Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez Pieprz 02 wrz 2012, 11:38
Stark napisał(a):Był ktoś może na pamięci absolutnej ? Warto czy nie warto?
Od siebie moge polecić film " plan doskonały"

Oglądałem pamięć absolutną i nie polecam. Film jest mocno przeciętny i moim zdaniem szkoda na niego kasę wydawać. Do oryginału się nie umywa.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Filmy!

przez Michuj 02 wrz 2012, 11:41
Wczoraj obczajałem Insidious. Mieszana uczucia, jednak coś miał w sobie. Na pewno dla fana horrorów pozycja obowiązkowa.
Loża szyderców

Filmy!

przez Smutny_clown 02 wrz 2012, 12:08
Niedawno oglądałem film "Moja łódź podwodna". Lekko zeschizowany film, ale mi się bardzo podobał. Może ktoś widział?
My mind is a prison
I cannot break free
http://www.youtube.com/watch?v=OqVPiEiaviI
And I don’t want the world to see me
’cause I don’t think that they’d understand

http://www.youtube.com/watch?v=CS_FCbQ-okM

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez slow motion 03 wrz 2012, 15:48
Ja jakiś czas temu widziałam oczekiwany przeze mnie "Lęk wysokości". I po raz kolejny polski film nie spełnił moich oczekiwań.
Najpierw był Erratum z Kotem teraz Lęk z Dorocińskim.
Pomysł, tematyka dobra, ale po obejrzeniu całości był duży niedosyt. Dlatego zasługuje na notę 6/10.
Aha! Nie jestem fanką komedii, ale ostatnio oglądany przeze mnie film "Ted" wymiata :mrgreen: Polecam :)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez Ferdynand k 03 wrz 2012, 17:53
"Dog Soliders" świetny :great:
"28 dni później" :brawo:
Naczelny Użyszkodnik

Filmy!

przez Kuba 1994 04 wrz 2012, 00:27
Polecam Polski film "Statyści". Bardzo fajny dramat obyczajowy. Z zagranicznych podobała mi się "Droga" - świetny film o końcu świata.

Filmy!

przez Hans 04 wrz 2012, 16:21
"Gry uliczne" z Klynstrą i Gonerą, kiepski film, ale oderwać się nie można.
Feed your head
Feed your head

Filmy!

przez Smutny_clown 04 wrz 2012, 22:05
slow motion, z jednym się zgodzę, Ted to super film. Idealny na poprawę humoru. O piosence o piorunach nie będę tutaj pisał :P

Ale Lęk wysokości bardzo mi się podobał, powoli odzyskuje wiarę w polskie kino. Dorociński i Stroiński stworzyli tak genialny duet, szczególnie Stroiński! I jeszcze ta końcówka, jak on wchodzi na ten szczyt i to "Nie bać się". Długo nie mogłem dojść do siebie po tym filmie, takie zrobił na mnie wrażenie.

Dzisiaj obejrzałem sobie Mroczne cienie i muszę z przykrością stwierdzić, że Burton nie jest ostatnio w formie...
My mind is a prison
I cannot break free
http://www.youtube.com/watch?v=OqVPiEiaviI
And I don’t want the world to see me
’cause I don’t think that they’d understand

http://www.youtube.com/watch?v=CS_FCbQ-okM

Filmy!

przez slow motion 19 wrz 2012, 21:40
jutro o 22:05 na dwójce będzie leciał film "Matka Teresa od kotów".
Wstrząsający dramat Pawła Sala.
Polecam!

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez i am the walrus 20 wrz 2012, 11:16
Postaram się podać takie typowo ładne filmy, które sobie cenię mniej lub bardziej (ale zawsze cenię):

* "Ksiądz" - film kontrowersyjny, to na pewno. Zakończenie może powodować wzruszenie/wzruszenie/ewentualnie wzruszenie. Myślę, że niektórych może w jakiś sposób "podnieść".
* "Bambi" - mój typowy rozklejacz.
* "Była sobie dziewczyna" - jest tu wiele: zmarnowane szanse, podróże, nietypowe sytuacje, ładne zdjęcia (klimat dla mnie jak najbardziej odpowiedni) i odpowiednio nastrajające zakończenie.
* "Forrest Gump" - przypuszczam, że nieznanie tego graniczy z niemożliwością. Do owieczek, które nie znają/nie widziały/nie miały okazji zerknąć nigdy: ko-nie-cznie!
* "Pianista" - Roman Polański, choć jak dla mnie słabszy niż zwykle, to i tak porusza odpowiednie neurony.
* "Dobre serce" - jest szansa, że spodoba się.
* "Przerwana lekcja muzyki" - dla mnie tylko "niezły", ale o czymś, bądź co bądź, opowiada. I zakończenie ma się całkiem nieźle, jeśli chodzi o w miarę pozytywne nastrajanie. W sensie, że nie do końca jest pięknie, ale coś zostaje rozwiązane, coś się "rusza".

