Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez zmienny 27 maja 2013, 13:24
myślę, że tak czy inaczej udało mu się to, jest to też zależne od tego co było w tym szpitalu.

ale nie wiem na ile film jest zgodny z książką, odniosę się po obejrzeniu, za kilka godzinek. ;)
zmienny

Filmy!

przez Śmiercionauta 27 maja 2013, 13:25
Nie dawno zmarł jeden z moich ulubionych rosyjskich reżyserów Aleksiej Bałabanow. Jak ktoś ma ochąte ma mocny film to plecam Ładunek 200 tego reżysera.

Jest rok 1984. Andropow nie żyje, trwa wojna w Afganistanie. Imperium zaczyna się sypać. Wszędzie pojawiają się oznaki rozkładu, ludzie zamieszkujący ZSRR już dawno są martwi. Teraz rozpaczliwie próbują zmartwychwstać, rzucając się w przepaść. Ślepo wierzą w to, że kiedy sięgną dna, będą mogli się podnieść. Umierający świat przypomina jednak niekończącą się otchłań. Nie ma od czego się odbić, pozostaje tylko liczyć na cud. I cud się zdarzył. Ze zgnilizny rodzi się nowa, uśmiechnięta i zadowolona z siebie Rosja, gdzie Bogiem są pieniądze.

Przyznam, że widziałem już dużo okrutnych, krwawych filmów... Ale przy tym to już mną nerwy pod koniec szarpały. Bałabanow niesamowicie ukazał schodzenie do piekła, maltretowanie fizyczne i psychiczne.
Akcja filmu dzieje się powoli, jak spaghetti western. Obserwujemy bohaterów, którzy zalewają pały spirolem i jeżdżą po pijaku.
Rozwlekłe tempo filmu sprawia, że bardziej wczuwamy się w akcje, wręcz film nas zasysa. Okrutna scena się urywa i mamy wątek innych postaci. Widz (jeżeli się wciągnął) zaciska już pięści a serducho mu telepie.
Zakończenie to prawdziwy szok i zawrót głowy. Nie przypominam sobie by takie emocje wywołał na mnie film, od dawna dawna.
Scenografia to rozkładający się ZSRR, blokowiska przy których nasze polskie to Singapur, zapleśniałe mieszkania, pełno paskudnych, porytych ludzi, niewrażliwych na cierpienia innych.
Muzyka to radzieckie przeboje lat 80, świetnie się słucha beztroskich, sentymentalnych kawałków, gdy przed oczami mamy brud i zepsucie.
Jednym słowem - uczta.
Ostatnio edytowano 27 maja 2013, 13:28 przez Śmiercionauta, łącznie edytowano 1 raz
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez bittersweet 27 maja 2013, 13:26
zmienny, ok ;) bo z tego co piszesz film sie b rózni od ksiązki.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Hans 28 maja 2013, 23:22
"Harmonie Werckmeistera" Tarra, uczta dla oka, ucha, duszy.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez zmienny 28 maja 2013, 23:30
wczoraj oglądałem trener bardzo personalny czy coś takiego, haha się uśmiałem bo tam wszystko tak jak carlosbueno pisze, tylko bardziej przerysowane, chodzi mi o schematy damsko meskie.
zmienny

Filmy!

przez Śmiercionauta 29 maja 2013, 20:39
Hans, to teraz "Szatańskie tango" Tarry czeka :P jedyne 7h uczta dla oka, ucha, duszy.
Moderator

Filmy!

przez Hans 29 maja 2013, 23:42
luk_dig, co za dużo, to niezdrowo. :)
Chociaż "Das Boot" w wersji 5-godzinnej się zaczyna i zaraz się kończy, podobnie miałem z "Gettysburgiem".
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Arhol 31 maja 2013, 00:53
luk_dig napisał(a):Nie dawno zmarł jeden z moich ulubionych rosyjskich reżyserów Aleksiej Bałabanow. Jak ktoś ma ochąte ma mocny film to plecam Ładunek 200 tego reżysera.

Jest rok 1984. Andropow nie żyje, trwa wojna w Afganistanie. Imperium zaczyna się sypać. Wszędzie pojawiają się oznaki rozkładu, ludzie zamieszkujący ZSRR już dawno są martwi. Teraz rozpaczliwie próbują zmartwychwstać, rzucając się w przepaść. Ślepo wierzą w to, że kiedy sięgną dna, będą mogli się podnieść. Umierający świat przypomina jednak niekończącą się otchłań. Nie ma od czego się odbić, pozostaje tylko liczyć na cud. I cud się zdarzył. Ze zgnilizny rodzi się nowa, uśmiechnięta i zadowolona z siebie Rosja, gdzie Bogiem są pieniądze.

Przyznam, że widziałem już dużo okrutnych, krwawych filmów... Ale przy tym to już mną nerwy pod koniec szarpały. Bałabanow niesamowicie ukazał schodzenie do piekła, maltretowanie fizyczne i psychiczne.
Akcja filmu dzieje się powoli, jak spaghetti western. Obserwujemy bohaterów, którzy zalewają pały spirolem i jeżdżą po pijaku.
Rozwlekłe tempo filmu sprawia, że bardziej wczuwamy się w akcje, wręcz film nas zasysa. Okrutna scena się urywa i mamy wątek innych postaci. Widz (jeżeli się wciągnął) zaciska już pięści a serducho mu telepie.
Zakończenie to prawdziwy szok i zawrót głowy. Nie przypominam sobie by takie emocje wywołał na mnie film, od dawna dawna.
Scenografia to rozkładający się ZSRR, blokowiska przy których nasze polskie to Singapur, zapleśniałe mieszkania, pełno paskudnych, porytych ludzi, niewrażliwych na cierpienia innych.
Muzyka to radzieckie przeboje lat 80, świetnie się słucha beztroskich, sentymentalnych kawałków, gdy przed oczami mamy brud i zepsucie.
Jednym słowem - uczta.

Obejrzałem za twoją "namową",film jest mocno pokurwiony i wzbudził 1 wielkie W T F?! wywiera szok nie brutalnością czy krwawymi scenami,ale znieczulicą, i jakimś pojebanym psycho-sadyzmem,obojętnością i absurdem.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Filmy!

przez Anna Maria 31 maja 2013, 01:31
Anna Maria

Filmy!

przez Arhol 03 cze 2013, 13:24
Po ładunku musiałem sobie obejrzeć coś "lżejszego",na seans poszła trylogia transportera, wyścig śmierci - Typowo kijowo-kiczowe kino akcji :mrgreen: ,pościgi,mordobicie, one man army - esencja .

Poza tym zielona mila - Niby klasyka,ale jakoś dogłębnie mnie nie zachwyciła,dobry film.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Filmy!

przez tictac 04 cze 2013, 12:43
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Filmy!

przez Arhol 06 cze 2013, 00:47
Pulp fiction - Pure epic,fabuła zakręcona ale film miażdży i wgniata w ziemie, po prostu klasyk,jedynie żałować że tak późno obejrzałem :mrgreen:
Moderator

Filmy!

przez Hans 07 cze 2013, 21:16
"Gorący czwartek" - niespełna godzinny film o trójce dzieci błąkających się po ślaskim miasteczku, świetna muzyka Mateusza Pospieszalskiego.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Śmiercionauta 08 cze 2013, 21:58
Harakiri (1962) Film pod każdym względem doskonały. Arcydzieło!
Moderator

Sortuj wg