Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez slow motion 10 maja 2013, 08:13
Michuj napisał(a):http://www.filmweb.pl/film/90+minutter-2012-644841#

Ciężki film. Ale dobry.

Lubię norweskie kino.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez Ferdynand k 11 maja 2013, 10:29
"Zejście2" dobry :yeah: nieliczny horror, którego nie spier........ lono
ciekawy, brutalny, krwawy.
Naczelny Użyszkodnik

Filmy!

przez Arhol 17 maja 2013, 21:50
Iron man 3 - sporo rozpierduchy,efektów, i momentów gdy Tony Stark powinien nie żyć (Co tam,zbombardowanie rakietami domu,phi),ogólnie wszystko co powinno być w typowej wysokobudżetowej amerykańskiej produkcji filmu akcji :mrgreen:
Przyjemne oderwanie od rzeczywistości
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Auman 17 maja 2013, 21:55
"Badass: twardziel". W roli głównej Danny Trejo, znany z głównej roli w "Maczecie". Film może niezbyt ambitny, ale według mnie jest to solidne kino rozrywkowe, w sam raz do obejrzenia wieczorem po ciężkim dniu, kiedy chce się obejrzeć film i nie wysilić przy tym zmęczonego mózgu.
Auman

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 22:01
"Obcy - Ósmy Pasażer Nostromo".

Klasyk który oglądam co najmniej raz w roku i za każdym razem podoba mi się bardziej. Tym razem po raz pierwszy w wersji reżyserskiej, kilka dodatkowych scen fajnie podbiło klimat całości. Niestety nadal brakuje kilku zawartych jako materiały dodatkowe z wydania na LaserDiscu :evil: Marzy mi się taka "totalnie kompletna" wersja...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez Lux24 17 maja 2013, 22:12
deader, kocham "Obcego", wszystkie części :)
I w tym o którym piszesz mało jest dodatkowych scen z wersji reżyserskiej, ale w kolejnych.. Aż się nie chce pisać, ile to wnosi do tych filmów, nie wyobrażam sobie oglądać je w wersjach podstawowych.
Ostatnio edytowano 17 maja 2013, 22:18 przez Lux24, łącznie edytowano 1 raz

Filmy!

przez zmienny 17 maja 2013, 22:16
Lux24, a oglądałaś najnowszy obcy czyli prometeusz?
zmienny

Filmy!

przez Lux24 17 maja 2013, 22:19
zmienny, oglądałam, czytałam oryginalne skrypty scenariuszy Spathisa i Lindelofa, ale to już niestety nie to samo ;)

Filmy!

przez zmienny 17 maja 2013, 22:25
Lux24, a mogłabyś polecieć takie sf właśnie podobne, jak do tego, bo film jak film, ale ta podróż, odkrywanie tajemnic życia i kosmosu było fajne, no i najlepiej jakby film był na czasie żeby realnie wyglądała ta technologia, znasz jakiś w tym typie?
zmienny

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 22:26
Lux24 napisał(a):deader, kocham "Obcego", wszystkie części :)
I w tym o którym piszesz mało jest dodatkowych scen z wersji reżyserskiej, ale w kolejnych.. Aż się nie chce pisać, ile to wnosi do tych filmów, nie wyobrażam sobie oglądać je w wersjach podstawowych.

Nooo, na przykład "Aliens" Camerona jest świetny w wersji reżyserskiej. Ale i pierwszy Obcy teraz będzie mi się dobrze "łykał" tylko w reżyserce. Tam zostało dodanych trochę takich w sumie "nieznaczących" scen, typu rozszerzone momenty jak załoga się budzi, jak dyskutuje na różne tematy... To niektórych wkurza bo uważają że nie wnosi nic do fabyły, że przynudza, ale dla mnie właśnie pierwszy Obcy jest tak zajebisty przez tą "senną" miejscami atmosferę. Majstersztyk!

Kupiłem ostatnio "Alien Quadrilogy" - wszystkie filmy w wersjach reżyserskich + do każdego filmu bonusowy dysk z materiałami "making of", dla fana - po prostu orgazm i ekstaza :D Przymierzam się do reżyserskiej wersji "3" i "4" ale te dwie cześci już były słabsze dużo, nie mogę coś podejść.

A "Prometeusz" ssie!!! :evil: Napaliłem się na ten film po pierwszych trailerach, a po obejrzeniu miałem do powiedzenia tylko krótkie, zdziwione "What The Fuck?!". Tragedia, bezsensowny, dziurawy scenariusz, kijowe, cyfrowe efekty, eh, nie pisze o nim więcej bo mi ciśnienie skacze :D

-- 17 maja 2013, 21:28 --

zmienny, Polecam w miarę nowy film "Moon" http://www.filmweb.pl/film/Moon-2009-473111
a ze staroci "Solaris" Tarkowskiego.

Filmy!

przez zmienny 17 maja 2013, 22:29
końcówka była cieńka i kilka wad było w prometeuszu, ale ogólnie samo to odkrywanie cywilizacji innej i poszukiwanie sensu nadało temu filmowi nowy wymiar, nieobecny w poprzednich częściach.

-- 17 maja 2013, 21:34 --

deader, no przeczytałem recenzje tego Moon właśnie o taką tematykę mi chodziło dzięki, jutro sobie obejrze.
zmienny

Filmy!

przez deader 17 maja 2013, 22:37
Nie wiem już sam, moi dwaj kumple byli zachwyceni Prometeuszem. Może obejrzę jeszcze raz, na trzeźwo, bo zjarany kompletnie oglądałem i może nie załapałem tych niuansów. Choć z drugiej strony wszystkie części Obcego po dobrej faji kumałem bez problemów ;)

A jeśli chodzi o motywy z odkrywaniem cywilizacji itd. to, co prawda serial, ale ten nowy "Battlestar Galactica" był przezajebisty.

zmienny napisał(a):deader, no przeczytałem recenzje tego Moon właśnie o taką tematykę mi chodziło dzięki, jutro sobie obejrze.

A proszę bardzo, cała przyjemność po mojej stronie :) Daj znać jak ci podszedł, film bez wartkiej akcji ale z bardzo dobrze poprowadzoną narracją i wyjątkowym klimatem.
Ostatnio edytowano 17 maja 2013, 22:43 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

Filmy!

przez Pieprz 17 maja 2013, 22:39
zmienny napisał(a):Lux24, a mogłabyś polecieć takie sf właśnie podobne, jak do tego, bo film jak film, ale ta podróż, odkrywanie tajemnic życia i kosmosu było fajne, no i najlepiej jakby film był na czasie żeby realnie wyglądała ta technologia, znasz jakiś w tym typie?

A oglądałeś Event Horizon?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez zmienny 17 maja 2013, 22:45
Mushroom, nie oglądałem, ale sprawdzilem w google, też może niezły być, thx. ;)
zmienny

Sortuj wg