W ogóle brytyjskie kino mi odpowiada, zarówno to komediowe, jak i klasyczne

:uklon:

A już najukochańszy to jest ten brytyjski akcent w filmidłach.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2012, 11:27 przez i am the walrus, łącznie edytowano 1 raz

Filmy!

przez slow motion 20 wrz 2012, 11:20
Smutny_clown napisał(a):slow motion,

Ale Lęk wysokości bardzo mi się podobał, powoli odzyskuje wiarę w polskie kino. Dorociński i Stroiński stworzyli tak genialny duet, szczególnie Stroiński! I jeszcze ta końcówka, jak on wchodzi na ten szczyt i to "Nie bać się". Długo nie mogłem dojść do siebie po tym filmie, takie zrobił na mnie wrażenie.

U mnie pozostał niedosyt... widziałam duże lepsze dramaty i pewnie stąd to.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez Śmiercionauta 20 wrz 2012, 23:13
Idź i patrz / Idi i smotri (1985) właśnie skonczylem ogladac.

Najbardziej przerażający film wojenny w historii kina, nie bez powodu zaliczany często do gatunku horroru. „Idź i patrz” zaczyna się jako historia nastoletniego Flory, mieszkańca białoruskiej wioski, który znajduje karabin i postanawia zaciągnąć się do partyzantki. Kiedy siedziba jego oddziału zostaje zbombardowana, chłopak wraca do rodzinnej miejscowości, odkrywa jednak, że cała jego rodzina nie żyje, a wieś jest pusta. Dalszy ciąg filmu składa się z luźno połączonych epizodów, przedstawiających tułaczkę głównego bohatera i kolejne etapy bestialskiej eksterminacji miejscowej ludności, dokonywanej przez specjalnie do tego oddelegowane niemieckie komando. „Idź i patrz” nie jest jednak ani moralitetem, ani wojenną propagandówką – w filmie Klimowa nie ma patosu, bohaterstwa czy martyrologii. Reżyser zdaje się w ogóle nie myśleć w tego typu kategoriach. Wojna to u niego piekło. Bezdenne, nieograniczone, pojmowane w sposób absolutnie dosłowny. Blisko dwuipółgodzinny seans „Idź i patrz” nie przynosi ulgi; wręcz przeciwnie – to solidny, bezlitosny kopniak w brzuch, po którym trudno się pozbierać. Brak linearnej fabuły i trzyaktowej konstrukcji tylko potęguje zagubienie w świecie pełnym nieuzasadnionego okrucieństwa i przerażających mordów. Bohaterowie bardzo często zwracają się prosto do obiektywu, wypowiadając nie do końca zrozumiałe, często wręcz liryczne kwestie, długie jazdy kamery dokładnie ukazują poszczególne elementy filmowego świata, a niektóre sceny przypominają senny koszmar. Na tej – cienkiej i niepewnej – granicy pomiędzy realnością a szaleństwem, wytwarza się pełny i absolutny obraz wojennego chaosu. Ani przed Klimowem, ani po Klimowie nikt nie pokazał wojny w sposób tak sugestywny i przerażający, tak bardzo dający do myślenia. Sam reżyser stwierdził po premierze, że osiągnął już w kinie wszystko i nigdy więcej nie stanął za kamerą. Po seansie „Idź i patrz” naprawdę trudno mu się dziwić. [Motoduf]

Najbardziej wstrząsający film antywojenny w historii kina. Klimow pokazuje wojnę oczami dziecka, które na skutek traumatycznych przeżyć traci zmysły. Mimo tego, że część filmu jest jedynie dziecięcym koszmarem, to nie sposób odróżnić jej od partii opisujących wojenną rzeczywistość. U Klimowa koszmar jest wszędzie, ten film jest koszmarem, zupełnie jak wojna, o której opowiada. [Fidel]
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez Keji 25 wrz 2012, 22:17
"Królowa Margot" z 94- na plus! i jest na kim oko zawiesić od czasu do czasu (tak, mam ambitne cele w oglądaniu kostiumowych...) :roll:
Keji

Filmy!

przez slow motion 30 wrz 2012, 10:34
Powietrzny Kowal, jeden z moich ulubionych :great: uwielbiam takie klimaty.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg