Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Arhol 17 maja 2013, 22:47
deader napisał(a):
Lux24 napisał(a):deader, kocham "Obcego", wszystkie części :)
I w tym o którym piszesz mało jest dodatkowych scen z wersji reżyserskiej, ale w kolejnych.. Aż się nie chce pisać, ile to wnosi do tych filmów, nie wyobrażam sobie oglądać je w wersjach podstawowych.

Nooo, na przykład "Aliens" Camerona jest świetny w wersji reżyserskiej. Ale i pierwszy Obcy teraz będzie mi się dobrze "łykał" tylko w reżyserce. Tam zostało dodanych trochę takich w sumie "nieznaczących" scen, typu rozszerzone momenty jak załoga się budzi, jak dyskutuje na różne tematy... To niektórych wkurza bo uważają że nie wnosi nic do fabyły, że przynudza, ale dla mnie właśnie pierwszy Obcy jest tak zajebisty przez tą "senną" miejscami atmosferę. Majstersztyk!

Kupiłem ostatnio "Alien Quadrilogy" - wszystkie filmy w wersjach reżyserskich + do każdego filmu bonusowy dysk z materiałami "making of", dla fana - po prostu orgazm i ekstaza :D Przymierzam się do reżyserskiej wersji "3" i "4" ale te dwie cześci już były słabsze dużo, nie mogę coś podejść.

A "Prometeusz" ssie!!! :evil: Napaliłem się na ten film po pierwszych trailerach, a po obejrzeniu miałem do powiedzenia tylko krótkie, zdziwione "What The Fuck?!". Tragedia, bezsensowny, dziurawy scenariusz, kijowe, cyfrowe efekty, eh, nie pisze o nim więcej bo mi ciśnienie skacze :D

-- 17 maja 2013, 21:28 --

zmienny, Polecam w miarę nowy film "Moon" http://www.filmweb.pl/film/Moon-2009-473111
a ze staroci "Solaris" Tarkowskiego.

Prometeusz nazwałbym filmem "zgadnij kotku co mam w środku"
Tylko nie pamiętam kolejności,to z ośmiornicy wyskoczył voldemort,a potem z voldemorta obcy.
Czy ośmiornica z voldemorta?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Filmy!

przez Hans 17 maja 2013, 22:56
"Solaris" Tarkowskiego ma to coś.

Na "Prometeuszu" zawiodłem się tylko częściowo, brakowało mi tam klimatu serii i pokazali nie za bardzo to, co chciałem zobaczyć jeśli mowa o rozwoju gatunku, space jockey's itd. Film zyskuje jeśli potraktuje się go jako osobną pozycję.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 23:03
Kestrel napisał(a):Prometeusz nazwałbym filmem "zgadnij kotku co mam w środku"
Tylko nie pamiętam kolejności,to z ośmiornicy wyskoczył voldemort,a potem z voldemorta obcy.
Czy ośmiornica z voldemorta?

Ja już nie pamiętam, z pół roku temu oglądałem. Najbardziej mnie rozwaliły nielogiczności scenariusza, typu finał, gdzie załoga poświęca się wbijając swój statek w statek obcych bo nie mają żadnej broni na pokładzie. Jakim cudem ekspedycja która była jak się okazało finansowana przez kolesia który dobrze zdawał sobie sprawę z tego co mogą znaleźć, nie zadbała o odpowiednie uzbrojenie swojego statku ruszajacego na niebezpieczną misję?? Eh, wiele takich głupotek tam było.

Hans napisał(a):"Solaris" Tarkowskiego ma to coś.

Tak jak "Stalker" tego pana. Trzygodzinna senna tortura :D Ale świetna przez ten swój oniryczny klimat. Ale muszę powiedzieć że i skarcona przez recenzentów wersja "Solaris" z Clooney'em całkiem fajnie mi podeszła. Skupiła się na innych aspektach niż Tarkowski, ale jak dla mnie była OK.

A dla śmiechu proponuję polsko-radziecką produkcję "Test pilota Pirxa". Efekty specjalne komiczne, setting komiczny, scena w futurystycznym barze odjechana. To tak dla zluzowania zwieraczy po tych ciężkich, filozoficznych filmach wymienionych wyżej.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Pieprz 17 maja 2013, 23:06
zmienny napisał(a):Mushroom, nie oglądałem, ale sprawdzilem w google, też może niezły być, thx. ;)

Fajny horror. Ma niby element nadnaturalny ale tak podany że można go zignorować w sumie.

-- 17 maja 2013, 23:07 --

"Solaris" Tarkowskiego ma to coś.

Jak dla mnie był strasznie nudny.

-- 17 maja 2013, 23:08 --

Ale muszę powiedzieć że i skarcona przez recenzentów wersja "Solaris" z Clooney'em całkiem fajnie mi podeszła.

Mi też, ale dopiero jak miesiąc temu obejrzałem. Momentami całkiem straszna.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Lux24 17 maja 2013, 23:08
zmienny, deader Ci polecił, choć oba mogą wydać Ci się nudne. "Moon" to piękny film, ale i przygnębiający, taki trochę o samotności. Nie wiem, czego dokładnie oczekujesz, bo jest przykładowo jeszcze "Pandorum", ale jak dla nie to było trochę o zombie na statku i ogólnie męska rzecz ;)

deader, nieznaczących, ale budują klimat :) co do Prometeusza, kumanie kumaniem, ale jest w nim sporo niedorzeczności niestety..

-- 17 maja 2013, 23:10 --

Hans, to co chciałeś zobaczyć i ewentualnie się dowiedzieć, pewnie będzie w drugiej części, ja Prometeusza traktuję jako jedynie zawiązanie akcji..

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 23:17
Lux24 napisał(a):[nieznaczących, ale budują klimat :)

Oj tak, oj tak! Właśnie strasznie żałuję że nie ma jakiejś "ultimate edition", mam na dysku z materiałami dodatkowymi jeszcze z 10 minut usuniętych scen. Czasem się zastanawiam czy by nie spróbować zripować Obcego, zripować te sceny, w jakimś programie złożyć do kupy, coś jak James Rolfe zrobił z King Kongiem. Ale musiałbym program jakiś do tego dorwać i się nauczyć obsługiwać a nigdy czasu nie znajduję na coś aż tak produktywnego :P

Filmy!

przez Lux24 17 maja 2013, 23:23
deader, to by wcale nie było bezproduktywne, są fani, wręcz fanatycy Obcego, więc ktoś by się na pewno ucieszył, gdyby taki rip znalazł ;)

Filmy!

przez zmienny 17 maja 2013, 23:25
Lux24, chciałem film futurystyczny, o odkrywaniu czegoś czego jeszcze nie odkryto, taki sf filozoficzno futurystyczny, ten no moon się wydaje właśnie taki. ;)
zmienny

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 23:26
Lux24 napisał(a):deader, to by wcale nie było bezproduktywne, są fani, wręcz fanatycy Obcego, więc ktoś by się na pewno ucieszył, gdyby taki rip znalazł ;)

No właśnie wiem, tylko na coś aż tak produktywnego nie potrafię znaleźć czasu i energii coś za bardzo :) To było pisane bez ironii niestety, heh. Przeszkodą jest też np. to że w niektórych scenach nie ma audio, trzeba by wykombinować, czy wkleić tam jakiś fragment OST z filmu, pokombinowac z efektami dźwiękowymi, ot np. w takiej scenie:

http://www.youtube.com/watch?v=eR5jYeIMBKk

Hmm, cholerka, nie wiem jak tu dodać działający link do YT... skrypt nie działa o.O

zmienny napisał(a):Lux24, chciałem film futurystyczny, o odkrywaniu czegoś czego jeszcze nie odkryto, taki sf filozoficzno futurystyczny, ten no moon się wydaje właśnie taki. ;)

Zakładam że "Odyseję Kosmiczną 2001" to pewnie widziałeś więc nie ma co polecać? ;)

Filmy!

przez Lux24 17 maja 2013, 23:32
zmienny, to niczego nie dodam w tej chwili.

deader, nie widziałam tego, i faktycznie, trochę musiałbyś się pobawić, żeby wstawka była spójna z resztą.

"Odyseja Kosmiczna 2001" - klasyka, ale ona już na pewno się każdemu wyda nudna :D Ja powiem szczerze, z trudem przebrnęłam i gdybym nie przeczytała interpretacji w sieci, miałabym problem ze zrozumieniem.
Ostatnio edytowano 17 maja 2013, 23:34 przez Lux24, łącznie edytowano 1 raz

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 23:34
Lux24 napisał(a):nie widziałam tego, i faktycznie, trochę musiałbyś się pobawić, żeby wstawka była spójna z resztą.

No właśnie. Cóż, może, kiedyś... Na emeryturze, jak dożyję :P A może na 50lecie filmu trzepną wersję full wypas w 3D :D

Filmy!

przez Hans 18 maja 2013, 00:03
deader, Tarkowski miał taką wrażliwość, którą posiadają chyba tylko Rosjanie.

Lux24, to obejrzę pewnie część drugą. Albo ja się zestarzałem albo te nowe filmy o Obcym i Predatorze trącą brakiem pomysłu na scenariusz.

O! "Odyseja". Kubrick był genialnym rzemieślnikiem.

Oglądaliście może "Uciekający pociąg"?
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Pieprz 18 maja 2013, 00:28
zmienny napisał(a):Lux24, chciałem film futurystyczny, o odkrywaniu czegoś czego jeszcze nie odkryto, taki sf filozoficzno futurystyczny, ten no moon się wydaje właśnie taki. ;)

Ha, to może się wydać dziwną propozycją ale bardzo fajnym filmem (ale bardzo starym!) który spełnia te kryteria z nawiązką jest Forbidden Planet. Uwielbiam ten film.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Lux24 18 maja 2013, 00:32
Hans, nie zestarzałeś, tracą. Pewnie robi się kontynuacje pewnie tylko dla pieniędzy, z nastawieniem, że fani i tak przyjdą zobaczyć. A i nowi ludzie.

Sortuj wg