Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Filmy!

przez Ridllic 13 paź 2009, 18:17
Potem (Afterwards) - jak ktos lubi filmy trudne do zrozumienia bardzo gorąco polecam
Ridllic

przez tet 13 paź 2009, 18:23
Jak dla mnie bracia Cohen wysuwają się na pierwszy plan, widziałam z 7 filmów. Wszystkie godne obejrzenia :D
Oczywiście świrnięty Lynch w wydaniu.. Mulholland Drive i Zagubiona autostrada (ze znakomitą muzyką)
Dorzucę jeszcze Krainę traw reż. Terry Gilliam :lol: obłędne kino, dosłownie :lol:

a potem nie dziwota że chora :D
tet

przez Ridllic 13 paź 2009, 18:37
tet, faktycznie sprzyjająca mieszanka kinowa :D
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 13 paź 2009, 19:09
Faktycznie Linka, mi chodzilo o film 'Bękarty diabła'.

[Dodane po edycji:]

Dodaję na dzis:

Sklepik z marzeniami, Miasteczko Salem.
magdalenabmw

przez Korba 24 paź 2009, 14:13
Byłam wczoraj na Burning Plain (jakiś debil wymyślił polski tytuł "Granice miłości").
Bardzo przejmujący, piękny film. Temat samookaleczania w tle.... Dobrze, że czasem w kinach pojawiają się w filmy pobudzające do refleksji. Bardzo polecam. Bardzo bardzo...
Korba

przez Fable 09 kwi 2010, 16:28
Właśnie jestem świeżo po filmie APPLESEED. Jest to film anime z 2004 roku.

Film jest wręcz genialny!!! Pokazuje świat po III wojnie światowej, w którym ludzie i androidy próbują żyć na nowo w nowej utopii. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Film jest obowiązkowy nie tylko dla fanów anime!!!!

Polecam z czystym sercem każdemu!!!! :)

przez linka 09 kwi 2010, 16:52
Fable napisał(a):Pokazuje świat po III wojnie światowej, w którym ludzie i androidy próbują żyć na nowo w nowej utopii. [/b]

Do tego anime......wołami mnie chyba nikt by nie zaciągnął do obejrzenia tego - wybacz ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Fable 09 kwi 2010, 17:58
Rozumiem, że chyba nie lubisz filmów anime. Szkoda, bo wiele tracisz... ;) A film jest cudowny, przepiękny, z szybką akcją. Polecam *.*

przez linka 05 maja 2010, 22:30
Odradzam - Starcie tytanów - mega mega amerykańskie kino, brakuje mi powiewającej gdzieś w tle hamrykańskiej flagi i kogoś kto zawyje: O say, can you see,
by the dawn's early light....., a miał film potencjał.

Zaś na plus:
- Imaginarium of doctor Parnassus - genialny absurdalny, film na lsd :mrgreen: + humor zaiste Monty Phytonowski + Johny Depp, Jude Law, Heath Ledger, Collin Farrell - tylko uwaga nie dla każdego ;)
- Iluzjonista - film z 2006 roku z Edwardem Norton-owskim w roli głównej, troszkę fantasy, troszkę kostiumowy, troszkę kryminał, troszkę romans - magiczny, ciekawy film, nawet facetom się podoba ( jessica Biel ;)
- Wyspa tajemnic - dla wszystkich z zaburzeniami emocjonalnymi, a zwłaszcza dla ludzi wkręcających sobie schizofrenię - pozycja obowiązkowa - się w końcu wyleczą z takich dziwnych domysłów - jak zobaczą jak to wszystko wygląda od strony chorego.
- Big Fish - 2003 - reżyser Tim Burton - chyba nie trzeba nic dodawać. Tym razem bez makabry ale pełen przerysowań, bajkowych historii i fantastycznych opowieści film o miłości, śmierci i dorastaniu - przełśiczny.
- Bright Star - film Jane Campion ( reżyserki Fortepianu) - film dla kobiet, jeśli któraś z was kochała się kiedyś w panu Darcy'm ( wtajemniczone wiedzą o co chodzi) - zakochacie się w tym filmie - OBIECUJĘ!!

Serial: -Spartacus blood and sand - kręcony na kanwie 300 serial o tytułowym spartacusie. Dużo przekleństw, krwi, walki i seksu + świetne zdjęcia, efekty. To co tygryski lubią najbardziej :mrgreen:

Bajka: Coraline (koralina i tajemnicze drzwi) - nie dajcie się zwieść tytułowi, to nie jest baja dla dzieciów, coś w stylu Burtonowskiej Zgniłej panny młodej - straszne kontra fascynujące - bardzo fajna historia dla lubiących się lekko bać :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 05 maja 2010, 22:59
Jak mowa o Timie Burtonie to dodałabym jeszcze Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street (2007), no i Alicję w Krainie Czarów (2010).
Parnassus, Iluzjonista i Wyspa Tajemnic - zgadzam się, godne polecenia :)

A dobre męskie i damskie (bo Gerard Butler) kino akcji z pewnym przesłaniem. Dobre i mocne.

