Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Filmy!

przez Natascha 03 cze 2010, 17:55
''Taksówkarz''- klasyk. Kocham ten film.
Jeśli chodzi o reżyserów to lubię Polańskiego za ''Gorzkie gody'', ''Wstręt" i ''Pianistę''. Lubię też Von Triera ale mam co do niego zastrzeżenie. Mianowicie główne bohaterki jego filmów( Grace w ''Dogville'', Selma w ''Tańcząc w ciemnościach'' czy Bess w ''Przełamując fale") są zbyt poczciwe, prostolinijne i bez wad- jak dla mnie. Przez to nie do końca mnie przekonują, co trochę psuje mi te filmy- chociaż uwazam, ze mimo wszystko są dobre.
Jeśli chodzi o reżyserów hiszpańskojęzycznych to bardzo cenię Inarritu, natomiast nie trawię Almodovara.
Natascha

przez GreenEye 03 cze 2010, 18:34
Film 'Into The Wild' (Wszystko za życie), na podstawie książki Jon'a Krakauer'a, reżyserował Sean Penn.
Za rewelacyjną ścieżkę dźwiękową odpowiada m. in. Eddie Vedder z Pearl Jam'u.
W mojej opinii ten film to niezwykła przygoda, dająca wiele do myślenia.

Serdecznie polecam :great:
ExModerator

przez yans 03 cze 2010, 21:35
Może chodzi o "Kopalnie króla Salomona" ze śliczną (młodziutką) Sharon Stone i Chamberlainem?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 03 cze 2010, 22:54
Zapomniałam napisać o ''Drugstore cowboy'' a zrobił na mnie duże wrażenie i jeszcze ''Leon zawodowiec'', o którym wspominałam w innych wątkach- uwielbiam! Muszę go sobie odświeżyć bo dawno nie widziałam i sporo zapomniałam.
Natascha

przez Shadowmere 04 cze 2010, 10:26
"Dróżnik"
"Włoski dla początkujących"
"Szczęśliwy czlowiek"-znakomity.
"Hable con ella(porozmawiaj z nią)
"Dom wariatów"(francusko-rosyjski)
"Przelamując fale"
"Stand"
Shadowmere

przez linka 04 cze 2010, 11:32
adaś przypadek, może chodzi o "Klejnot nilu" - kolejny po "Miłość, szmaragd i krokodyl" film, komedia przygodowa z Michaelem Douglasem i Kathleen Turner.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sean1 04 cze 2010, 19:50
Na mnie zrobił duże wrażenie film "przerwana lekcja muzyki". Piękny film. Od tej pory zmieniło się moje wyobrażenie o szpitalu psychiatrycznym.

Mi tez sie podobal. Moim zdaniem lepszy niz "Lot nad kukulczym gniazdem". Jesli mozna porownywac te 2 filmy. W obu wystepuje szpital psychiatryczny i jest kilka podobieństw. Swoja droga nn sprawila, ze lubie filmy o takiej tematyce. "Przebudzenia" z Robertem de Niro i R. Williamsem tez byl swietny.

przez Natascha 04 cze 2010, 20:40
suicidesilence napisał(a):"Przebudzenia" z Robertem de Niro i R. Williamsem tez byl swietny.

Też mi się bardzo podobał, zwłaszcza, że Robert De Niro to mój ulubiony aktor a Williamsa bardzo lubię.

Hej a kojarzycie taki film, właśnie z Williamsem i Jeffem Bridgesem, którego akcja rozgrywa się we współczesnym(bodaj ze) Nowym Jorku i nawiązuje trochę do św. Graala?
Natascha

