po scenie w klubie gejowskim i gwałcie w przejściu podziemnym, zbierałem szczękę z podłogi, chodź jednocześnie wzbudziły we mnie tyle negatywnych emocji, że po prostu źle się czułem.
Skoro ten Ci się spodobał to może skusisz się na inną produkcję Gaspara z 2009 roku. Klimat reżysera da się już wyczuć od pierwszych minut ( ba nawet sekund, bo napisy początkowe już robią wrażenie)

Wkraczając w pustkę (najlepsze od 1:05)
Film to uczta dla oka i ucha (przynajmniej dla mnie), po za tym bardzo ciekawie zrealizowany (akcja widziana jest z perspektywy pierwszej osoby jak w FPS'ach), chodź niepozbawiony wad (niekiedy dłużyzny). Ja polecam, a Ty sam oceń, bo zdania na temat tego filmu są dość skrajne.
Wkraczając w pustkę
rotten soul

Filmy!

przez Hans 19 cze 2013, 16:36
rotten soul, "Entering the void" dobry.

W podobnych klimatach polecam "Nil by mouth", "Sam przeciw wszystkim" i "The war zone". "Nieodwracalne" nie widziałem jeszcze.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez rotten soul 19 cze 2013, 17:41
Hans, Dzięki za polecanki. Chętnie obejrzę coś nowego (mam nadzieję, że któryś z tych 3 przypadnie mi do gustu), bo ostatnio mnóstwo filmów, które "łyknąłem" okazało się rozczarowaniami. W ogóle coraz częściej dochodzę do wniosku, że obejrzałem już znaczną większość dobrych ( wg mnie) filmów, bo bardzo rzadko trafia się coś co cieszy się moim uznaniem. A Ty zabieraj się czym prędzej za "Nieodwracalne". Nie powinieneś żałować.
rotten soul

Filmy!

przez Hans 19 cze 2013, 18:42
Z pewnością zobaczę. Ta trójka wymieniona przeze mnie to 'brudne' filmy o 'brudnym' życiu, dlatego skojarzyły mi się z "Enter the void". Ja dawno nie widziałem niczego nowego co by mi dało taką przyjemność z samego oglądania filmu. Mam na myśli produkcję podobną do "Goodfellas", który po prostu świetnie się ogląda.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez rotten soul 19 cze 2013, 19:49
Dwa z nich już mam, trzeci pobiera się w bólach. Teraz muszę czekać, aż przyjdzie mi ochota za nie zabrać, bo po wielu słabych produkcjach coraz ciężej mi się zmotywować do obejrzenia czegoś.
Hans napisał(a):Mam na myśli produkcję podobną do "Goodfellas", który po prostu świetnie się ogląda.

Mnie również brakuje takich filmów, do których można wracać wielokrotnie i z dużą przyjemnością ("Chłopców z ferajny" oglądałem multum razy i nigdy mnie nie nużył, mimo że znam go na pamięć). Ostatnie (z ostatnich 2 lat) produkcje, które przekatowałem wielokrotnie to "Drive" i "Moneyball". Wynik dość mizerny jak na 90 filmów, które obejrzałem (lub próbowałem obejrzeć) z lat 2011-2013. Po za tym moja średnia ocena tych 90 filmów mówi sama za siebie: 4,67 w 10-cio punktowej skali filmwebu.
rotten soul

Filmy!

przez Hans 19 cze 2013, 20:24
rotten soul, "Drive" mi się podobał, jednak trylogia "Pusher" to moim zdaniem najbardziej udane filmy Refna i zarazem jedne z moich ulubionych.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez rotten soul 19 cze 2013, 21:00
Hans,
Mi znowuż czegoś brakowało w Pusherach. Wydawały mi się jakieś niedopracowane, miałem wrażenie, że Refn nie do końca wykorzystał potencjał tych filmów, szczególnie w następnych częściach. Pewnie jakbym obejrzał je z dekadę wcześniej (a oglądałem po premierze "Drive'a") bardziej bym je docenił. BTW oglądałeś może najnowszy film Refna, z resztą też z Goslingiem w roli głównej (znalazł sobie nowego Mikkelsena chyba) "Tylko Bóg wybacza"? Ja do kina nie chodzę, więc nie miałem okazji, a zwiastun wzbudził we mnie pewną ciekawość.

Posiadasz profil na filmwebie może? Tylko chodzi mi o taki w miarę aktywny, z większą ilością ocenionych filmów. Może bym sobie coś znalazł dla siebie, w Twoich ocenach? Prześlij na PW jak chcesz.
rotten soul

Filmy!

przez Śmiercionauta 19 cze 2013, 21:23
rotten soul, za "Entering the void" zabieram się od dłuższego czasu i zabrać się nie mogę, zawsze coś mi na drodze stanie. Właśnie jestem po sesje The Day after

.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez rotten soul 19 cze 2013, 23:45
luk_dig,
No cóż też tak mam ostatnio, tyle, że odnosi się do wszystkich filmów. Pisałem wyżej dlaczego. Teraz zerknąłem na ten "The Day after " i też dodałem do kolejki. Tobie się spodobał, jeśli tak to dlaczego?
rotten soul

Sortuj wg