Korba napisał(a):
A dobre męskie i damskie (bo Gerard Butler) kino akcji z pewnym przesłaniem. Dobre i mocne.

zapomniałam napisać, że chodziło mi o film "Prawo zemsty" ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Joaśka 26 maja 2010, 10:31
A ja wciąż wracam do filmu "Good Bye Lenin!". Film dość stary, oglądałam go już tyle razy i za każdym razem mnie porusza. Wciąż nie mogę się nadziwić jak wielka była miłość Alexa do swojej matki, że za wszelką cenę starał się utrzymać iluzję dawnego świata sprzed upadku Muru Berlińskiego, żeby nie przeżyła szoku i nie umarła, i jeszcze udało mu się w to zaangażować tylu ludzi. Poruszają mnie filmy o bezgranicznej miłości dziecka do matki, bo moja relacja z mamą jest bardzo trudna.
Joaśka

przez Shadowmere 26 maja 2010, 10:40
Mój najukochańszy to "Lost in translation".Również "Closer"."Spirited away"-jesli ktos czuje się lekko odurzony swoimi prochami to świetna sprawa.
Oczywiscie "Requiem for a dream".wszystko von Triera,Lyncha ,Almodovara-nie potrafilabym zdecydowac co lubię najbardziej.."Pi"","Stand"..

Bylabym zapomniala :".Magnolia"Ale ostrzegam,to trudny film.

i altmanowskie "Pret a porter"..
Ochh..dla mnie to temat rzeka,nie odkleję się :D
"Przelamując fale"-właśnie von Triera.Kusturica i "Życie to cud".Bergman i "Tam gdzie rosną poziomki","Fanny i Alexander".
Przepadalam za Woodym Allenem,przejadl mi sie teraz troszkę,ale sentyment do jego świata pozostal.Lukas Moodyson i jego "Fucking Amal" albo "Lilja 4 Ever".
Shadowmere

przez Sean1 26 maja 2010, 13:41
Ok, to ja lece gatunkami, bo tak bedzie mi latwiej. Oto moje ulubione filmy (wybiorczo, bo wiem, ze duzo nie pamietam):
Horror:
- Shutter (Widmo)- ten oryginalny. Amerykańskiego nie ogladalem.
- Egzorcyzmy Emily Rose (z poczatku sie nie balem nawet kladac sie spac, ale niestety obudzilem sie w nocy niezle wystraszony :( )
- To! - to ten o clownie, na podstawie powiesci Kinga. Film ok, ale ksiazka sto razy lepsza.
- Blair Witch Project - ogladalem dawno, ale pamietam, ze mial klimat.
- Przypadek 39 - gdy zobaczylem Renee Z. w roli glownej troche sie zniechecilem, ale skupilem sie na fabule. I powiem szczerze zadan film mnie jak dotad az tak nie przestraszyl. Po nim zaprzestalem ogladac horrory ostatnio. Ciezko mi sie spi, ten film nalezy do tych, ktorych sie boisz, ale sam nie wiesz czemu. Nadal czuje niepokoj myslac o nim. Film ma rozne opinie, wiekszosc twierdzi, ze dobry, ale nic specjalnego, ale na mnie zrobil wrazenie.
Antykwariat Merlina :mrgreen: - malo znany, tam byla taka okropna malpka zabawka co klaskala w talerze i wtedy ktos umieral. Musze kiedys jeszcze obejrzec ten film, bo ogladalem go tylko w dziecinstwie, kiedy wplynal mi na wyobraznie.
Thriller:
- Amerykańska Zbrodnia - na faktach, dosyc przejmujacy i smutny film. Podobno ma inna wersje The Girl Next Door (to nie ta z Elishą C.), ktora bardziej brutalnie ukazuje te historie, ale nie moge jej dorwac.
- Psychoza, Strach, Szczeki, Infiltracja, Dystrykt 9.
Dramat, obyczajowy:
- K-Pax (daje do myslenie, sporo pytan, malo odpowiedzi :D ), Co gryzie Gilberta Grape'a?, Prawdziwy Romans (naprawde swietny i bardzo dobitnie ukazany film), Skazani na Shawshank, Forrest Gump, Lot nad Kukułczym Gniazdem, American Beauty, Blow, Cast Away: poza światem.
Komedia - tu nie chce mi sie wymieniac, ale lubie dla relaksu obejrzec jakas amerykanska komedie, nawet te glupkowate jak "Nie zadzieraj z fryzjerem" :)
Pozostale:
- Te bardziej znane, np. trylogia LOTR, Harry Portier (ta, lubie to, a co), Przerazacze, Powrót do Przyszłosci i wiele innych. Na pewno wiele filmow pominalem, bo po prostu nie pamietam ich :)

przez yans 02 cze 2010, 21:21
Naszą Klasę widziałem - przyzwoity dramat obyczajowy, o dość przewidywalnej fabule (nie słyszałem o autentycznym przypadku który był inspiracją dla fabuły ale dość szybko zorientowałem się jaki będzie finał historii). Skoro interesuje Cię ta tematyka - zapoznaj się jeszcze z holenderskim filmem "Ben X" - podobna historia - sam obraz ma jednak nieco inny wydźwięk (nie chcę spojlować - po prostu obejrzyj). Ciekawe który film uznasz za ciekawszy/lepszy.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

Sortuj wg