przez yans 07 cze 2010, 20:08
A ja dziś gorąco polecam forumowiczom Hiszpański film "Agora", nakręconą z rozmachem historyczną produkcję która ukazuje losy Aleksandrii w 4-tym wieku n.e., targanej zamieszkami antypogańskimi, antyżydowskimi, historię spalenia biblioteki aleksandryjskiej. Te wydarzenia historyczne są oczywiście tłem dla ukazania losów kobiety filozof - Hypatii Aleksandryjskiej, wyjątkowo inteligentnej i pięknej dziewczyny, której przekonania i postawa nie pasuje do czasów religijnego zaślepienia i rosnącej władzy kleru. Dla wielbicieli takich filmów jak Gladiator czy serialu Rome - pozycja obowiązkowa. Dla miłośników historii czy urody Rachel Weiss również ;) No i na pewno spodoba się licznej rzeszy antykrelykałów, bo reżyser na wczesnych chrześnijanach nie zostawia suchej nitki, ukazując ich w złym świetle bez szans na obronę. Pozostaje mieć nadzieję że widzowie takich filmów mają świadomość że jest to jedynie fabularyzowana opowieść, nie koniecznie zgodna w 100% z prawdziwymi wydarzeniami, których pamięć jest dziś niekompletna a wiedza dotycząca tamtych wydarzeń li tylko hipotetyczna. Tak tak, nie lubię tych Hiszpańskich reżyserów, w większości czerwonych do szpiku kości (vide "Labirynt Pana") którzy podprogowo lubią mieszać widzom w głowach ale mimo to nie mogę nie polecić filmu, który jest naprawdę wyjątkowo dobry!
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez linka 07 cze 2010, 20:41
yans, podpisuję sie pod tym, świetny film, ja się przyznaję, nie miałam pojęcia o tym zdarzeniu w historii i wiele mi uświadomił ten film + kostiumy i zdjęcia - bardzo dobre.

Mogę polecić też film dokumentalny The Cove - zatoka. O tym co we współczesnym świecie dzieje się z delfinami.....bardzo smutny, drastyczny ale dający nadzieję.....dla miłośników zwierząt bardzo ciężki, ja się zezłościłam i prawie popłakałam na nim......

[Dodane po edycji:]

Das Experiment - Słynny Eksperyment Thriller oparty na niechlubnym eksperymencie nazwanym "Stanford Prison Experiment". Eksperyment przeprowadzany był w Stanach w Paolo Alto w roku 1971. Naukowcy wyodrębnili w laboratorium grupę 20 ludzi, których poddali eksperymentowi. 12 z nich miało odgrywać rolę więźniów, 8 strażników. Więźniowie przebywali w odosobnieniu, a obowiązujące ich zasady były na pierwszy rzut oka dosyć łagodne. Strażnicy tymczasem mieli pełnić swoją funkcję tak, jak zwykle robią to strażnicy, z jednym tylko zastrzeżeniem: nie mogli używać przemocy. Wszystkich uczestników eksperymentu obowiązywała zasada: mam dość, mogę wyjść. W każdej chwili można było zrezygnować. Nikt jednak tego nie zrobił. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku. Poddani eksperymentowi ludzie odgrywali swoje role, naukowcy notowali spostrzeżenia. Z czasem pomiędzy grupami zaczęło się pojawiać napięcie. Początkowo niegroźne. Jednak sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli naukowców. Jeden z więźniów zaczyna nadużywać cierpliwości strażników. Dochodzi w końcu do rękoczynów. Rozwścieczeni strażnicy próbują zdobyć autorytet coraz bardziej drastycznymi metodami. W końcu torturują więźniów i zaczynają polowanie na naukowców...
Genialny film, dla widzów o mocnych nerwach - lub dla wielbicieli filmów z cyklu "psychopatyczne".
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 12 cze 2010, 18:53
jeden z moich ukochanych filmów:

Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Sean1 13 cze 2010, 19:17
Ja od siebie moge polecic Doskonały Świat z Kevinem Costnerem... swietny dramat, eh.

przez Natascha 18 cze 2010, 18:55
Wczoraj oglądałam rewelacyjny film. W ogóle Moodysson wyrasta na jednego z moich ulubionych reżyserów- najpierw ''Fucking Amal'', potem ''Kontener'' ,teraz ''Lilia 4-ever''.
Jak nigdy nie wzruszam się na filmach, tak oglądając ''Lilie'' się wzruszyłam... i jeszcze ten kawałek Rammsteina- nic dodać, nic ująć.
Natascha

przez brokenwing 25 wrz 2010, 10:07

rozwala mnie ten duet

brokenwing

Sortuj wg